Kraj wariatów? Już co piąty Amerykanin jest chory psychicznie
I nie stać ich na leczenie.
Z badań Narodowego Instytutu Zdrowia USA wynika, że 45 mln dorosłych Amerykanów, czyli 20 proc. obywateli USA, cierpiało w ubiegłym roku na jakieś schorzenie psychiczne. 11 mln z nich było poważnie chorych- informuje visitbulgaria.info.
Najbardziej narażeni na zaburzenia psychiczne okazali się ludzie młodzi - pomiędzy 18. a 25. rokiem życia. Stanowili aż 30 proc. osób chorych. Najmniej podatni okazali się ludzie po 50. roku życia - 13,7 proc.
Wielu z nich nie uzyskało potrzebnego wsparcia, nie wykryto u nich wczesnych objawów choroby - twierdzi pracownica Instytutu Pamela Hyde. - Efekt? Niepełnosprawność, utrata produktywności, samobójstwa, uzależnienia i konflikty rodzinne.
Wiele z tych osób utraciło pracę w związku z kryzysem gospodarczym, a to oznacza, że nie mają żadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Nie mogą się więc leczyć.
Z danych Instytutu wynika, że 6,1 mln chorych nie otrzymało pomocy medycznej. Ponad 42 proc. przyznało, że nie stać ich na leczenie.
-
http://visitbulgaria.info/15197-nearly-1-5-americans-experienced-mental-illness-2009
- http://visitbulgaria.info/15197-nearly-1-5-americans-experienced-mental-illness-2009
5.41
4.36
3.45
Dodaj komentarz