LM: Inter wyrwał awans Bayernowi

futbol Liga Mistrzów Inter Mediolan Bayern Monachium Olympique Marsylia Manchester United

Niesamowite emocje w Monachium.

Pojedynek Bayernu i Interu od początku wzbudzał ogromne emocje. W końcu zmierzyli się ze sobą dwaj zeszłoroczni finaliści. Wiele wskazywało na to, że obrońca tytułu pożegna się z rozgrywkami już na etapie 1/8 finału.

Już w 4. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie za sprawą Samuela Eto'o. Wydawało się, że Kameruńczyk jest na spalonym, ale nie! Później jednak błędy Julio Cesara i obrony spowodowały, że Bayern prowadził 2:1.

W 63. minucie znów emocje sięgnęły zenitu. Wesley Sneijder otrzymał podanie od Samuela Eto'o i płaskim strzałem z dystansu przywrócił nadzieje Interu na awans. W tym momencie mecz rozpoczął się od nowa.

Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego trybuny na stadionie w Monachium zamilkły. Eto'o z łatwością ograł Breno, podał do Pandeva, a ten mocnym strzałem zapewnił awans Interowi!

Bezbramkowy remis w pierwszym starciu między MU i Marsylią był sporym zaskoczeniem, jednak nie ulegało wątpliwości, że to "Czerwone Diabły" są zdecydowanym faworytem do awansu.

Od pierwszych minut na boisku dominowali Anglicy i bardzo szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie dwójkową akcją popisali się Giggs - Rooney, a ten drugi wystawił Hernandezowi futbolówkę do "pustaka".

W 75. minucie podopieczni Alexa Fergusona rozwiali wątpliwości. Znów wystarczyły trzy podania, aby rozmontować defensywę Francuzów. Valencia ładnie dograł do Giggsa, a ten do Hernandeza, który strzelił drugiego gola w spotkaniu.

Goście jeszcze w końcówce zmniejszyli rozmiary porażki, ale... przy pomocy Wesa Browna. Defensor ManUtd, walcząc o górną piłkę z Gabrielem Heinze, skierował ją do własnej bramki.

1/8 finału LM

BAYERN MONACHIUM - INTER MEDIOLAN 2:3 (2:1)
Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Inter.
Bramki: Gomez (21), Mueller (31) - Eto'o (4), Sneijder (63), Pandev (88).
Żółte kartki: Luiz Gustavo, Breno - Lucio, Pandev.
Sędziował: Pedro Proenca (Portugalia). Widzów: 66000.
BAYERN: Kraft - Lahm, Van Buyten (70. Badstuber), Breno, Pranjić - Robben (68. Altintop), Schweinsteiger, Luiz Gustavo, Ribery - Mueller, Gomez.
INTER: Julio Cesar - Maicon, Ranocchia, Lucio, Chivu (87. Nagatomo) - Stanković (51. Coutinho), Thiago Motta, Sneijder, Cambiasso - Eto'o, Pandev (89. Kharja).

MANCHESTER UNITED - OLYMPIQUE MARSYLIA 2:1 (1:0)
Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Manchester.
Bramki: Hernandez (5, 75) - Brown (82. samob.).
Żółte kartki: Hernandez - Valbuena, Remy.
Sędziował: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Widzów: 65000.
MANCHESTER: Van der Sar - O'Shea (37. Rafael (70. Fabio)), Smalling, Brown, Evra - Nani (61. Valencia), Carrick, Scholes, Giggs - Hernandez, Rooney.
OLYMPIQUE: Mandanda - Fanni, Heinze, Diawara, Taiwo - M'Bia (80. J.Ayew), Cheyrou - Remy, Lucho, Ayew - Gignac (69. Valbuena).

Rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów dobiega powoli końca. Nie znamy jeszcze tylko dwóch zespołów, którym dane będzie dalej rywalizować w tych rozgrywkach. Awans zapewniły już sobie Barcelona, Szachtar Donieck, Tottenham Hotspur, Schalke 04 Gelsenkirchen, Manchester United i Inter Mediolan.

Pozostałe mecze 1/8 finału LM:
16 marca
Chelsea Londyn - FC Kopenhaga (pierwszy mecz 2:0)
Real Madryt - Olympique Lyon (pierwszy mecz 1:1)

KG

Dodaj komentarz

Kciuk.pl

Głosuj 40
Rosyjskie uczennice starają się być seksi, Image

Rosyjskie uczennice starają się być seksi…

Myślicie ,że się im to udaje ?

Skomentuj (6)

Głosuj 40
Straż miejska -

Straż miejska - "bohaterowie" naszych ulic…

Źle zaparkowany samochód powodem…

Skomentuj (12)

Głosuj 27

Grecja będzie mieć 46 godzin, aby wyjść…

Grecja prawdopodobnie będzie miała…

Skomentuj

Głosuj 23
Już wiadomo skąd niski poziom wiedzy u absolwentów wyższych uczelni, Video

Już wiadomo skąd niski poziom wiedzy u…

Tak wygląda wykład na Uniwersytecie…

Skomentuj (1)

Głosuj 23
Zachłanność nie popłaca, Video

Zachłanność nie popłaca

Ta krótka animacja idealnie to…

Skomentuj (1)

Głosuj 19

Te budynki mogą powstać w Warszawie. Top…

Spośród projektów zaprezentowanych…

Skomentuj

Głosuj 16
Uliczna pakernia, Video

Uliczna pakernia

I koniec z wymówkami typu : Nie…

Skomentuj (1)

Głosuj 25
Kabriolety, czyli wiatr we włosach, Link

Kabriolety, czyli wiatr we włosach

Próba intuicyjnego odgadnięcia,…

Skomentuj

Głosuj 23
Okupacja Frankfurtu, Image

Okupacja Frankfurtu

Policja zdjęła kaski i przyłączyła…

Skomentuj

Głosuj 27
Armia potrzebuje właśnie Ciebie, Video

Armia potrzebuje właśnie Ciebie

Kanadyjska ukryta kamera.

Skomentuj (2)

Głosuj 33
Wojciech Szczęsny wie jak dobrze kopnąć, Video

Wojciech Szczęsny wie jak dobrze kopnąć

Sprawdza się nie tylko między…

Skomentuj (1)

Głosuj 27
Nie ma to jak bać się samego siebie..., Video

Nie ma to jak bać się samego siebie...

Szkoda, że nie wie, że tam w lustrze,…

Skomentuj

Głosuj 25
Fakt wkręcił burmistrza Rawy Mazowieckiej:

Fakt wkręcił burmistrza Rawy Mazowieckiej:…

Hasło "kancelaria premiera" otwiera…

Skomentuj (1)

Głosuj 25
Rosyjska agencja kosmiczna potwierdza plan budowy bazy na Księżycu, Link

Rosyjska agencja kosmiczna potwierdza plan…

Kto chciałby się z nimi przelecieć?…

Skomentuj

Głosuj 21

Piwo, wino, wódka - na to idzie kasa z…

Poczucie tego, że moje podatki…

Skomentuj

Dodaj link do kciuk.pl