Naukowcy: Znajomi na Facebooku zmieniają twój mózg

Facebook umysł mózg znajomy wpływ budowa

Zaskakujące odkrycie.

Ci, którzy mają wielu znajomych, zarówno w internecie jak i w realu - mogą pochwalić się również bardziej rozwiniętymi pewnymi partiami mózgu - ustalili naukowcy z University College London.

GOSPODARKA ZYSKUJE NA SERWISACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH>>

Uczeni przeanalizowali budowę mózgów 165 studentów korzystających z Facebooka. Uczeni zapytali ich również ilu mają przyjaciół - tych prawdziwych oraz wirtualnych. 

Ci, którzy mają najwięcej znajomych wyróżniali się większą liczbą komórek w ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za emocje i pamięć. Bardziej aktywny był u nich również zakręt skroniowy środkowy, dzięki, któremu odbieramy sygnały niewerbalne. 

Badani studenci mieli również większą korę śródwęchową łączoną z pamięcią i orientacją, w tym z nawigacją w sieciach społecznościowych. Co ciekawe, naukowcy stwierdzili również, że osoby aktywnie działające na Facebooku mają większą bruzdę skroniową górną, której uszkodzenie kończy się autyzmem - donosi "Rzeczpospolita".

OTO NOWE POKOLENIE FACEBOOKA I TWITTERA. TO LUDZIE PRÓŻNI I OBSESYJNI>>

Teraz naukowcy chcą sprawdzić, czy odmienna budowa mózgu to efekt, czy przyczyna posiadania wielu znajomych. 

Te badania pozwolą nam zrozumieć relacje między Internetem a umysłem. Może znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy Internet zmienia nasze mózgi - mówi autor badań prof. Geraint Rees

BB

Dodaj komentarz

Komentarze (15)

  • Gość 19.10.2011, 07:59

    tylko "pewnymi partiami mózgu "...
    8

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 08:32

    Ten komentarz został ukryty ze względu na zbyt dużą liczbę negatywnych ocen. Pokaż

    Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Siedzisz całymi dniami/nocami grając, słuchając muzyki, lub oglądając filmy? Czemu dodatkowo w tym czasie nie zarobić paru groszy? Dowiedz się więcej na: tnij**.**org/mcei - usuń gwiazdki przy kropce
    -8

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 08:56

    czyli jak nie ma się wielu znajomych na Facebooku to jest się lekko niedorozwiniętym, no cóż ja wole kilku mieć przyjaciół, z którymi mogę wyjść na piwo pogadać o wszystkim i o niczym, niż mieć miliony znajomych którzy każde potknięcie opublikują na tablicy
    24

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • raticus1981 19.10.2011, 09:55

    G00wno peawda to jest!
    -1

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 10:14

    gdyby ci naukowcy potrafili myslec... to nie facebook czy inne strony zmieniaja mozg, tylko ludzie z takimi wlasnie mozgami maja ciagotki do miliona znajomych i takich stron jak fejsbuk. no ale tak jak podali lepiej brzmi i sie sprzeda.
    11

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 10:20

    Oni najbardziej wrowadzają ciemnotę http://www.naszeopoczno.pl/aktualnosci/robert-telus-dziekuje-wyborcom/
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 10:39

    Gość: Oni najbardziej wrowadzają ciemnotę http://www.naszeopoczno.pl/aktualnosci/robert-telus-dziekuje-wyborcom/

    won stąd katabałyy
    2

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 10:52

    "165 studentów, użytkowników FB" jaka fantastyczna, reprezentatywna próba! Co to było za badanie, na ćwiczenia, czy może jakaś "magisterka" w stylu "wpływ nawożenia na plon pomidora?" Bez kitu, strach pójść do lekarza..
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 11:14

    Mozg sie rozwija od pejsbuka?Ten co zalozyl sobie konto na tym g...nie i w dodatku podaje swoje rozne dane łacznie z nr tel ,buta czy adresm , a nawet nr konta bankowego bo takie tez sie zdarzały sytuacje raczej mozgu nie ma a na pewno go nie uzywa wiec te badania sa o kant d..py rozbic
    2

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 19.10.2011, 11:34

    Korzystający z Facebooka mają bardziej sterowany mózg !
    5

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

Kciuk.pl

Głosuj 57
Chciałbyś mieć taką studentkę na roku, Image

Chciałbyś mieć taką studentkę na roku

Pewnie wszyscy faceci się ze mną…

Skomentuj (15)

Głosuj 41
Jak się ma dobry pomysł to i watę cukrową można ciekawie sprzedawać, Video

Jak się ma dobry pomysł to i watę cukrową…

Zainteresowanie wzbudził całkiem…

Skomentuj (1)

Głosuj 39

W amerykańskich szkołach nie wolno krytykować…

Uczeń amerykańskiej szkoły średniej…

Skomentuj

Głosuj 35
Mieszkanie w steampunkowym stylu, Image

Mieszkanie w steampunkowym stylu

Ten niesamowity apartament znajduje…

Skomentuj (2)

Głosuj 33
Sylikonowe gwiazdy, Image

Sylikonowe gwiazdy

Zdjęcia "przed" i "po" operacji.…

Skomentuj (5)

Głosuj 29
Fajna focia z wakacji, Image

Fajna focia z wakacji

Azjatycki turysta lvl 99

Skomentuj

Głosuj 28

Seks fakty

Te seks dane przerażają, ale i…

Skomentuj

Głosuj 27
Najmłodszy żołnierz Andersa, Link

Najmłodszy żołnierz Andersa

Aby Krzysztof Flizak mógł dostać…

Skomentuj

Głosuj 26

Młody polski chirurg założył medycznego…

Dwóch młodych, polskich chirurgów…

Skomentuj

Głosuj 25

Co ciąża robi z ciałem kobiety?

Kilka zdecydowało się pokazać.

Skomentuj

Głosuj 25

Co brytyjska królowa nosi w torebce?

Pomimo ogromnej dozy dociekliwości…

Skomentuj

Głosuj 44
Basenowa impreza, Image

Basenowa impreza

Szkoda ,że tak mało popularne…

Skomentuj

Głosuj 27
BARDZO szczera wypowiedź piłkarza, Video

BARDZO szczera wypowiedź piłkarza

Piłkarz GKS Jastrzębie.

Skomentuj

Głosuj 20

Francuski rząd otwiera puszkę pandory.…

Francuski rząd, desygnowany po…

Skomentuj

Głosuj 20

Seksualne absurdy

Absurdalne historie. Seks i porno…

Skomentuj

Dodaj link do kciuk.pl