Spisek w Stolicy Apostolskiej? "Szykują zamach na życie papieża"

Watykan spisek zamach papież konflikt Benedykt XVI

Watykan huczy od plotek.

Watykanem wstrząsnęły doniesienia mediów o rzekomym spisku przeciwko papieżowi. 

W Stolicy Apostolskiej krążą rzekomo listy, według których na Benedykta XVI szykowany jest zamach i nie przeżyje on najbliższego roku - donosi PAP.

TO PRAWDZIWA SENSACJA! IRAN ZAPRASZA PAPIEŻA BENEDYKTA XVI>>

Informacje o zamachu na papieża miały znajdować się w anonimowej notatce, którą przekazał watykańskiemu Sekretariatowi Stanu kolumbijski kardynał Dario Castrillon Hoyos. To właśnie on, naciskany przez dziennikarzy, ujawnił całą sprawę. 

W zapiskach znalazły się informacje, które rzekomo przekazał arcybiskup Palermo Paolo Romeo podczas swojej wizyty w Pekinie. Właśnie w Chinach włoski duchowny miał mówić o spisku i o tym, że Benedykt XVI umrze w ciągu roku - informuje PAP.

Romeo miał też powiedzieć, że papież "dosłownie nienawidzi" watykańskiego sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone i "bardzo chętnie by go zastąpił kimś innym".

WATYKAN OTWIERA TAJNE ARCHIWA>>

Arcybiskup Romeo przyznał, że był w Chinach z prywatną wizytą, ale zaprzeczył, że mówił o spisku na papieża i konflikcie personalnym na najwyższych szczeblach watykańskiej hierarchii. 

Natomiast rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi powiedział, że wszystkie te doniesienia są "bredniami" i "szaleństwem".

BB

Dodaj komentarz

Poprzednie Strona 1 z 2 1 2

Komentarze (48)

  • Gość 11.02.2012, 21:08

    jejka to był by juz 4 papierz w ostatnim stuleciu na ktorego wymierzono zamach
    9

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 11.02.2012, 21:11

    w dzisiejszych czasach juz mnie nic nie zaskoczy...
    9

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • krajkosadi 11.02.2012, 21:12

    Ten komentarz został ukryty ze względu na zbyt dużą liczbę negatywnych ocen. Pokaż

    A był w tej bajce SMOK?
    -3

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • czasy_ostateczne 11.02.2012, 21:17

    KoniecSIELANKI: III WOJNA ŚWIATOWA zacznie się od zabójstwa KOGOŚ WAŻNEGO.Najpierw będzie lokalna potem GLOBALNA i Religijna.Muzułmanie Najada Europę-Trzeci Dżihad.Tak jest w którejś Przepowiedni.Boicie się że stracicie pracę jak najprędzej Umrzemy na Kolejnej WOJNIE.Weźcie książki do Historii waszych dzieci.Pamiętacie klasówki z Historii.Słowo WOJNA występowało chyba w pytaniach lub odpowiedziach prawie Najczęściej.Czas Pokoju się Kończy.

    czytałem że prezydent Iranu zaprosił Papierza :/ .. oby tam nie jechał, bo jeszcze ten zamach tam przeprowadzą i ... haha ..dobra pijany jestem ..dobranoc
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • WATYKAN jedna z NIERZĄDNIC 11.02.2012, 21:23

    Watykan czy inne znane mi organizacje jeszcze nie jednego pociągna za soba na dno - ANTYCHRYST BIBLIJNY razem ze swoimi pmagierami ma zniszczyc "NIERZĄDNICE" - OBJAWIENIE JANA rozdział 17 , 19 czyli wg mnie fałszywe organizacje religijne obejmujace moim zdaniem równiez organizacje uwazane za chrześcijanie w tym Watykan , ŚJ , organizacje protestanckie itd . - - - -- - - GOOGLE : KATOLICKIE DOKTRYNY NIEZGODNE Z BIBLIĄ , obalenie ateizmu informacja w przyrodzie , KULT MARYJNY POGAŃSTWO , 100 powodów dla których ewolucja jest głupia , WŁADZA ŚWIATOWA CELEM KRYZYSU
    2

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • władza nad światem 11.02.2012, 21:25

    WATYKAN jedna z NIERZĄDNIC : Watykan czy inne znane mi organizacje jeszcze nie jednego pociągna za soba na dno - ANTYCHRYST BIBLIJNY razem ze swoimi pmagierami ma zniszczyc "NIERZĄDNICE" - OBJAWIENIE JANA rozdział 17 , 19 czyli wg mnie fałszywe organizacje religijne obejmujace moim zdaniem równiez organizacje uwazane za chrześcijanie w tym Watykan , ŚJ , organizacje protestanckie itd . - - - -- - - GOOGLE : KATOLICKIE DOKTRYNY NIEZGODNE Z BIBLIĄ , obalenie ateizmu informacja w przyrodzie , KULT MARYJNY POGAŃSTWO , 100 powodów dla których ewolucja jest głupia , WŁADZA ŚWIATOWA CELEM KRYZYSU

    PRZEZ 42 MIESIACE ANTYCHRYST BEDZIE RZADZIAŁ NAD WSZYSTKIMI NARODAMI :------ "dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. (6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. (7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami " OBJAWIENIE JANA 13:5-7 - - - - - google : PRZYSZŁE ŻYCIE NA ODNOWIONEJ ZIEMI ,--- UE supermocarstwem po klęsce USA ??
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 11.02.2012, 21:25

    Gość: jejka to był by juz 4 papierz w ostatnim stuleciu na ktorego wymierzono zamach

    następny będzie murzyn i to będzie ostatni tak jest napisane w przepowiedni.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 11.02.2012, 21:29

    władza nad światem: PRZEZ 42 MIESIACE ANTYCHRYST BEDZIE RZADZIAŁ NAD WSZYSTKIMI NARODAMI :------ "dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. (6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. (7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami " OBJAWIENIE JANA 13:5-7 - - - - - google : PRZYSZŁE ŻYCIE NA ODNOWIONEJ ZIEMI ,--- UE supermocarstwem po klęsce USA ??

    dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. Sorki kto mu dał ? Bóg?który? dano mu moc?pytam się kto mu dał?
    5

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 11.02.2012, 21:30

    Księżulkowie to dopiero potrafią robić zamieszanie u siebie.W historii kościoła katolickiego mieliśmy po 2 a w pewnym momencie nawet 3 papieży.I oni chcą rządzić światem...
    1

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 11.02.2012, 21:40

    Gość: następny będzie murzyn i to będzie ostatni tak jest napisane w przepowiedni.

    oby nie Obama
    3

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

Poprzednie Strona 1 z 2 1 2

Kciuk.pl

Głosuj 50
Przerażające marionetki brzuchomówców, Image

Przerażające marionetki brzuchomówców

Nie chciałbym oglądać występu…

Skomentuj (4)

Głosuj 45
Miasta spowite we mgle, Image

Miasta spowite we mgle

Budynki skąpane we mgle wydają…

Skomentuj (6)

Głosuj 39
Fajny rudzielec w stylowym samochodzie, Image

Fajny rudzielec w stylowym samochodzie

Ktoś wie, co to za model Forda…

Skomentuj (3)

Głosuj 39

Piramidy poza Egiptem

Zagadkowe piramidy leżą w wielu…

Skomentuj (3)

Głosuj 39
Niezwykły talent, Image

Niezwykły talent

Hmm,ciekawe do czego mogła by taką…

Skomentuj (3)

Głosuj 38
Niesamowite obudowy Xboxa, Image

Niesamowite obudowy Xboxa

PO prostu cudeńka.

Skomentuj

Głosuj 38

Oto pierwszy bezprzewodowy pilot do telewizora!…

Moment, w którym trafiłem na ten…

Skomentuj

Głosuj 35
Nie zadzieraj z rosyjskimi dziewczynami, Video

Nie zadzieraj z rosyjskimi dziewczynami

Filmik wyjaśnia dlaczego.

Skomentuj (1)

Głosuj 34

II Wojna na Falklandach. Co na to armia…

Falklandy znowu stają się zapalnym…

Skomentuj

Głosuj 34

Metro-2. Tajny system komunikacji pod Moskwą…

Moskiewskie metro słynie ze swojej…

Skomentuj

Głosuj 33
Przerwana lekcja, Image

Przerwana lekcja

W sumie już są wakacje - można…

Skomentuj (2)

Głosuj 32
Dywersja na boisku, Video

Dywersja na boisku

Skutecznie odwrócili uwagę, dzięki…

Skomentuj (3)

Głosuj 30

Nowy pomysł na antykoncepcję: pigułka…

Naukowcy znaleźli sposób na antykoncepcję.…

Skomentuj

Głosuj 30
Najlepsza scena z frisbee w historii kina, Video

Najlepsza scena z frisbee w historii kina…

I w jednej z głównych ról bohater…

Skomentuj

Głosuj 29

Poszedł do szpitala usunąć kamień nerkowy…

Jedno proste badanie przewróciło…

Skomentuj

Dodaj link do kciuk.pl