Tak hipermarkety oszukują sprzedając mięso. Na potęgę

hipermarket supermarket wołowina Lidl mięso inspekcja kontrola

To już przechodzi wszelkie pojęcie.

Tym razem chodzi o mielone mięso wołowe i jego szczególny rodzaj „z niską zawartością tłuszczu". Według brytyjskich kontrolerów to jedno wielkie oszustwo.

TUCZY RODZAJ MIĘSA A NIE KALORIE>>

Podstawowym problemem jest to, że zawierają jedynie około 3 procent mniej tłuszczu niż zwykłe mielone - donosi "Daily Mail".

I tak - średnia dla "chudego" to 23,1 procent. Dla „tłustego" - 25,9 procent. Tymczasem różnica w cenie sięga nawet... 80 procent.

Hipermarkety wprowadzają też w błąd kupujących. W rzeczywistości w opakowaniach znajduje się o wiele więcej tłuszczu, niż wynika z informacji podanych na etykiecie - informuje gazeta.

Mięso z Asda ma o 27 procent więcej, Aldi - o 23, Netto o 19, Morrisons - 18, Lidl - 13. Stosunkowo dobrze na liście oszustów wypadło Tesco - ze średnią 2 procent. To nie koniec zarzutów.

MIĘSO SKLONOWANYCH ZWIERZĄT BĘDZIE SKLONOWANE>>

Najgorszej jakości są mrożonki. Oprócz wysokiej zawartości tłuszczu, średnio o 41 procent więcej niż w mięsie świeżym, zawierają także o 24 procent więcej zmielonych chrząstek kości - pisze "Daily Mail".

Generalnie o wiele lepsze mięso można kupić w zwykłych sklepach mięsnych. Ma mniej tłuszczu aż o 67 procent. Inna sprawa, że znajduje się w nich dużo więcej domieszek innych gatunków mięsa.

MK

Dodaj komentarz

Poprzednie Strona 1 z 2 1 2

Komentarze (45)

  • Myśliwy 24.07.2010, 11:44

    Gość: Jesteś złym człowiekiem - widać całe to gadanie o tolerancji jest zarezerwowane tylko dla homoseksualistów... Reszta społeczeństwa ma pokornie poddać się propagandzie? Jego opinia o gejach nie czyni z niego zbrodniarza i życzenie mu za to śmierci świadczy o tobie jak najgorzej.

    Czyli jak sobie sam nie wyhodujesz (albo upolujesz) to dobrego mięsa nie zjesz.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • asdew 24.07.2010, 12:13

    Gość: Jak Podolskiego to i jego Smuda może mógł coś wygrywać w ekstraklasie ale teraz w reprezentacji to nudzi się najwidoczniej. Lepiej było gdy był Benhaker

    mięso powoduje raka i dlatego go nie jem.Warzywa ,owoce,wino to są życiodajne elemnty diety
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 12:23

    Gość: dziura w m. in. gwatemali jest tak samo od poboru wody, jak kręgi zborzowe od desek rolników chodzących nocami po polach... przygotowywane są przetrwalniki przed tym co NAM szykuja. www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/wielka-dziura-w-gwatemali,59631,1 , dziury w polsce: www.youtube.com/watch?v=xpUtdm4x-fs

    "Tymczasem różnica w cenie sięga nawet... 80 procent." czasami jest tak, że powyżej/poniżej jakiegoś poziomu wzrost kosztów jest lawinowy i nie powinno to dziwić. chociaż w tym przypadku niekoniecznie już osiągnięto ten poziom ;).
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 12:30

    APK: Zerżnęli pomysł. Naukowcy z Bierutowic byli szybsi :)

    ja sie brzydze jesc mięsa z hipermarktetów, kupuje od rodziny na wsi!rosół z kury kupionej w sklepie to syf w porównaniu do takiego zrobionego na kurze kupionego od wiejskiego gospodarza!najlepiej zas nie jesc miesa w ogole
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • rzeznik 24.07.2010, 12:32

    Gość: dzielny funkcjonariusz, zasłużył na swoją emeryturę

    a ja pracuje w masarni i powiem wam tak:Nigdy nie kupujcie gotowego mielonego.co zrobic zeby mieso tluste miało ładny chudy kolor?dowalic miesa krwawego i dobrze wymieszac, razem zmielic.jest duzo zeczy o których nie macie pojecia!pozdrawiam
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 12:33

    Gość: Co prawda nie jestem miłośnikiem NK ale Facebook to moim zdanie szajs totalny przecież nie ma tam nawet normalnej wyszukiwarki. Dajcie spokój nie ma się czym rajcować moim zdaniem zwykły tandetny serwis robiony przez tępych amerykanów.

    trzeba być skończonym debilem aby kupować "świeże" mięso oraz "świeże" owoce i warzywa w super/hipermarkecie
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 12:34

    Gość: Jak Podolskiego to i jego Smuda może mógł coś wygrywać w ekstraklasie ale teraz w reprezentacji to nudzi się najwidoczniej. Lepiej było gdy był Benhaker

    masz pedalski jadłospis. mięso powoduje raka - dobre, dobre. wiesz, jest masa czynników z którymi się stykasz na co dzień o znacznie większej szkodliwości.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 12:51

    Gość: Jak Podolskiego to i jego Smuda może mógł coś wygrywać w ekstraklasie ale teraz w reprezentacji to nudzi się najwidoczniej. Lepiej było gdy był Benhaker

    zgadzam sie. tylko ze warzywa i owoce to tez ze swojego ogrodka. bo petycydy rowniez w wywoluja raka. najlepiej miec wlasny ogrodek. w miescie tak sie nie da.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 13:02

    Gość: a wiec jak to jest? nieplacimy za taka autostrade .......................... www.kumaszjazde.pl masz auto? poczytaj bo warto!

    to ci odkrycie
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 13:05

    Gość: Morze jest szerokie i głębokie ale ..."arab może zrobić"...nieuku!.

    wracamy do epoki kamienia;D trzeba samemu polować;D
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • kolen 24.07.2010, 13:08

    Gość: a ja dostalam dobra wiadomosc na temat mojego zdrowia, to tak jakby podarowano mi drugie zycie :) i zadnego wiecej prezentu nie potrzebowalam

    Jak by im dowalili 100 tys euro kary to by tak nie robili, ale państwo na to pozwala i przymyka oko.Jak zwykły obywatel oszuka to mają na niego paragrafy i wysokie kary. Buuuuhaha hipokryzja , po co to pisać takie bzdety, ucieszył bym się jak by napisali że te sklepy zostały przykładnie ukarane.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 13:34

    Gość: a co na to J-E-Ł-O-P palikot

    i bardzo dziwne że jescze nikt nic z tym nie zrobił skoro wszyscy wiedzą jak konsument jest oszukiwany. dzis w moim osiedlowym hipermarkecie sprzedaja karkówkę z 10 zł ludzi stojacych w kolejne był ogrom, wię zbyt zawsze będzie na tanie mięso. Ja staram siekupować z zwyłych rzeźnikach a mielone zazwyczaj robię sama z łopatki. Albo poprostu kupuję co jakis czas pół świni.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 13:48

    Gość: Jak można popierać islam i ich wyznawców ? Przecież mieliśmy okazję jako Polacy zobaczyć co te małpy zrobiły z Bogu ducha winnym polskim geologiem,który został zarżnięty jak wieprz. Mieszkam w Anglii i na żywo mogę zobaczyć jak te brudne arabusy się zachowują - mam nadzieję,że nigdy tak w Polsce nie będzie.

    czemu tchórz palikot -nie pyta sie prezydenta elekta o zdrowie
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Dzikus 24.07.2010, 13:52

    Gość: Niech moc będzie z nimi. Stawiam na Polaków z nadzieją że wstydu nam nie przyniosą.

    A ja tam z moją starą polujemy na mięso w lesie i nie mamy z tym problemów.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 13:52

    Gość: dzielny funkcjonariusz, zasłużył na swoją emeryturę

    Jak ortografia kolego :)
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:02

    Gość: W funtach to nie ale co prawda to prawda , załatwić jakąś sprawę to ile trze czasu i pieniędzy żeby dojechać do miasta . A dziecko do szkoły średniej jak pójdzie to albo na stancję trzeba albo dojazdy z źerająą kasę .

    ortografia to nic co się robi ze szynką żeby zamiast mięsa była woda , a klijent płaci za mięso lecz go nie je tylko małe masarnie co nie mają specjalnych maszyn mają dobrą szynkę bez wody
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:04

    Gość: Boga nie ma

    nie trzeba być fachowcem żeby widzieć jaka mokra jest szynka niemal cieknie z niej woda .
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:20

    Gość: he bo t btl nie udolny policjant

    I co, wierzycie że teraz ci co są na diecie ruszą do tesko?
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • amator 24.07.2010, 14:22

    Gość: W Polsce gospodarz to wielkie panisko.Od państwa parę razy w roku otrzymują duże pieniądze od których nie muszą odprowadzac podatku ani się z tych pięniędzy rozliczac.Podobno komuna była opiekuńcza ,a teraz pewne grupy społeczne są wręcz zasypywane pieniędzmi.Rolnik to bogacz.Ziemia bardzo droga.Jak nie daje rady to niech się zatrudni u jakiegoś prywaciarza albo niech sprzeda rolę.Będzie wiedział co to jest wstawanie o 4 rano i powrót o 17.zimą czy latem.Tylko teparę dni urlopu.

    Branża mięsna w Polsce jest sztandarowym przykładem gałęzi przemysłu spożywczego która" fałszuje żywność" czego najlepszym przykładem jest jedno z najbardziej pospolitych tego rodzaju praktyk polegających na implikowaniu do pięknych kawałeczków mięsa wody:) Jednak mogę z całą pewnością podkreślić iż system zapewnienia jakości i bezpieczeństwa spożywanych produktów jest w naszym kraju na wysokim poziomie!
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:25

    Gość: Jak Podolskiego to i jego Smuda może mógł coś wygrywać w ekstraklasie ale teraz w reprezentacji to nudzi się najwidoczniej. Lepiej było gdy był Benhaker

    z tymi warzywami to nie byc taki pewien tam sama chemia.. np. pomidor rośnie tylko na nawozie
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • xxx 24.07.2010, 14:26

    Gość: Jak Podolskiego to i jego Smuda może mógł coś wygrywać w ekstraklasie ale teraz w reprezentacji to nudzi się najwidoczniej. Lepiej było gdy był Benhaker

    Przerzuciłeś się na przepyszne i wcale nie kancerogenne fosforany, azotany, gratuluję, życie to stuka wyboru ! Choć twój wybór dowodzi, że tak na sprawę i tak nie wiesz co jesz !
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:28

    Gość: a cena ta sama ? hahah jak to w polszy

    a zawsze miasto kpiło ze wsi... przynajmniej wiemy co jemy
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:30

    Dowódca tego wszechświata: Już niedługo nie będziecie się śmiać i kpić.Zostały większości z was niecałe 2 lata. Ponieważ waszą planetę czeka zagłada (kataklizmy jakich ten świat nigdy nie widział) ewakuujemy 144000 ludzi tych którzy są najbliżej Boga.

    Kolega "rzeźnik" powinien jednak przyczynić się do wydania tego rodzaju praktyk, ponieważ zdajesz sobie sprawę że takie mięso może trafić nawet do Ciebie na stół! Sam fakt że pracujesz w takim miejscu i nie negujesz tych praktyk jest dla mnie przerażający! Zamiast pisać na forum należy zgłosić to Inspekcji Handlowej czy Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-spożywczych, jest wiele wiele wiele instytucij zajmujących sie zwalczaniem takich zjawisk. Pozdrawiam
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:32

    Gość: mylisz pojecia

    Mamy w końcu dziki kapitalizm. Ja chciałbym żeby na świecie panował prawdziwy kapitalizm, gdzie nie ma zmów cenowych, przekrętów, a wygrywa jakość.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:34

    neonista: mam taki komputer i jest mocno przereklamowany, najnowsze MoH sie nieco tnie w najwyzszych detalach.

    nie rozumiem jak mozna nie jesc mieska w ogle... wolowinka, polendwiczki, karczuś gdyby mi to ktos usunol z jadlospisu to bym chyba umarł.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:34

    Gość: Jak Podolskiego to i jego Smuda może mógł coś wygrywać w ekstraklasie ale teraz w reprezentacji to nudzi się najwidoczniej. Lepiej było gdy był Benhaker

    Prawda owoce i warzywa są zdrowe ale nie popadajmy w skrajności , trzeba jeść też mięso bo jest zdrowe . Badylarze strasznie dużo stosują środków ochrony roślin na większych gospodarstwach praktycznie codziennie się pryszcze jakieś pole , bo nic by nie urosło
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 14:38

    Gość: MK, AJ i inni kretyni tylko przepisują z Angielskich brukowców, czasami mam wrażenie że korzystają z tłumacza Gogle, bo tekst jest tak beznadziejny stylistycznie że ręce opadają.

    a co na to jełopPALIKOT-BUCkutz I IDIOTAniesioł
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 15:04

    Gość: ludzie wz miast wysmiewaja ludzi ze wsi ale ci z miast nie wiedza o tym ze gdyby taki rolnik sprzedal wszystko co posiada to stac by go bylo na dobre mieszkinie w miescie a i na samochod by jeszcze zostalo i w czym te miejskie buractwo jest lepsze ?

    no i dobrze mięsożercom. tak naprawdę nie chodzi o to co zdrowsze mięso czy warzywa i owoce. to sprawa etyki. jak można jeść zwierzęta.to barbarzyństwo.zarzynać żywe stworzenie żeby dogodzić podniebieniu.ludzie jedzący mięso to potwory bezrozumne.na uniwerku we wrocku był taki jeden wykładowca od etyki, który na poczatku zajęć pytał kto nie je mięsa. z reszta nie rozmawiał uważając, że nie ma z kim.całkowicie się z nim zgadzam.
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 15:45

    Gość: I wpuscie romow, litwinow,bulgarow i polakow do kraju.

    Hipermarkety powinny być karane za sprzedaż mrożonych ryb, w których zawartość wody sięga ok. 80 %, po usmażeniu 1 kg. tych ryb zostaje tylko wstrętna woda i troszkę niezjadliwego mięsa czy w tym krajk nie ma instytucji kontrolującej te oszustwa
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

  • Gość 24.07.2010, 15:46

    Gość: o matko........:)się uśmiałem ...what a news!

    ludzie nie kupujcie mrożonych ryb w carrefourze - to jedno wielkie oszustwo
     

    Odpowiedz Zgłoś naruszenie

Poprzednie Strona 1 z 2 1 2

Kciuk.pl

Głosuj 39
Słońce,woda,wędka i piękne dziewczyny, Image

Słońce,woda,wędka i piękne dziewczyny

Chciałoby się pójść na ryby…

Skomentuj (2)

Głosuj 34
Z widokiem na wodę, Image

Z widokiem na wodę

Wyglądają niesamowicie .

Skomentuj (5)

Głosuj 33
Akcja Koksownik, Video

Akcja Koksownik

Nawet straż miejska rozumie ,że…

Skomentuj (2)

Głosuj 33
Według Koreańczyków Obama strzela z karabinu atomówkami, Video

Według Koreańczyków Obama strzela z karabinu…

Pierwszy film pokazuje prezydenta…

Skomentuj (2)

Głosuj 30
Erotyka dla pań, Image

Erotyka dla pań

Przypakowani modele do podziwiania.…

Skomentuj (3)

Głosuj 27
Nawalony jak stodoła a jeszcze mu mało, Video

Nawalony jak stodoła a jeszcze mu mało

Dla tego należy kupować więcej…

Skomentuj (2)

Głosuj 27
Dał do pieca. W tym Volvo nie zmarzniesz, Video

Dał do pieca. W tym Volvo nie zmarzniesz…

Dziwne ,że udało mu się to zarejestrować.…

Skomentuj (2)

Głosuj 27
Makijaż zombie, Image

Makijaż zombie

Super efekt.

Skomentuj (3)

Głosuj 26

Włochy huczą: Spisek na życie Benedykta…

W Watykanie krążą listy o spisku…

Skomentuj (1)

Głosuj 25
Transformacja w zombie, Image

Transformacja w zombie

Żeby zrobić coś takiego trzeba…

Skomentuj

Głosuj 23
Nie oglądaj tego po narkotykach, Video

Nie oglądaj tego po narkotykach

Może się to źle skończyć. Film…

Skomentuj

Głosuj 24
Piękny zamarznięty wodospad w Japonii, Video

Piękny zamarznięty wodospad w Japonii

Wygląda super.

Skomentuj (1)

Głosuj 23

Kibice Legii protestowali przeciwko rządowi…

Kilka tysięcy kibiców Legii Warszawa…

Skomentuj

Głosuj 19

Alkohol, seks, narkotyki, poronienie. Pamiętnik…

Ostanie miesiące były dla Demi…

Skomentuj

Głosuj 21
Oszczędność pieniędzy. Rower który rośnie razem z dzieckiem, Video

Oszczędność pieniędzy. Rower który…

Każdego roku na przełomie maja…

Skomentuj

Dodaj link do kciuk.pl