Trybunał w Strasburgu puści nas z torbami. Każe płacić miliony
MSZ już brakuje pieniędzy.
Polacy wygrywają coraz więcej spraw przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Ministerstwu Spraw Zagranicznych zabrakło już w tym roku pieniędzy na należne im odszkodowania - informuje "Rzeczpospolita".
"KRZYŻ W KLASIE NIEZGODNY Z PRAWAMI CZŁOWIEKA">>
Teraz nasz kraj musi pokrywać orzeczone odszkodowania ze środków przeznaczonych np. na utrzymanie placówek zagranicznych, centrali MSZ, działań promocyjnych i członkostwo Polski w Unii Europejskiej - czytamy w gazecie.
BRAK ETYKI W SZKOLE TO DYSKRYMINACJA>>
W pierwszym półroczu br. Trybunał rozpatrzył już 209 skarg Polaków. W całym ubiegłym roku - 292.
Wtedy, z tytułu odszkodowań i zawartych ugód, MSZ wypłacił około 4,9 mln złotych - to rekordowa, jak dotychczas, suma (Trybunał rozpatruje skargi Polaków od 1993 roku).
MSZ przewiduje, że będzie jeszcze gorzej. Powód? Trybunał uprościł sposób orzekania, a to oznacza, że wyroki zapadać będą szybciej. Czeka nas więc lawina orzeczeń w drugim półroczu.
Według danych MSZ od 1993 r. do stycznia 2009 r. w stosunku do Polski Trybunał wydał 634 wyroki i ponad 30 tys. decyzji o niedopuszczalności skargi lub skreśleniu jej z listy spraw. Na rozpatrzenie czeka jeszcze kilka tysięcy.
-
http://www.rp.pl/artykul/514573_Brakuje_na_Strasburg_.html
- http://www.rp.pl/artykul/514573_Brakuje_na_Strasburg_.html
5.42
4.35
3.46
Dodaj komentarz