Tygrysy wymrą już za 12 lat. To zagłada gatunku
Wielkie koty zobaczysz tylko w zoo.
Wszystkie dzikie tygrysy na świecie wyginą w najbliższych 12 latach. Przez kłusowników i polityków, którzy nie potrafią ochronić tego gatunku - ostrzegają naukowcy obradujący właśnie w Petersburgu.
TYGRYSY WYBIJAJĄ KŁUSOWNICY. RZĄDY UKRYWAJĄ PROBLEM>>
Z danych organizacji World Wildlife Fund wynika, że na świecie żyje już tylko około 3,2 tys. tygrysów.
Wszystko przez wycinkę lasów i urbanizację dzikich terenów chociażby w Kambodży, Chinach, Indiach, Indonezji, Wietnamie czy Rosji. Kłusownicy zabijają tygrysy dla skór i innych części ciała, które są wykorzystywane w azjatyckiej medycynie tradycyjnej - bostonherald.com.
AFRYKA TRACI SWÓJ SYMBOL. WYBIJĄ WSZYSTKIE LWY>>
Przyjęty właśnie program Global Tiger Recovery zakłada, że 13 państw, na terenie których żyją dzikie tygrysy do 2015 roku wydadzą na ich ochronę 350 mln dolarów.
-
http://www.bostonherald.com/news/international/general/view/20101121wildlife_experts_tigers_could_be_extinct_in_12_years_if_unprotected/
- http://www.bostonherald.com/news/international/general/view/20101121wildlife_experts_tigers_could_be_extinct_in_12_years_if_unprotected/
5.42
4.35
3.46
Dodaj komentarz