Zobacz, kiedy Polki decydują się na pierwszy seks
Na tle Europy są dość wstrzemięźliwe.
Polki po raz pierwszy uprawiają seks średnio w wieku 19 lat. To o rok później niż średnia dla Europy.
Najwcześniej do łóżka idą Dunki (16,6). Dwa lata krócej od Polek z seksem wstrzymują się również Brytyjki, Norweżki, Czeszki i Niemki. Najpóźniej inicjację seksualną przechodzą Turczynki (20,5) - informuje pb.pl
NAUCZYCIELE MASOWO UPRAWIAJĄ SEKS ZE SWOIMI UCZNIAMI>>
Polki w łóżku zabezpieczają się dopiero gdy osiągają wiek 19,9. Przez to wiele z nich zostaje matkami bardzo wcześnie.
Specjaliści zwracają uwagę, że w Polsce wysoka jest liczba żywych urodzeń wśród matek poniżej 19. roku życia. W 2008 r. było ich ponad 21 tys., czyli co 20 urodzone dziecko miało nastoletnią matkę. Ta liczba może być jeszcze wyższa - czytamy w „Pulsie Biznesu".
Najczęściej stosowaną w Europie metodą antykoncepcji podczas pierwszego stosunku są prezerwatywy.
TAK UNIKNIESZ PROBLEMÓW Z SEKSEM>>
Stosuje je 49 procent młodych. Najczęściej - w Grecji (79 proc.), W Polsce - 61 proc. Mniej więcej na tym poziomie są również obywatele Wielkiej Brytanii (61 procent) i Danii (62). O wiele mniej popularnym środkiem są tabletki antykoncepcyjne. Stosuje je zaledwie 21 procent kobiet.
Najczęściej po pigułkę sięgają Holenderki (odpowiedziało tak 55 proc. z nich), Niemki (49 proc.), Austriaczki i Szwajcarki (po 41 proc.) oraz Francuzki (40 proc.). W Polsce pigułkę wybiera 15 proc. kobiet - czytamy w gazecie.
-
http://pb.pl/4/a/2010/06/23/Sredni_wiek_inicjacji_seksualnej_w_Polsce_to
- http://pb.pl/4/a/2010/06/23/Sredni_wiek_inicjacji_seksualnej_w_Polsce_to
5.42
4.35
3.46
Dodaj komentarz