Co warto wiedzieć o wycieraczkach systemowych?

0
3679

Zachowanie czystości to sprawa istotna w wielu miejscach – zarówno na terenie prywatnych przedsiębiorstw, urzędów, instytucji publicznych, sklepów i wielu innych. Podstawowym sposobem, by uchronić się przed nadmiarem przedostającego się do środka brudu, jest zainstalowanie odpowiednich systemów do wycierania obuwia. Sprawa ta może wydawać się nieistotna, lecz w rzeczywistości – jest bardzo ważna. Podeszwy naszych butów to bowiem główny „środek transportu”, za pomocą którego brud z zewnątrz przedostaje się do środka. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – dlaczego w walce z brudem coraz częściej korzystamy z wycieraczek systemowych oraz w czym tkwi ich wyjątkowość.

Czystość przede wszystkim

Na problem wycierania butów spoglądamy przede wszystkim przez pryzmat własnego miejsca zamieszkania. Nikt z nas nie lubi, gdy powierzchnia podłogi w salonie, kuchni czy korytarzu, obsypana jest drobinkami piasku lub innym rodzajem zanieczyszczeń. Brud nie tylko zaburza komfort chodzenia po podłodze, ale – co równie ważne – przenosi się z podłogi na meble, ubrania, a także nasze ciało. Mówiąc wprost – brud z podłogi z łatwością transportowany jest dalej, na skutek choćby zwykłego chodzenia.

Z tych powodów, coraz większą uwagę do walki z brudem wewnątrz pomieszczeń przykładają dostawcy rozwiązań dedykowanych dla przedsiębiorstw i placówek publicznych. W nich bowiem troska o czystość podłogi wynika nie tylko z osobistych potrzeb pracowników, ale także wymogów odpowiednich urzędów kontroli. Mowa przede wszystkim o kontrolach sanepidowskich – choć nie tylko – szczególnie ważnych w każdej placówce gastronomicznej.

Najważniejsze informacje o wycieraczkach systemowych

Jeszcze kilka dekad temu nikt nie słyszał o czymś takim ja wycieraczki systemowe. Korzystano wówczas z wycieraczek materiałowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Do pewnego stopnia pochłaniały one brud z naszych podeszw, a tym samym ograniczały ilość przedostających się do środka zanieczyszczeń. Niemniej, ich skuteczność była zdecydowanie mniejsza, zwłaszcza gdy porównamy je do rozwiązań stosowanych obecnie.

Wycieraczki systemowe są przede wszystkim skuteczniejsze w absorbowaniu zanieczyszczeń niż ich inne odpowiedniki. Radzą sobie idealnie zarówno z piaskiem, błotem, śniegiem, jak i innymi formami wilgotnych lub suchych zanieczyszczeń.

Warto w tym miejscu podkreślić, że obie kategorie zanieczyszczeń – wilgotne, jak i suche – są równie szkodliwe i niebezpieczne. Zanieczyszczenia wilgotne sprzyjają rozmnażaniu się drobnoustrojów i bakterii, a ponadto – stanowią zagrożenie dla osób przemieszczających się po podłodze. Na mokrej lub zabłoconej nawierzchni z łatwością może dojść do upadku. Zanieczyszczenia suche natomiast wywołują negatywny wpływ na powierzchnię podłogi, doprowadzając do jej zarysowania.

Budowa wycieraczek systemowych odbiega od ich tradycyjnych odpowiedników. Przede wszystkim – są to wycieraczki o dużej powierzchni, których rozmiary są zazwyczaj dostosowywane do potrzeb konkretnego miejsca. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów oraz tak zwanej konstrukcji otwartej, są w stanie zaabsorbować dużą ilość różnego typu zanieczyszczeń. Wykonane ze sztywnych materiałów sztucznych szczotki dokładnie wnikają w zakamarki podeszw, odrywając od nich nawet najtrwalsze rodzaje brudu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here