Jak zmotywować się do powrotu do diety

Czasami wystarczy niewielki impuls do tego, żeby porzucić dotychczasową dietę odchudzającą. Natomiast powrót do kuracji – nawet po krótkiej przerwie – bywa bardzo trudny. Doskonale znasz ten stan z własnego doświadczenia? Poznaj kilka wskazówek, które mogą okazać się ułatwieniem w powrocie do zdrowych nawyków żywieniowych wpływających na redukcję masy ciała.

Brak wyraźnych efektów odchudzania, krótki urlop, ważne wydarzenie życiowe – jest wiele powodów, dla których ludzie przestają trwać w swoich dietetycznych postanowieniach. Niektórzy nie są na tyle zdeterminowani, aby po przerwie szybko wrócić „na właściwe tory”. Wcale jednak nie musisz od razu „rzucać się na głęboką wodę” – małymi krokami możesz wrócić do punktu, do którego udało ci się dotrzeć.

1. Nie odkładaj decyzji na potem

Każdy moment jest dobry na to, aby wrócić do odchudzania. Nie odkładaj decyzji na potem, tłumacząc sobie: „zacznę od poniedziałku”, „do diety wrócę wraz z początkiem miesiąca”.

Zacznij od razu – im szybciej to zrobisz, tym mniejsze ryzyko, że całkowicie stracisz motywację.

2. Wspomóż się dietą pudełkową

Dieta pudełkowa może okazać się doskonałym wsparciem kuracji odchudzającej po przerwie. Dzięki temu, że dania będą docierać do ciebie każdego dnia, nie stracisz czasu na ich przygotowywanie. Nie będziesz też zastanawiać się, czy są prawidłowo zbilansowane – zostaną przyrządzone tak, aby twój organizm otrzymał niezbędne składniki odżywcze.

Dieta pudełkowa dostępna jest w wielu wariantach menu, co pozwoli na dopasowanie posiłków do indywidualnych smakowych upodobań. Każdego dnia będziesz otrzymywać wybraną przez siebie ilość dań, co pomoże ci wrócić do regularności spożywania jedzenia. Wpłynie to pozytywnie na efekty odchudzania – wyjaśnia przedstawicielka firmy cateringowej Nice To Fit You.

3. Nie stosuj restrykcyjnej diety

Nawet jeśli chcesz wspomóc się dietą pudełkową, nie decyduj się na jej niskokaloryczny wariant. Dlaczego? Jeśli twój organizm zacznie otrzymywać zbyt małą ilość energii, prędzej czy później zbuntuje się. Nie dość, że będziesz odczuwać ciągły głód, to jeszcze nie zauważysz spadku masy ciała. Powód jest prosty – w obliczu „zagrożenia głodem” organizm spowalnia metabolizm.

Najlepiej będzie, jeśli stopniowo zaczniesz zmniejszać kaloryczność posiłków. Przechodzenie z obżarstwa do głodówki to popadanie ze skrajności w skrajność – w ten sposób nie osiągniesz zadowalających efektów i prędzej czy później się zniechęcisz.

4. Zwiększ aktywność fizyczną

Nie chodzi o to, aby rozpocząć mordercze treningi, a jedynie zwiększyć aktywność fizyczną. Gdy zaczniesz więcej się ruszać, szybciej zbliżysz się do deficytu kalorycznego bez konieczności stosowania restrykcyjnej diety. Tym samym nie stracisz motywacji do dalszego odchudzania.

Początki odchudzania nie są łatwe, dlatego nie zwlekaj z podjęciem decyzji o powrocie do diety. Im później się za to zabierzesz, tym trudniej będzie ci się zmotywować. Pomocna w tym może okazać się dieta pudełkowa, która – w połączeniu z nieco większą aktywnością fizyczną – przyniesie zadowalające efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here