Pielęgnacja żywicznych posadzek – 5 najważniejszych kroków

0
4009

Zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie nieruchomości? Niemal każdy inwestor dąży do tego, by jego obiekt prezentował się elegancko, schludnie i nowocześnie przez jak najdłuższy okres. Jak do tego dojść? Odpowiedzią na większość pytań jest regularna i przemyślana pielęgnacja. Sprawdź, jak zadbać o żywiczne posadzki wysokiej jakości.

Przygotowaliśmy krótki materiał, w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie posadzek żywicznych. Jest to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w obiektach i instytucjach o imponującym metrażu, dlatego warto wiedzieć, jakie czynności są obowiązkowe i które preparaty sprawdzą się podczas pracy. Nie czekaj i poznaj tajemnice pięknej posadzki już dziś!

Wielokrotne zamiatania każdego dnia

Częste zamiatanie to podstawa codziennej pielęgnacji posadzki żywicznej. Jeśli jest ona regularnie eksploatowana, możesz mieć pewność, że interesanci, goście, klienci, a nawet pracownicy wnieśli na swoim obuwiu piach, który w ciągu krótkiej chwili staje się materiałem ściernym. Koniecznie zadbaj o to, by specjaliści odpowiedzialni o czystość, na bieżąco pozbywali się takich nieczystości.

W przypadku obiektów o średnim i małym natężeniu ruchu wystarczy zamieść posadzkę raz dziennie. W ten sposób pozbędziesz się kurzu, który również może negatywnie wpłynąć na zewnętrzną warstwę posadzki, pozbywając ją tym samym atrakcyjnego designu.

Regularne mycie podłogi

Czy mycie posadzki raz na tydzień wystarczy? To często powielany mit, który może skutkować przyspieszonym procesem eksploatacji. Posadzkę żywiczną należy myć każdego dnia, jeśli jest ona użytkowana przez dużą ilość interesantów (np. w kinach, centrach handlowych lub urzędach). Piasek i drobne kamienie to nie wszystko, co goście, klienci i pracownicy wnoszą do obiektu na podeszwach. Błoto, brudna woda z kałuży i wiele innych nieczystości to najprostszy przykład.

Natychmiastowe usuwanie zanieczyszczeń

Ktoś rozlał kawę, herbatę lub napój? Klientowi wypadły zakupy i sól lub cukier rozsypały się po posadzce? Natychmiast pozbądź się zabrudzeń. Ze względu na swoje właściwości ścierne lub żrące (np. wynikające z kwasowości) są w stanie skutecznie i szybko zniszczyć ochronną warstwę posadzki. Gdy dodasz do tego przechodniów ignorujących lub niezauważających zanieczyszczeń, problem staje się coraz poważniejszy z każdą minutą.

Wybór sprawdzonych preparatów

Nawet wysokogatunkowe żywiczne posadzki nie reagują dobrze na niskiej jakości środki czystości i preparaty na bazie acetonu, octu, czy alkalicznych środków czyszczących (np. amoniaku). Zawsze inwestuj w sprawdzone propozycje od renomowanych producentów. Zapewnią Ci one zarówno łatwość w czyszczeniu najtrudniejszych zabrudzeń, jak i zabezpieczenie zewnętrznej warstwy posadzki, wydłużając tym samym jej żywotność.

Nowa warstwa, czyli jak odświeżyć żywiczne posadzki

Gdy żywiczne posadzki dokonują żywota i nawierzchnia poliuretanowa lub epoksydowa zbliża się do końca okresu przydatności, możesz jedynie odświeżyć ją przy pomocy nowej warstwy. Nie musisz pozbywać się całości starej posadzki, by położyć nową. To bez wątpienia szybkie i wygodne rozwiązanie, które minimalizuje koszty i czas poświęcony na renowację. Dodatkowo możesz zmienić design posadzki, wykorzystując m.in. zróżnicowane technologie dostępne w ofercie Flowcrete.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here