Amatorzy przewidzieli trąbę powietrzną. IMGW czeka śledztwo?

17.07.2012 09:37 IMGW, LOWCYBURZPL, POGODA, TRĄBA POWIETRZNA
Amatorzy przewidzieli trąbę powietrzną. IMGW czeka śledztwo?

flickr.com/Alastair Smith

Łowcy burz ostrzegali.

12 pasjonatów meteorologii już w piątek ostrzegało przed nawałnicą.

Twórcy portalu lowcyburz.pl, którzy przewidują gwałtowne zjawiska pogodowe alarmowali o "dużych pionowych uskokach wiatru". Specjaliści z Państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ogóle nie przewidzieli trąb powietrznych, które w weekend przetoczyły się nad Pomorzem.

To sytuacja, którą należy przeanalizować – powiedział wojewoda pomorski Ryszard Stachurski.

POGODA NIE ODPUSZCZA POLAKOM. KOLEJNE TRĄBY POWIETRZNE>>

IMGW w ogóle nie chce się do tego odnosić.

Ryzyko silniejszych burz będzie podwyższone na ziemi lubuskiej, w Wielkopolsce, na Kujawach, Warmii i Mazurach oraz częściowo na Mazowszu, ziemi łódzkiej i Podlasiu - pisali na swojej stronie internetowej łowcy burz.

Portal tworzą młodzi ludzie, niektórzy z nich to jeszcze studenci, a część nie zaczęła jeszcze studiów. Sami o sobie piszą, że kierują się zasadą: "Ostrzegać, badać, ukazywać, pomagać".

ZOBACZ JAK TRĄBY POWIETRZNE ZDEWASTOWAŁY POLSKĘ>>

Meteorolodzy z IMGW w piątek informowali jedynie o możliwości wystąpienia burz i silniejszych porywów wiatru.

Nie przewiduje się intensywnych opadów deszczu (powyżej 10 mm/h), a prawdopodobieństwo wystąpienia opadów gradu jest niewielkie – stwierdził instytut w komunikacie.

Sobotnie burze i trąby powietrzne, które przeszły nad województwami pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim, zniszczyły ponad 100 domów i 550 hektarów lasów.

Następny tekst:

Rośnie pokolenie lolitek. Już sześciolatki chcą być seksowne Rośnie pokolenie lolitek. Już sześciolatki chcą być seksowne
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane