Bezprawie w Polsce. Większość sądów działa nielegalnie?

19.03.2013 23:01 FUNDACJA, MINISTER, PRAWO, SĄD
Bezprawie w Polsce. Większość sądów działa nielegalnie?

sxc.hu

Pojawią się próby podważania legalności wyroków wydanych po 1 stycznia 2013 r. Zostały bowiem wydane przez sądy już nieistniejące - ostrzegają eksperci Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (HFPC).

Fundacja chce aby Krajowa Rada Sądownictwa, rozważyła skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego, wniosku ministra sprawiedliwości  dotyczącego zgodności z Konstytucją, rozporządzeń dotyczących likwidacji niektórych sądów rejonowych.

ZOBACZ, W KTÓRYCH MIASTACH ZLIKWIDUJĄ SĄDY REJONOWE>>

Pojawiły się duże wątpliwości, czy sądy w Polsce po 1 stycznia 2013 r. mają prawną podstawę do funkcjonowania - pisze "Rzeczpospolita".

Rozporządzenia ministra uchyliły bowiem stare przepisy (będące podstawą prawną ich działania).

W efekcie większość polskich sądów działa bezprawie - twierdzą eksperci HFPC.

PONAD 5 TYS. FIRM NA CELOWNIKU PROKURATURY>>

Fundacja powołuje się opinię Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", w którego ocenie rozporządzenie ministra sprawiedliwości "nie tworzy żadnego sądu".

Nie zawiera też odesłania do żadnego wcześniejszego aktu prawnego tworzącego sądy - tłumaczy Michał Szwast, prawnik HFPC.

Następny tekst:

Silny wstrząs w kopalni "Rudna". 19 górników uwięzionych Silny wstrząs w kopalni "Rudna". 19 górników uwięzionych

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.03.2013 23:46 Odpowiedz Zgłoś

Sarkazm i ironia :)
Gość A to przecież my sami, wybraliśmy tych "spaślaków" jak ich określasz.
1-

koleś 20.03.2013 00:10 Odpowiedz Zgłoś

już od dawna to robie.... aż zasób słów mnie sie skończył bo wiadomo że to nieroby i karierowicze są gówną robią..... ale najbardziej mnie wqurwai chyba to że wyprzedają ojczyzne za bezcen złodzieje i zdrajcy perdoleni a ich paernośc nie zna granic yebał was pies wszystkich krawaciarze perdoleni F**K DA SYSTEM
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
2+

jpg04 20.03.2013 00:16 Odpowiedz Zgłoś

Odpie..dol sie od krawaciarzy, bo to nie wina warszawiakow, tylko tych pieprzonych "przedstawicieli narodu", ktorych sami przeciez wybralismy, ktorzy zasiedli w Warszawie na wszystkich mozliwych stolkach, z ktorych mozna rozkrasc Polske do cna.
koleś już od dawna to robie.... aż zasób słów mnie sie skończył bo wiadomo że to nieroby i karierowicze są gówną robią..... ale najbardziej mnie wqurwai chyba to że wyprzedają ojczyzne za bezcen złodzieje i zdrajcy perdoleni a ich paernośc nie zna granic yebał was pies wszystkich krawaciarze perdoleni F**K DA SYSTEM
0

Gość 20.03.2013 00:44 Odpowiedz Zgłoś

Ty bolec kolec stolec ile ty masz lat jakie k....a komputery ,ty wez butelke z benzyna kawalek szmaty i zachowuj sie jak czlowiek.../
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
1-

Gość 20.03.2013 01:34 Odpowiedz Zgłoś

I tak właśnie rządzą POpaprańcy.
0

Bialogwardzista 20.03.2013 02:39 Odpowiedz Zgłoś

Osmioro osobom spodobal ci sie twoj Apel, pozostalym 36 milionom NIE.
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
0

afrykaner 20.03.2013 04:01 Odpowiedz Zgłoś

największe bezprawie w POlsce to tusk ,kler i sądownictwo,jeszcze zawiśniecie na latarniach a ja będę palaczem w Oświęcimiu.
0

Gość 20.03.2013 07:26 Odpowiedz Zgłoś

Pierd..lenie o bezprawnym działaniu sądów, to zasłona dymna, blef i głupia argumentacja. Najpierw chodziło o cięcia budżetowe. W nowo powstającym totalitaryzmie, chodzi o wyeliminowanie zagrożenia ze strony nie PO żądanych struktur. Stalin też niszczył inteligencję i wszystko, co mogło myśleć samodzielnie na jego poziomie. Chodzi teraz o to żeby zostały tylko sądy, których wyroki będą łaskawe dla piastujących dzisiaj sprzedajno-kradziejską władzę.
1-

Gość 20.03.2013 07:35 Odpowiedz Zgłoś

A po co sądy, żeby skazać synka lub jego kolegę z AMBER GOLD? Zawsze bedzie mozna oczyszścić się z zarzutu "wyciszania sprawy". A małych bez koneksji, ktorzy nie maja pieniedzy to bez sądu z paragrafu. DZIEKI STEROPIANOWCY O TAKE POLSKE WALCZYLIŚCIE.
0

Gość 20.03.2013 07:37 Odpowiedz Zgłoś

oy .......oy oy
Rewolty Czas!!! Witamy w PO-landii Nibylandii, praca, zarobki i godne życie jest tylko na niby, na papierze w statystyce...!
1-

Gość 20.03.2013 08:54 Odpowiedz Zgłoś

najwiekszym przekrętem PO jest wprowadzenie sądów elektronicznych, to dopiero jest bezprawie.
0

Gość 20.03.2013 09:42 Odpowiedz Zgłoś

klamiecie. niemozliwe, zeby nasz geniusz sprawiedliwosci z opus dei, nie ogarnal tematu i zrobil kolejnego bubla prawnego
0

Michał P 20.03.2013 10:11 Odpowiedz Zgłoś

Przecież niech naprawią to i żeby Sądy te co mają lipe działały normalnie.Przecież no tak nie może być przecież
1+

Gość 20.03.2013 11:12 Odpowiedz Zgłoś

nie no chyba trzeba zrobic strajk na polske i pozbyc sie tej calej bandy debili, bo za 10 lat z tego kraju juz nic nie zostanie, banda nieudacznikow i zlodziejow!
0

Gość 20.03.2013 11:43 Odpowiedz Zgłoś

Jaki rzad taka polityka i sprawiedliwosc Rzad ustawe zrobil dla siebie ale nie spodziewal sie ze inni beda tez z niej korzystac dlatego sa przekrety za ktore sie nie odpowiada bo ich chroni prawo Najwyzszy czas to zmienic
0
Strona 2 z 3 1 2 3
Oto nowa "superbroń" Rosjan. Sięgnęli do historii 4 Oto nowa "superbroń" Rosjan. Sięgnęli do historii 9 godzin temu
Sam zbudował łódź podwodną i sprzedał ją na aukcji 4 Sam zbudował łódź podwodną i sprzedał ją na aukcji wczoraj, o godz: 18:29
Sponsorowane
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...