Bezprawie w Polsce. Większość sądów działa nielegalnie?

19.03.2013 23:01 FUNDACJA, MINISTER, PRAWO, SĄD
Bezprawie w Polsce. Większość sądów działa nielegalnie?

sxc.hu

Pojawią się próby podważania legalności wyroków wydanych po 1 stycznia 2013 r. Zostały bowiem wydane przez sądy już nieistniejące - ostrzegają eksperci Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (HFPC).

Fundacja chce aby Krajowa Rada Sądownictwa, rozważyła skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego, wniosku ministra sprawiedliwości  dotyczącego zgodności z Konstytucją, rozporządzeń dotyczących likwidacji niektórych sądów rejonowych.

ZOBACZ, W KTÓRYCH MIASTACH ZLIKWIDUJĄ SĄDY REJONOWE>>

Pojawiły się duże wątpliwości, czy sądy w Polsce po 1 stycznia 2013 r. mają prawną podstawę do funkcjonowania - pisze "Rzeczpospolita".

Rozporządzenia ministra uchyliły bowiem stare przepisy (będące podstawą prawną ich działania).

W efekcie większość polskich sądów działa bezprawie - twierdzą eksperci HFPC.

PONAD 5 TYS. FIRM NA CELOWNIKU PROKURATURY>>

Fundacja powołuje się opinię Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", w którego ocenie rozporządzenie ministra sprawiedliwości "nie tworzy żadnego sądu".

Nie zawiera też odesłania do żadnego wcześniejszego aktu prawnego tworzącego sądy - tłumaczy Michał Szwast, prawnik HFPC.

Następny tekst:

Silny wstrząs w kopalni "Rudna". 19 górników uwięzionych Silny wstrząs w kopalni "Rudna". 19 górników uwięzionych

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.03.2013 23:46 Odpowiedz Zgłoś

Sarkazm i ironia :)
Gość A to przecież my sami, wybraliśmy tych "spaślaków" jak ich określasz.
1-

koleś 20.03.2013 00:10 Odpowiedz Zgłoś

już od dawna to robie.... aż zasób słów mnie sie skończył bo wiadomo że to nieroby i karierowicze są gówną robią..... ale najbardziej mnie wqurwai chyba to że wyprzedają ojczyzne za bezcen złodzieje i zdrajcy perdoleni a ich paernośc nie zna granic yebał was pies wszystkich krawaciarze perdoleni F**K DA SYSTEM
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
2+

jpg04 20.03.2013 00:16 Odpowiedz Zgłoś

Odpie..dol sie od krawaciarzy, bo to nie wina warszawiakow, tylko tych pieprzonych "przedstawicieli narodu", ktorych sami przeciez wybralismy, ktorzy zasiedli w Warszawie na wszystkich mozliwych stolkach, z ktorych mozna rozkrasc Polske do cna.
koleś już od dawna to robie.... aż zasób słów mnie sie skończył bo wiadomo że to nieroby i karierowicze są gówną robią..... ale najbardziej mnie wqurwai chyba to że wyprzedają ojczyzne za bezcen złodzieje i zdrajcy perdoleni a ich paernośc nie zna granic yebał was pies wszystkich krawaciarze perdoleni F**K DA SYSTEM
0

Gość 20.03.2013 00:44 Odpowiedz Zgłoś

Ty bolec kolec stolec ile ty masz lat jakie k....a komputery ,ty wez butelke z benzyna kawalek szmaty i zachowuj sie jak czlowiek.../
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
1-

Gość 20.03.2013 01:34 Odpowiedz Zgłoś

I tak właśnie rządzą POpaprańcy.
0

Bialogwardzista 20.03.2013 02:39 Odpowiedz Zgłoś

Osmioro osobom spodobal ci sie twoj Apel, pozostalym 36 milionom NIE.
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
0

afrykaner 20.03.2013 04:01 Odpowiedz Zgłoś

największe bezprawie w POlsce to tusk ,kler i sądownictwo,jeszcze zawiśniecie na latarniach a ja będę palaczem w Oświęcimiu.
0

Gość 20.03.2013 07:26 Odpowiedz Zgłoś

Pierd..lenie o bezprawnym działaniu sądów, to zasłona dymna, blef i głupia argumentacja. Najpierw chodziło o cięcia budżetowe. W nowo powstającym totalitaryzmie, chodzi o wyeliminowanie zagrożenia ze strony nie PO żądanych struktur. Stalin też niszczył inteligencję i wszystko, co mogło myśleć samodzielnie na jego poziomie. Chodzi teraz o to żeby zostały tylko sądy, których wyroki będą łaskawe dla piastujących dzisiaj sprzedajno-kradziejską władzę.
1-

Gość 20.03.2013 07:35 Odpowiedz Zgłoś

A po co sądy, żeby skazać synka lub jego kolegę z AMBER GOLD? Zawsze bedzie mozna oczyszścić się z zarzutu "wyciszania sprawy". A małych bez koneksji, ktorzy nie maja pieniedzy to bez sądu z paragrafu. DZIEKI STEROPIANOWCY O TAKE POLSKE WALCZYLIŚCIE.
0

Gość 20.03.2013 07:37 Odpowiedz Zgłoś

oy .......oy oy
Rewolty Czas!!! Witamy w PO-landii Nibylandii, praca, zarobki i godne życie jest tylko na niby, na papierze w statystyce...!
1-

Gość 20.03.2013 08:54 Odpowiedz Zgłoś

najwiekszym przekrętem PO jest wprowadzenie sądów elektronicznych, to dopiero jest bezprawie.
0

Gość 20.03.2013 09:42 Odpowiedz Zgłoś

klamiecie. niemozliwe, zeby nasz geniusz sprawiedliwosci z opus dei, nie ogarnal tematu i zrobil kolejnego bubla prawnego
0

Michał P 20.03.2013 10:11 Odpowiedz Zgłoś

Przecież niech naprawią to i żeby Sądy te co mają lipe działały normalnie.Przecież no tak nie może być przecież
1+

Gość 20.03.2013 11:12 Odpowiedz Zgłoś

nie no chyba trzeba zrobic strajk na polske i pozbyc sie tej calej bandy debili, bo za 10 lat z tego kraju juz nic nie zostanie, banda nieudacznikow i zlodziejow!
0

Gość 20.03.2013 11:43 Odpowiedz Zgłoś

Jaki rzad taka polityka i sprawiedliwosc Rzad ustawe zrobil dla siebie ale nie spodziewal sie ze inni beda tez z niej korzystac dlatego sa przekrety za ktore sie nie odpowiada bo ich chroni prawo Najwyzszy czas to zmienic
0
Strona 2 z 3 1 2 3
Kolumna rosyjskich czołgów pod Mariupolem. Miasto gotowe do walki 9 Kolumna rosyjskich czołgów pod Mariupolem. Miasto gotowe do walki 2 godziny temu
Zagadka chodzących głazów rozwiązana! Głowili się od lat 5 Zagadka chodzących głazów rozwiązana! Głowili się od lat wczoraj, o godz: 18:28
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...