Bezprawie w Polsce. Większość sądów działa nielegalnie?

19.03.2013 23:01 FUNDACJA, MINISTER, PRAWO, SĄD
Bezprawie w Polsce. Większość sądów działa nielegalnie?

sxc.hu

Pojawią się próby podważania legalności wyroków wydanych po 1 stycznia 2013 r. Zostały bowiem wydane przez sądy już nieistniejące - ostrzegają eksperci Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (HFPC).

Fundacja chce aby Krajowa Rada Sądownictwa, rozważyła skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego, wniosku ministra sprawiedliwości  dotyczącego zgodności z Konstytucją, rozporządzeń dotyczących likwidacji niektórych sądów rejonowych.

ZOBACZ, W KTÓRYCH MIASTACH ZLIKWIDUJĄ SĄDY REJONOWE>>

Pojawiły się duże wątpliwości, czy sądy w Polsce po 1 stycznia 2013 r. mają prawną podstawę do funkcjonowania - pisze "Rzeczpospolita".

Rozporządzenia ministra uchyliły bowiem stare przepisy (będące podstawą prawną ich działania).

W efekcie większość polskich sądów działa bezprawie - twierdzą eksperci HFPC.

PONAD 5 TYS. FIRM NA CELOWNIKU PROKURATURY>>

Fundacja powołuje się opinię Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", w którego ocenie rozporządzenie ministra sprawiedliwości "nie tworzy żadnego sądu".

Nie zawiera też odesłania do żadnego wcześniejszego aktu prawnego tworzącego sądy - tłumaczy Michał Szwast, prawnik HFPC.

Następny tekst:

Silny wstrząs w kopalni "Rudna". 19 górników uwięzionych Silny wstrząs w kopalni "Rudna". 19 górników uwięzionych

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.03.2013 23:46 Odpowiedz Zgłoś

Sarkazm i ironia :)
Gość A to przecież my sami, wybraliśmy tych "spaślaków" jak ich określasz.
1-

koleś 20.03.2013 00:10 Odpowiedz Zgłoś

już od dawna to robie.... aż zasób słów mnie sie skończył bo wiadomo że to nieroby i karierowicze są gówną robią..... ale najbardziej mnie wqurwai chyba to że wyprzedają ojczyzne za bezcen złodzieje i zdrajcy perdoleni a ich paernośc nie zna granic yebał was pies wszystkich krawaciarze perdoleni F**K DA SYSTEM
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
2+

jpg04 20.03.2013 00:16 Odpowiedz Zgłoś

Odpie..dol sie od krawaciarzy, bo to nie wina warszawiakow, tylko tych pieprzonych "przedstawicieli narodu", ktorych sami przeciez wybralismy, ktorzy zasiedli w Warszawie na wszystkich mozliwych stolkach, z ktorych mozna rozkrasc Polske do cna.
koleś już od dawna to robie.... aż zasób słów mnie sie skończył bo wiadomo że to nieroby i karierowicze są gówną robią..... ale najbardziej mnie wqurwai chyba to że wyprzedają ojczyzne za bezcen złodzieje i zdrajcy perdoleni a ich paernośc nie zna granic yebał was pies wszystkich krawaciarze perdoleni F**K DA SYSTEM
0

Gość 20.03.2013 00:44 Odpowiedz Zgłoś

Ty bolec kolec stolec ile ty masz lat jakie k....a komputery ,ty wez butelke z benzyna kawalek szmaty i zachowuj sie jak czlowiek.../
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
1-

Gość 20.03.2013 01:34 Odpowiedz Zgłoś

I tak właśnie rządzą POpaprańcy.
0

Bialogwardzista 20.03.2013 02:39 Odpowiedz Zgłoś

Osmioro osobom spodobal ci sie twoj Apel, pozostalym 36 milionom NIE.
Rewolucjonista Do boju Polsko. Już 20 marca pokażemy tym przebrzydłym spaślakom z sejmu jak bardzo ich nie lubimy. Wszyscy Polacy przed komputery i piszemy obraźliwe komentarze! W końcu zadanie, które Was nie przerośnie. Wierzę w Was Rodacy !
0

afrykaner 20.03.2013 04:01 Odpowiedz Zgłoś

największe bezprawie w POlsce to tusk ,kler i sądownictwo,jeszcze zawiśniecie na latarniach a ja będę palaczem w Oświęcimiu.
0

Gość 20.03.2013 07:26 Odpowiedz Zgłoś

Pierd..lenie o bezprawnym działaniu sądów, to zasłona dymna, blef i głupia argumentacja. Najpierw chodziło o cięcia budżetowe. W nowo powstającym totalitaryzmie, chodzi o wyeliminowanie zagrożenia ze strony nie PO żądanych struktur. Stalin też niszczył inteligencję i wszystko, co mogło myśleć samodzielnie na jego poziomie. Chodzi teraz o to żeby zostały tylko sądy, których wyroki będą łaskawe dla piastujących dzisiaj sprzedajno-kradziejską władzę.
1-

Gość 20.03.2013 07:35 Odpowiedz Zgłoś

A po co sądy, żeby skazać synka lub jego kolegę z AMBER GOLD? Zawsze bedzie mozna oczyszścić się z zarzutu "wyciszania sprawy". A małych bez koneksji, ktorzy nie maja pieniedzy to bez sądu z paragrafu. DZIEKI STEROPIANOWCY O TAKE POLSKE WALCZYLIŚCIE.
0

Gość 20.03.2013 07:37 Odpowiedz Zgłoś

oy .......oy oy
Rewolty Czas!!! Witamy w PO-landii Nibylandii, praca, zarobki i godne życie jest tylko na niby, na papierze w statystyce...!
1-

Gość 20.03.2013 08:54 Odpowiedz Zgłoś

najwiekszym przekrętem PO jest wprowadzenie sądów elektronicznych, to dopiero jest bezprawie.
0

Gość 20.03.2013 09:42 Odpowiedz Zgłoś

klamiecie. niemozliwe, zeby nasz geniusz sprawiedliwosci z opus dei, nie ogarnal tematu i zrobil kolejnego bubla prawnego
0

Michał P 20.03.2013 10:11 Odpowiedz Zgłoś

Przecież niech naprawią to i żeby Sądy te co mają lipe działały normalnie.Przecież no tak nie może być przecież
1+

Gość 20.03.2013 11:12 Odpowiedz Zgłoś

nie no chyba trzeba zrobic strajk na polske i pozbyc sie tej calej bandy debili, bo za 10 lat z tego kraju juz nic nie zostanie, banda nieudacznikow i zlodziejow!
0

Gość 20.03.2013 11:43 Odpowiedz Zgłoś

Jaki rzad taka polityka i sprawiedliwosc Rzad ustawe zrobil dla siebie ale nie spodziewal sie ze inni beda tez z niej korzystac dlatego sa przekrety za ktore sie nie odpowiada bo ich chroni prawo Najwyzszy czas to zmienic
0
Strona 2 z 3 1 2 3
Amerykanie pokazują dowody: tak Rosja ostrzeliwuje Ukrainę 4 Amerykanie pokazują dowody: tak Rosja ostrzeliwuje Ukrainę 7 godzin temu
Fala afrykańskich upałów nad Polską. Prognoza na tydzień 4 Fala afrykańskich upałów nad Polską. Prognoza na tydzień 10 godzin temu
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...