Biały trąd dziesiątkuje kobiety i dzieci

16.10.2010 23:02 AFGANISTAN, BIAŁY TRĄD, CHORBA, PASOŻYTY, WICIOWCE, ZARAŻENIE
Biały trąd dziesiątkuje kobiety i dzieci

Fot. afghanistanmylasttour.com

Ciężka choroba pasożytnicza zagraża milionom.

Tylko w stolicy kraju, Kabulu, na skórną odmianę ciężkiej choroby pasożytniczej przenoszonej przez moskity zapadło w 2009 roku 65 tys. osób - donosi Światowa Organizacja Zdrowia.

Przenoszona przez muchówki leiszmanioza skórna zagraża wszystkim, którzy przebywają w Afganistanie.

POLSCY ŻOŁNIERZE PRZYWIEŹLI Z AFGANISTANU ZARAZĘ>>

Częściej zapadają na nią kobiety i dzieci niż mężczyźni, którzy rzadziej przebywają w zacienionych domach i są mniej narażeni na ukąszenia.

Są jednak potwierdzone wypadki, że do Europy przywozili ją także żołnierze wojsk NATO - informuje Yahoo News.

Leiszmaninoza skórna objawia się owrzodzeniem skóry i martwicą tkanek. Pozostawia blizny i trudno gojące się rany.

NIE POZWÓL DZIECKU BAWIĆ SIĘ W PIASKOWNICY. TRAFI DO SZPITALA>>

Zmiany chorobowe obejmują najczęściej twarz, szyję, kończyny (generalnie odkryte części ciała).

WHO wzywa społeczność międzynarodową do pomocy w zwalczaniu pasożyta, bo zagrożonych leiszmaniozą jest 13 mln osób - dodaje serwis.

Następny tekst:

Kliczko pokonał Briggsa - na punkty Kliczko pokonał Briggsa - na punkty

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

zajęli by sie w końcu uboższymi krajami, a nie kase na głupoty wydaja... szkoda mi tych ludzi, którzy nie mają co jeść, założyć i nawet gdzie mieszkać, a nie wspomnę już o jakichkolwiek lekach i szczepionkach....
Gość łączmy się w bulu i nadzieji z biednymi płaszczkami
1+

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

plagi egipskie sie zaczely
Gość jak znam nasz rzad to bedzie do wypelnienia wiecej papierow za ktore bedzie trzeba placic- reforma ktora ma wyludzic wiecej od nas pieniedzy, ale latwiej nie bedzie nie w PL
0

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

jestem za
Cywil Widzisz tępaku, w mundur idą totalne nieuki i niedorozwinięci umysłowo. Bo nic innego w życiu nie potrafiliby zrobić!
0

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

gdyby biały człowiek panował w afryce( nei mówię tu o afganistanie i arabach), to nie byłoby tylu problemów, może i byli uciskani, ale przynajmniej mieli robotę i jedzenie, ale czarni, jak to czarni, chcieli wszystko robić sami i jak widać- wszystko się powaliło na łeb na szyję
Gość 4 cm w "stanie spoczynku" i 7,5 cm hihiii z takimi kurd*plami to nie ma nawet co zaczynac!
1+

Egzorcysta 22.10.2012 13:45 Zgłoś

Człowiek to szkodnik i pasożyt. A przyroda przed tym bezużytecznym trutniem broni się wszelkimi dostępnymi środkami. A jak widać broń biologiczna jest najskuteczniejsza w walce z tym niemal dwumetrowym robalem. Mam nadzieję, że ludzkość tą walkę z przyrodą o naszą planetę przegra i te wszystkie Ben Ladeny, Benedykty i Obamy skończą tak jak my wszyscy sześć stóp pod ziemią.
Gość Ale stocznie nasze, KANALIE ZLKWIDOWALI,żeby nie mieć konkurencji,mam na myśli szwabów
0

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

Niech się kur%wa czarni w afryce wezma do roboty, a nie tylko kase wysyłać. Większość rzeczy była zrobiona jeszcze jak biali rządzili. Kto spędził dłuższy czas to wie jak to wygląda. Prawda boli.
Gość hehe dowartościował was ten artykuł :D
1+

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

tylko czekać aż polskie wyrobniki/najemniki tez ja przywiozą do Polski.Za kilka srebrników zrobią wszystko,niedługo będą jak arabusy.
Gość A ja mam 5 cm (tyle że fi)
0

abracadabra bow bow 22.10.2012 13:45 Zgłoś

małymi mrówkami lub dżdżownicami nikt się nie przejmuje one też maja swoje problemy uczucia, choroby i życie. Człowiek jest zarazą tego świata także natura robi swoje i eliminuje a człowiek swoja nadzwyczajnością próbuje przezwyciężyć naturę!
Rozum Napisałem to w taki nieco inny sposób (: Inny nie znaczy gorszy, mam nadzieję że zrozumiałeś i przemyślisz bez zbędnych agresywnych wybiegów i podkreślania własnej impotencji twórczej.
0

Aśka M. 22.10.2012 13:45 Zgłoś

masakra, to najlepiej niech pozamykaja szkoły, sklepy i koscioły, bo przybywa nowa zaraza!!! jakbym jua miała się przejmowac kontaktami z innymi ludzmi w komunikacji miejskiej, w pracy (a pracuje w sklepie) czy gdziekolwiek indziej, to jedynym wyjsciem byłoby zbudowac sobie szopę gdzies wysoko w tatrach i odciśc się od wszystkiego
Gość ja mam 17cm i jest bardzo gruby, a jak brałem sterydy na siłowni, to miał prawie 20cm. Najlepsze jest r****nko po testosterlu, pałkinson ci stoi a ty jedziesz i końca nie widać.
0

Gość 22.10.2012 13:45 Zgłoś

Skończą to sześć stóp pod ziemią :) nie martw się. Nawet oni nie są nieśmiertelni :)
Gość Ale stocznie nasze, KANALIE ZLKWIDOWALI,żeby nie mieć konkurencji,mam na myśli szwabów
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane