Bunt w polskich więzieniach. Odszkodowania za jedzenie i brak rozrywki

26.12.2010 15:27 ARESZT, CELA, ODSZKODOWANIE, OSADZONY, SAD, SKARGA, WARUNKI, WIEZIEN
Bunt w polskich więzieniach. Odszkodowania za jedzenie i brak rozrywki

Fot. stock.xchng

Czego jeszcze domagaja się skazani?

Polscy więźniowie masowo pozywają państwo - nawet o kilkaset tysięcy zł odszkodowania. Twierdzą, że należy im się to za krzywdy za kratkami.

Jako przykłady podają "nieciekawe" menu, brak zajęć oświatowych czy "dzienne pukanie młotkami w kraty przez funkcjonariuszy niezależnie czy jest to niedziela, czy święto" - donosi "Gazeta Wyborcza".

POLSKA TO KRAJ WIĘŹNIÓW I POLICJANTÓW? REKORD EUROPY>>

Dla Edwarda A. "nieludzkim i poniżającym traktowaniem" był brak stołu, radia i telewizora oraz złe rozmieszczenie mebli w celi. Sąd nie zgodził się z jego argumentacją i nie przyznał 200 tys. zł odszkodowania, nakazując też opłacić koszt procesu (3,6 tys. zł). Z kolei Damian P. nie dostał 20 tys. zł za brak siłowni w więzieniu.

Adam G. chce z kolei 10 tys. zł odszkodowania od aresztu w Opolu m.in. za niebezpieczne drabinki przy łóżkach, brak kursów językowych oraz zepsute osłonki na świetlówkach.

KONIEC Z LENIUCHOWANIEM W CELI. WIĘŹNIOWIE IDĄ DO PRACY>>

Osądzeni narzekają też na kucharzy i więzienne menu, które jest zbyt monotonne, a jedzenie mdłe oraz pozbawione kalorii. Piotr P. skarżył się przykładowo, że w zupie są barwniki, a kawa zbożowa ma fusy i nie jest słodzona.

Jednak więźniowie zwykle piszą pozwy na podstawie krążących wśród nich szablonów. Większość z nich podkreśla to samo: wilgoć w celach, brak dostępu do opieki medycznej oraz przeludnienie - dodaje gazeta.

Następny tekst:

Ta zima zniszczy twój samochód. Możesz go nie poznać Ta zima zniszczy twój samochód. Możesz go nie poznać

Dodaj komentarz

Komentarze

Dan 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Jeszcze może panienki im codziennie dostarczać, banda nierobów żyjących za nasze podatki. Może niech zaczną wszyscy pracować na swoje utrzymaniu w więzieniu.
Przemek W. Jak politycy nie umieja opodatkowac kosciola to moze my to zrobimy,i przestaniemy im dawac na tace,tak tylko na poczatek.
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Powinno sie przywrocic Kare Smierci. A nie ze spoleczenstwo musi utrzymywac z swoich podatkow Zboczencow, Mordercow, G****icieli, Dewiantow i innych bandziorow. Powinna byc krotka pilka. Proces, wyrok , porcja olowiu w czerep i do piachu a nie ze jakies lewackie oszolomstwo skamle ze bandzorom dzieje sie krzywda w czasie gdy miliony uczciwych pracujacych Polakow zyja w biedzie i upodleniu. Tak dla Kary Smierci.
r ruskie dzikie i tyle ,
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Polska to kraj gdzie za nie płacenie alimentów idzie się do pierßdla ,- za brak pracy też idzie do pierßdla ,- za jazdę po małym piwie rowerem idzie do pierßdla --- śmieszne to państwo ....BOS mafii który siedzi -- nie narzeka - ma TV ma Kompa extra żarcie .
Gość Ciekawe po co kosciolowi te ziemie???co kolejny kosciol chca postawic??czy o co chodzi???Kosciol mial byc skromny, wyzec sie wszelkich dobr materialnych itd...A okazuje sie, ludzie kosciola, ktorzy prawia moraly wszem i wobec sa zachlanni i chciwi.Wiecznie im malo!!!ziemie za miliony chca od ludzi na tace i ta ich smieszna spiewka..."co laska" za slub, chrzest..etc.Ludzie gloduja ledwo wiaza koniec z koncem a oni kasa kasa kasa.....
0

kasztan 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Powinna być woda i chleb do jedzenia. Jak chce zjeść lepiej to do kamieniołomu pracować.
Gość No wystarczy pierdzielnąć ze 300 metrów antenki i będzie największy znów a jak i ktoś podprowadziantenowy pomysł bo moze przewrócić będize najdłuższy?? Pomysłów jest wiele :D Dalej niech debile pakuja kase w zbędne posągi zamiast pomóc potrzebującym
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

może by tak w końcu zreformować polskie więziennictwo i podzielić więzienia w zależności od popełnionego przestępstwa do odpowiedniego ancla i w ciężkim wyznaczyć normę tak jak w filmie los człowieka np 3metry szesciennekamyczków na dzień , nie ma normy niema jedzenia może wtedy nie mieliby czasu na głupoty
Gość Homonto założyć księżom i niech uprawiają ziemie i oddają plony dla biednych!!!
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Polska to kraj gdzie ludzie siedzacy w wiezniach a majacy zbyt duza wiedze o szwindlach elit seryjnie sie wieszaja , gdzie ludziom niewygodnym dla sitwy odpadaja kola w samochodach w czasie jazdy, gdzie gnoi sie i niszczy w polskojezycznych merdiach tych ktorzy zbyt glosno mowia to co mysla...... Istne cuda na patyku....
Gość Ciekawe po co kosciolowi te ziemie???co kolejny kosciol chca postawic??czy o co chodzi???Kosciol mial byc skromny, wyzec sie wszelkich dobr materialnych itd...A okazuje sie, ludzie kosciola, ktorzy prawia moraly wszem i wobec sa zachlanni i chciwi.Wiecznie im malo!!!ziemie za miliony chca od ludzi na tace i ta ich smieszna spiewka..."co laska" za slub, chrzest..etc.Ludzie gloduja ledwo wiaza koniec z koncem a oni kasa kasa kasa.....
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Chyba im za dobrze w więzieniu jak przychodzi im do głowy pisanie takich bzdurnych pozwów.
Myszka Piorun kulisty pojawia się niezwykle rzadko. Mniej więcej raz na sto piorunów. Można powiedzieć, że pomimo dramatu, jaki wynikł z pojawienia się tego zjawiska, to jego obserwatorzy mieli wielkie szczęście. Ujrzeli nietypowe wyładowanie atmosferyczne. Niesamowite!
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

wysłać ich na wczasy do chinskich wiezień i zmienią zdanie ;)
Gość hej pijany kierowca po piwie na rowerze to statystyka tak dla policj w lesie na goralu niezle i po co to pisac i media naglasniac
0

wegetacja 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Ostatnio mam wrażenie jakbym był w więzieniu. Nie mam pracy, nie mam pieniędzy na rozrywki, moje menu jest monotonne, mieszkam ze współlokatorem, którego nie wybierałem a od takiego więźnia różnię się tylko tym, że mogę wyjsc na spacerniak o dowolnej porze.
Gość Pazerni są! Pora przerwać ten proceder okradania Polaków z ich majatku narodowego w imię "boże". Co narabowali- skonfiskować i zrenacjonalizować. Ewentualnie sprzedać, a z pieniędzy stworzyć fundusz emerytalny dla wszystkich- czwarty filar.
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

chyba im sie w tylkach poprzewracalo. karce i guma przezx plecy!!1
Gość bo jesteś idiotą?
0
Strona 1 z 12 1 2 3
Nowe odkrycie. Dinozaury wyginęły, bo... miały pecha 4 Nowe odkrycie. Dinozaury wyginęły, bo... miały pecha wczoraj, o godz: 20:54
Rosną małe bandziory. Przerażające rzeczy w polskich szkołach 5 Rosną małe bandziory. Przerażające rzeczy w polskich szkołach wczoraj, o godz: 17:03
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...