Bunt w polskich więzieniach. Odszkodowania za jedzenie i brak rozrywki

26.12.2010 15:27 ARESZT, CELA, ODSZKODOWANIE, OSADZONY, SAD, SKARGA, WARUNKI, WIEZIEN
Bunt w polskich więzieniach. Odszkodowania za jedzenie i brak rozrywki

Fot. stock.xchng

Czego jeszcze domagaja się skazani?

Polscy więźniowie masowo pozywają państwo - nawet o kilkaset tysięcy zł odszkodowania. Twierdzą, że należy im się to za krzywdy za kratkami.

Jako przykłady podają "nieciekawe" menu, brak zajęć oświatowych czy "dzienne pukanie młotkami w kraty przez funkcjonariuszy niezależnie czy jest to niedziela, czy święto" - donosi "Gazeta Wyborcza".

POLSKA TO KRAJ WIĘŹNIÓW I POLICJANTÓW? REKORD EUROPY>>

Dla Edwarda A. "nieludzkim i poniżającym traktowaniem" był brak stołu, radia i telewizora oraz złe rozmieszczenie mebli w celi. Sąd nie zgodził się z jego argumentacją i nie przyznał 200 tys. zł odszkodowania, nakazując też opłacić koszt procesu (3,6 tys. zł). Z kolei Damian P. nie dostał 20 tys. zł za brak siłowni w więzieniu.

Adam G. chce z kolei 10 tys. zł odszkodowania od aresztu w Opolu m.in. za niebezpieczne drabinki przy łóżkach, brak kursów językowych oraz zepsute osłonki na świetlówkach.

KONIEC Z LENIUCHOWANIEM W CELI. WIĘŹNIOWIE IDĄ DO PRACY>>

Osądzeni narzekają też na kucharzy i więzienne menu, które jest zbyt monotonne, a jedzenie mdłe oraz pozbawione kalorii. Piotr P. skarżył się przykładowo, że w zupie są barwniki, a kawa zbożowa ma fusy i nie jest słodzona.

Jednak więźniowie zwykle piszą pozwy na podstawie krążących wśród nich szablonów. Większość z nich podkreśla to samo: wilgoć w celach, brak dostępu do opieki medycznej oraz przeludnienie - dodaje gazeta.

Następny tekst:

Ta zima zniszczy twój samochód. Możesz go nie poznać Ta zima zniszczy twój samochód. Możesz go nie poznać

Dodaj komentarz

Komentarze

Dan 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Jeszcze może panienki im codziennie dostarczać, banda nierobów żyjących za nasze podatki. Może niech zaczną wszyscy pracować na swoje utrzymaniu w więzieniu.
Przemek W. Jak politycy nie umieja opodatkowac kosciola to moze my to zrobimy,i przestaniemy im dawac na tace,tak tylko na poczatek.
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Powinno sie przywrocic Kare Smierci. A nie ze spoleczenstwo musi utrzymywac z swoich podatkow Zboczencow, Mordercow, G****icieli, Dewiantow i innych bandziorow. Powinna byc krotka pilka. Proces, wyrok , porcja olowiu w czerep i do piachu a nie ze jakies lewackie oszolomstwo skamle ze bandzorom dzieje sie krzywda w czasie gdy miliony uczciwych pracujacych Polakow zyja w biedzie i upodleniu. Tak dla Kary Smierci.
r ruskie dzikie i tyle ,
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Polska to kraj gdzie za nie płacenie alimentów idzie się do pierßdla ,- za brak pracy też idzie do pierßdla ,- za jazdę po małym piwie rowerem idzie do pierßdla --- śmieszne to państwo ....BOS mafii który siedzi -- nie narzeka - ma TV ma Kompa extra żarcie .
Gość Ciekawe po co kosciolowi te ziemie???co kolejny kosciol chca postawic??czy o co chodzi???Kosciol mial byc skromny, wyzec sie wszelkich dobr materialnych itd...A okazuje sie, ludzie kosciola, ktorzy prawia moraly wszem i wobec sa zachlanni i chciwi.Wiecznie im malo!!!ziemie za miliony chca od ludzi na tace i ta ich smieszna spiewka..."co laska" za slub, chrzest..etc.Ludzie gloduja ledwo wiaza koniec z koncem a oni kasa kasa kasa.....
0

kasztan 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Powinna być woda i chleb do jedzenia. Jak chce zjeść lepiej to do kamieniołomu pracować.
Gość No wystarczy pierdzielnąć ze 300 metrów antenki i będzie największy znów a jak i ktoś podprowadziantenowy pomysł bo moze przewrócić będize najdłuższy?? Pomysłów jest wiele :D Dalej niech debile pakuja kase w zbędne posągi zamiast pomóc potrzebującym
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

może by tak w końcu zreformować polskie więziennictwo i podzielić więzienia w zależności od popełnionego przestępstwa do odpowiedniego ancla i w ciężkim wyznaczyć normę tak jak w filmie los człowieka np 3metry szesciennekamyczków na dzień , nie ma normy niema jedzenia może wtedy nie mieliby czasu na głupoty
Gość Homonto założyć księżom i niech uprawiają ziemie i oddają plony dla biednych!!!
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Polska to kraj gdzie ludzie siedzacy w wiezniach a majacy zbyt duza wiedze o szwindlach elit seryjnie sie wieszaja , gdzie ludziom niewygodnym dla sitwy odpadaja kola w samochodach w czasie jazdy, gdzie gnoi sie i niszczy w polskojezycznych merdiach tych ktorzy zbyt glosno mowia to co mysla...... Istne cuda na patyku....
Gość Ciekawe po co kosciolowi te ziemie???co kolejny kosciol chca postawic??czy o co chodzi???Kosciol mial byc skromny, wyzec sie wszelkich dobr materialnych itd...A okazuje sie, ludzie kosciola, ktorzy prawia moraly wszem i wobec sa zachlanni i chciwi.Wiecznie im malo!!!ziemie za miliony chca od ludzi na tace i ta ich smieszna spiewka..."co laska" za slub, chrzest..etc.Ludzie gloduja ledwo wiaza koniec z koncem a oni kasa kasa kasa.....
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Chyba im za dobrze w więzieniu jak przychodzi im do głowy pisanie takich bzdurnych pozwów.
Myszka Piorun kulisty pojawia się niezwykle rzadko. Mniej więcej raz na sto piorunów. Można powiedzieć, że pomimo dramatu, jaki wynikł z pojawienia się tego zjawiska, to jego obserwatorzy mieli wielkie szczęście. Ujrzeli nietypowe wyładowanie atmosferyczne. Niesamowite!
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

wysłać ich na wczasy do chinskich wiezień i zmienią zdanie ;)
Gość hej pijany kierowca po piwie na rowerze to statystyka tak dla policj w lesie na goralu niezle i po co to pisac i media naglasniac
0

wegetacja 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

Ostatnio mam wrażenie jakbym był w więzieniu. Nie mam pracy, nie mam pieniędzy na rozrywki, moje menu jest monotonne, mieszkam ze współlokatorem, którego nie wybierałem a od takiego więźnia różnię się tylko tym, że mogę wyjsc na spacerniak o dowolnej porze.
Gość Pazerni są! Pora przerwać ten proceder okradania Polaków z ich majatku narodowego w imię "boże". Co narabowali- skonfiskować i zrenacjonalizować. Ewentualnie sprzedać, a z pieniędzy stworzyć fundusz emerytalny dla wszystkich- czwarty filar.
0

Gość 22.10.2012 15:26 Odpowiedz Zgłoś

chyba im sie w tylkach poprzewracalo. karce i guma przezx plecy!!1
Gość bo jesteś idiotą?
0
Strona 1 z 12 1 2 3
Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa 9 Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa wczoraj, o godz: 21:11
Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną 8 Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną wczoraj, o godz: 13:24
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...