Ceny cukru oszalały. Już 5 zł za kilogram!

01.03.2011 08:56 CENA, CUKIER, DROŻYZNA, KILOGRAM, SKLEP, SŁODYCZE
Ceny cukru oszalały. Już 5 zł za kilogram!

Fot. PAP/Stefan Kraszewski

Nic nie zmieni się do kolejnych zbiorów.

W małych sklepach za kilogram trzeba zapłacić prawie pięć złotych, a w marketach ponad cztery - donosi "Gazeta Olsztyńska".

Szok z podwyżki jest tym większy, że jeszcze na Boże Narodzenie cukier kosztował grubo poniżej 3 zł.

CUKIER USZKADZA PŁÓD>>

Niestety, jak przekonuje gazeta, ceny pozostaną wysokie do przyszłych zbiorów buraków cukrowych, czyli jesieni.

Część dużych sieci, chcąc ratować się przed ogołoceniem półek, głównie przez hurtowników i sklepikarzy, już wprowadziła reglamentację cukru - dodaje dziennik.

Jeden klient nie ma szans kupić więcej, niż 10 kg, ale reglamentacja nie powstrzymała ludzi przed wykupieniem towaru. W Olsztynie w kilku sieciowych sklepach półki były puste.

Wraca PRL? Na półkach brakuje towaru więcej

Cukier jest najdroższy od trzech dekad, nie ma co liczyć, że ceny gwałtownie pójdą w dół. Do przyszłej produkcji będzie wciąż drogo - przekonuje w "Gazecie Olsztyńskie" Piotr Szajner z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. 

Eksperci tłumaczą, że ceny cukru rosną przez klęski naturalne, szczególnie w Australii, gdzie cyklon zniszczył sporą część upraw. A to trzeci na świecie producent cukru.

Następny tekst:

Chcesz trwałego związku? Nie szukaj pięknej kobiety Chcesz trwałego związku? Nie szukaj pięknej kobiety

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

Bądźmy mądrzy,nie dajmy się robić w balona.Ludzie przecież to jest tylko panika.Kiedyś ktoś wymyślił świńską grypę, po to żeby wzrosły ceny drobiu potem ptasią grypę żeby wzrosła cena wieprzowiny.Teraz panika na cukrze.Jedzmy mięso zamiast cukru.A jak bedzie jeszce gorzej to wyjdzmy na ulice i powiedzmy wreszcie tym zlodziejom prawde.
Gość Nawet taki zwykly smiglowiec potrafi POznac sie na ludziach i odmowic POsluszenstwa. hahahahaha
0

kropek 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

A w Radomsku w Carrfurze schowali mąkę pszenną (chyba) do magazynu. Potem jak jej braknie w mieście i będzie panika bo nie ma maki, to oni wyjma z magazynu i najprawdo podobniej z inna cena (czyt. wyższą).
l Niech to pała się przejedzie żółto niebieskim w godzinach szczytu
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

uspokujcie sie pejsaci albo zjednoczenie albo klepanie biedy roznoscie wici po krainie klutnie nic nie dadzom
Smoczek% W kryzysie Swoje firmy dofinansowywali A U nas się o np Stocznie sprzeciwiali !!!! Jak zburzą swoje w ciagu roku To my nie wybudujemy O O ! :)
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

Co oni p........dolą, żona kupiła dziś w biedronce po 3.59 pln za 1 kg. Ktoś podkręca nastroje.
Gość Klempacz jest w sam raz.
0

magua 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

albo jestescie wszyscy slepi albo udajecie wladza kturom wybieracie ma was gdzies oni zwalom na samorzondy samorzondy na nich i tak wkolo jednym slowem nikt nad niczym nie panuje dlatego jest burdel w tym kraju glosujcie po wyborach i tak jestescie nie potrzebni ale klaskajcie dalej
Gość jeden zyd ,chwali drugiego...........
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

Cwaniaki sprzedali już 3/4 naszej gospodarki - jak tak dalej będzie sprzedadzą i resztę - ,,DEMOKRACJA,, - OPACZNE ZROZUMIELI TO LUDZIE DOCHODZĄCY DO WŁADZY Z CAŁYM OTOCZENIEM. Ważna jest tylko kasą jaką są w stanie wydusić. Nie zastanawiają się jakie będą następstwa. I nie wiedzą że krowy dojnej nie sprzedaje się
Gość Nawet nie wiesz chyba, jak blisko Ciebie są elektrownie jądrowe. Sprawdz! Szwecja, Niemcy .....
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

w jednym kupisz za tyle w 2 zabulisz wiencej a pojutrze to wogle zabulisz
Gość Klempacz jest w sam raz.
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

sprowadzam z Brazyli cukier po $380 tona. Niestety ale na rynek rosyjski. Cło na unie to 590 EU tona. Taka prawda w temacie. Jak psy ogrodnika pilnujá zaporowych ceł bez mozliwoci kontygentu.
ulf ciekawe który ekolog zapłaci za zbieranie śmieci wywlekanych ze śmietniczek przez wrony ,zniszczont lakier obsr... przez nie samochodów i zanikanie gatunków ogólnie przyjaznych ludzkiemu oku i uchu !
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

to wina rządu i naszych wspaniałych władz oby im było lepiej a ludzi zgnoić a co im to, rządzą dla własnej kieszeni nie dla obywateli. Szykują się podwyżki na całego przez nie udolne władze i premiera ale co ich to obchodzi im nie braknie kasy
Gość No tak z Warszawy do Łodzi! Bo drogi nie ma nadal;p
0

korys 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

To było do przewidzenia. Najpierw likwiduje się "nierentowne" cukrownie, następnie sprzedaje zagranicznym kupcom "rentowne", rolnicy zaprzestają uprawiać buraki i w rezultacie na ceny cukru nie mamy wpływu. To się nazywa restrukturyzacja gospodarki polskiej.
Artmen78 Szwaby won jak się nie podoba to karabin po dziadku odkopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

kryzys nas ominol jestesmy zielonom wyspom che che kryzys nadchodzi dopiero
Gość qrwa a miałem taką nadzieję że coś mu się stanie... o nie żartuję bo zaraz mi cba na chatę wpadnie...
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

spytajmy tuska co obiecal, kto zlikwidowal polskie cukrownie, teraz zajmuja stanowiska w ue w zamian za wazeline.
Gość no nic napewno będzie jeszcze jakaś okazja to wtedy wszystko się odmieni...
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

Głupota goni głupotę,jakies gnoje chcą zarobic na naiwnych.Magazyny rzadowe pekają w szwach z powodu nadprodukcji cukru.Kupujcie,kupujcie i utrzymujcie darmozjadów i spekulantów.Im wiecej paniki tym więcej musicie płacić.Prawdziwa cena cukru to 1 zl i tyle jest warty tak samo jak spirytus ktory rzad kupuje po 2,50 zl za litr ,tylke płaci gorzelni ,które upadają bo chiński sprowadza się po 50 groszy za litr.Pozdrawiam panikarzy!
Gość poczytaj o mescalito i inne rzeczy castanedy - o ile prawdziwe trudno wyczuć, bo zmyślił swojego przewodnika Don Juana - ale prawdopodobnie jego teksty są oparte o rzeczywiste przekazy. jesteśmy istotami duchowymi - cialo to tylko biologiczny skafander.
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

jak nazywa sie qrwa która niszczy ten PIĘKNY KRAJ_POLSKĘ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Gość O wschodzące słońce Żoliborza,niech będzie pochwalony twój kot Alik. O wielki sterniku kiedy rano się zbączyłeś wszystkie żaby przestały rechotać albo nie dopiero zaczęły.
0

Gość 22.10.2012 16:03 Odpowiedz Zgłoś

czyli pora na kartki, tak wyśmiewane :)
asam Kim Dzong il też podróżuje pociągiem, czy to nie zastanawiające podobieństwo?
0
Strona 14 z 18 12 13 14 15 16
Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 3 Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 22 godziny temu
Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 4 Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 30.10.2014 21:35
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...