Co drugi Polak użył internetu choć raz

22.02.2010 19:23 DOSTĘP, INTERNET, POLAK, POLSKA, SIEĆ
Co drugi Polak użył internetu choć raz

Fot. Sxc.hu

Dane pokazują wstały wzrost liczby osób z dostępem do sieci.

Z internetu korzystało w 2009 roku 49,5 proc. Polaków. Rok wcześniej było to 45,1 proc. - fosal.pl cytuje badania firmy MillwardBrown SMG/KRC.

Jeszcze 9 lat temu było to jedynie 12 proc., obecny wynik zawdzięczamy stałemu rocznemu przyrostowi na poziomie 3-4 proc.

BLOGOWANIE TO JUŻ PRZEŻYTEK>>

Poza ilością internautów zmienił się także sposób łączenia się z internetem. Dekadę temu dominowały modemy, dziś kabel i antena radiowa.

Najpopularniejszą formą kontaktu z internetem jest stałe łącze - kabel lub dostęp radiowy, z którego korzysta w domu 76,7 proc. Przez modem z siecią łączy się 4,2 proc. internautów, a 1,8 proc. używa do tego telefonu komórkowego - dodaje portal.

Polscy internauci w 2009 roku z sieci korzystali praktycznie codziennie (73 proc.), głównie z domu (91,7 proc.).

Kilka razy w tygodniu wchodziło do niej 17 proc., ponad 5 proc raz na tydzień a 3 proc. raz w miesiącu - wylicza forsal.pl.

Kawiarenki internetowe wymierają jak dinozaury, używa ich jedynie 0,8 proc. internautów.

Następny tekst:

Hot-dogi zmienią wygląd. Bo są groźne dla dzieci Hot-dogi zmienią wygląd. Bo są groźne dla dzieci

Dodaj komentarz

Komentarze

neo 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

ja mam Neo i bardzo sobie ja chwale....do pracy i rozrywki super sprawa
Gość przez takich ludzi co nie maja zadnych stycznosci z rzeczywistoscia tylko siedza sami i propaguja takie same pi*****il glupoty co sobie w tym pustym lbie ubdural ;)
0

Gość 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

a kogo to interesuje co ty masz?Masz neo ale nie wiesz co to komentarz do artykulu,a co chorba JA pragnace zaistniec
Gość przez takich ludzi co nie maja zadnych stycznosci z rzeczywistoscia tylko siedza sami i propaguja takie same pi*****il glupoty co sobie w tym pustym lbie ubdural ;)
0

Gość 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

Dlatego ze telewizorni juz sie nie da ogladac,.....
Gość Ja tez jestem "protestantem" i protestuje przeciwko zlodziejskiej polityce dzikiego kraju! Z dnia na dzien bardziej sie ciesze, ze z niego wyjechalem i nei mam zamiaru tam nawet kosci zlozyc!
0

Gość 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

olejcie rodacy TV na rzecz internetu to zmondzrzejecie! ale TV też dobrą zabawę serwuję! opłacajmy abonament!
MaR Ja dziękuję za płatne studia. Chyba że rozwinęlibyśmy bardziej system stypendiów (jak w USA). Tam studia są płatne (przynajmniej na najlepszych uczelniach), ale dobrzy uczniowie dostają stypendia, które pozwalają im tam studiować.
0

Gość 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

co to za idiotyzmy? internet jest dzisiaj tak tani ze kazdy moze go miec i moim zdaniem prznajmniej 90% polakow ma internet w swoim domu, ten artykuł to jedno wielkie śwcierwo
Gość Do burna: Polski Śląsk jest O.K. - ty jesteś PO.djudzacz i szwabskie ścierwo
0

Gość 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

No nie wiem czy taki tani internet mamy,, Polska jako jedyny kraj ma najdrozszy internet w europie a za granica jest o dwa razy tanszy niz tu .... a nie wszystkich stac na zakup internetu..
Gość Do burna: Polski Śląsk jest O.K. - ty jesteś PO.djudzacz i szwabskie ścierwo
0

Gość 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

Lepszy netoholizm, niż toksykomanie wszelakie!
Gość jej czyzby jaroslaw k. lecial tym samolotem ? to bylby nadmiar szczescia
0

Radek USA. 22.10.2012 11:41 Odpowiedz Zgłoś

Co za Ciemnosc !!!. Jak mozna dzis zyc bez internetu?.
Gość z samolotow specjalnie wypuszczaj trucizny zeby wybic pszczoly ( chca wprowadzic GMO) i ptakom sie dostaje
0
Oto najpiękniejsze kobiety świata. Zaskoczenie? 10 Oto najpiękniejsze kobiety świata. Zaskoczenie? wczoraj, o godz: 19:37
Tajemnicze szczątki na plaży. To zaginiony boeing? 3 Tajemnicze szczątki na plaży. To zaginiony boeing? wczoraj, o godz: 15:29
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...