Dowód osobisty wyrobisz za darmo

04.01.2010 16:51 DOKUMENT, DOWÓD, OPŁATA, PAŃSTWO, PRAWO
Dowód osobisty wyrobisz za darmo

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Nawet, jeśli stary dokument zniszczysz czy zgubisz.

Nie licząc wydatku na dwie fotografie, które należy dołączyć do wniosku, za wyrobienie dowodu osobistego nie zapłacisz ani grosza. Do tej pory trzeba było samo wydanie dowodu kosztowało 30 zł - donosi "Gazeta Wyborcza".

NOWY DOWÓD ZASTAPI... PRAWO JAZDY?>>

Od 1 stycznia tego roku za wyrobienie dokumentu nie płaci nikt - bez względu na to, czy dokument został skradziony, zgubiony czy zniszczony.

Zapłacisz więcej za prawo jazdy i dowód rejestracyjny więcej

Obowiązujące teraz dowody będą ważne prawdopodobnie tylko do końca roku. W 2011 mają już być nowe dowody - elektroniczne. Będą zawierały mniej danych czytelnych - część będzie zakodowana w czipie. Odczytają je tylko urzędnicy lub  policja - przypomina "Gazeta Współczesna".

Następny tekst:

Straszyli rakietą i ukradli 4 mln euro z opancerzonej furgonetki Straszyli rakietą i ukradli 4 mln euro z opancerzonej furgonetki

Dodaj komentarz

Komentarze

777 i jeszcze raz 7 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

a ile kosztuje wydanie nowego kwitu na prawo jazdy ...właśnie zdałem na autobus i pewnie jeszcze będę musiał się zrzucić do kasy narodu wybranego??? tylko ile?
Gość i bedzie dokladna kontrola kto na co ile wydaje i nie dasz komus kasy bez wiedzy zadu
1+

Gość 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

Nie zapłacimy za wyrób nowego dowodu osobistego to odbiją to na prawie jazdy i dowodzie rejestracyjnym
Gość Najlepiej to niech jeszcze zwalą Zygmunta z kolumny i postawią na jego miejsce Kaczyńskiego. To jest jeden wielki żal co oni wyprawiają... szopki niezłe..:/
0

Gość 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

1! 30 zł?? Chyba was po@!%$ło, bo ja za dowód płaciłem 100 zł.
Komentarz usunięty
1-

Gość 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

Widzę, że jednak nie zdążyłem xD, ale też zgadzam się z komentarzami powyżej, na pewno odbiją jak mówicie...
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

No nareszcie nas onumerowali. Jak sie nazywacie? numer 1237654543292765 pada odpowiedź. Skąd my to znamy ? A no skąd.
Gość nie wiadomo co dalej jak teraz bedziemy zyc co z naszymi dziecmi co z polskim narodem bo Polski juz nie ma
0

Benek 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

Haha przyjemnie konczyc 18tke za nie caly miesiac :D
Gość Jak mozna pochowac zwyklego czlowieka na Wawelu, wsrod wybitnych postaci i bohaterow narodu Polskiego. Zal mi wszystkich, ktorzy zgineli, wspolczuje ich rodzinom.Ale nie dajmy sie zwariowac - Kaczynski nie byl dobrym prezydentem. Nie potrafil sie wyslowic, byl krzykaczem, osmieszal sie, nie reprezentowal godnie Polski. Moze i byl patriota, ale w ... Mehr anzeigenkraju jest takich wielu. Poza tym uwazam, ze Wawel, to pamiatka bohaterow z przeszlosci, nie powinno sie tam wciskac obenych zmarlych.
0

Gość 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

to cię przej...ali w urzędzie :p
Komentarz usunięty
0

PROROCK 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

dokladnie! Wielki Brat patrzy, a myslalem, ze nie moze byc nic gorszego od komuny...
Gość Jak mozna pochowac zwyklego czlowieka na Wawelu, wsrod wybitnych postaci i bohaterow narodu Polskiego. Zal mi wszystkich, ktorzy zgineli, wspolczuje ich rodzinom.Ale nie dajmy sie zwariowac - Kaczynski nie byl dobrym prezydentem. Nie potrafil sie wyslowic, byl krzykaczem, osmieszal sie, nie reprezentowal godnie Polski. Moze i byl patriota, ale w ... Mehr anzeigenkraju jest takich wielu. Poza tym uwazam, ze Wawel, to pamiatka bohaterow z przeszlosci, nie powinno sie tam wciskac obenych zmarlych.
0

PROROCK 22.10.2012 11:07 Odpowiedz Zgłoś

dokladnie! Wielki Brat patrzy, a myslalem, ze nie moze byc nic gorszego od komuny... /tu mialo byc/
Gość nie wiadomo co dalej jak teraz bedziemy zyc co z naszymi dziecmi co z polskim narodem bo Polski juz nie ma
0