Jechałeś rowerem po piwie? Nie stracisz już prawa jazdy

04.08.2010 07:06 ALKOHOL, KODEKS KARNY, NOWELIZAJCA, PRAWO JAZDY, ROWER, UTRATA
Jechałeś rowerem po piwie? Nie stracisz już prawa jazdy

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Sejm zmienia kodeks karny.

Koniec z obligatoryjnym zabieraniem prawa jazdy rowerzystom, którzy wsiedli na rower po kilku piwach. Sejm zajmie się dziś nowelizacją Kodeksu karnego - informuje - "Dziennik Gazeta Prawna".

RZĄD IDZIE NA RĘKĘ ROWERZYSTOM>>

Po wejściu w życie poprawki zaproponowanej przez senatorów, sędzia będzie odbierać uprawnienia do prowadzenia jedynie tego pojazdu, na którym jechaliśmy po pijanemu. Do tej pory nie mieli takiej możliwości - pijany rowerzysta czy woźnica automatycznie tracił prawo jazdy.

JEŹDZISZ NA ROWERZE? SZYKUJ PIENIĄDZE NA MANDAT>>

To jest nonsens, bo w wielu przypadkach osoby te nie pojechałyby po pijanemu samochodem - tłumaczy dr Ryszard Stefański z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa.

Stefański przypomina, że nierówne traktowanie kierowców i rowerzystów wytknął Trybunał Konstytucyjny. Kierowca, który prowadził po pijanemu nie tracił bowiem uprawnień do jazdy rowerem lecz jedynie samochodem.

Następny tekst:

Zobacz, jak zbiednieli prezesi banków w Polsce Zobacz, jak zbiednieli prezesi banków w Polsce

Dodaj komentarz

Komentarze

Gazetaprawna.pl 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

"Zmiana przepisów nie daje jednak gwarancji, że za prowadzenie roweru po wypiciu alkoholu kierowca nie straci także prawa jazdy. – Sędziowie będą mieli więcej swobody, ale w szczególnych przypadkach będą mogli orzec także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To, czy dana osoba będzie łagodniej potraktowana przez sąd, będzie zależało od okoliczności zdarzenia – tłumaczy dr Ryszard Stefański".
Gość dobra info z rana dla kogoś kto właśnie dotarł do pracy
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

W końcu, to był jakiś absurd. Jeszcze większym absurdem było to, że prowadzenie roweru po piwie było tak samo traktowane jak jazda na nim.
Gość O co chodzi -- coraz więcej ludzi -- coraz mniej zwierząt .
0

4r3k 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

nom, a przechodzenie po pasach z rowerem jako zwykłe przechodzenie
Gość O co chodzi -- coraz więcej ludzi -- coraz mniej zwierząt .
0

bolo 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

U mnie w mieście był gość który kilka razy został złapany po piwku na rowerze. Zabrali mu prawko i groziła mu odsiadka. Kiedy więc następnym razem napił się postanowił że rower będzie tylko prowadził. Pan policjant który go znał z zpałów do piwkowania wlepił mu mandat za prowadzenie pojazdu. S prawa trafiła do sądu i sad się przychylił do mandatu stwierdził że prowadzenie pojazdu to też sytacja kiedy zejdziesz z rowegu i go prowadzisz. Efekt gość siedział na koszt podatnika 3 miesiące.
Gość da prace ale wezmie na kolana
0

Eagle 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

"...że nierówne traktowanie kierowców i rowerzystów wytknął Trybunał Konstytucyjny." Szkoda, że TK nie widzi nierównego traktowania ludzi ze wsi i miast. Dla wsioków masa dopłat, groszowy KRUS itp, a w mieście trzeba płacić na to wszystko. Niby unia daje, ale ile my wpłacamy do unijnej kasy to temat tabu. Dofinansowanie KRUS-u też z naszych podatków i mocno zawyżonego ZUS-u.
Gość artykuł pisany przez oszołoma .. co nie ma pojecia i niczym
0

rot 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

teraz psom pogorszą się statystyki, na 300 kierowców była 180 jechało rowerem, i po remi normalna bieda 15 lat i emeryt to kpina
Gość zgadzam się z Tobą, i przecież nie jest tajemnicą ,że zwierzęta wcześniej wyczuwają wszelkiego typu niebezpieczeństwa, tylko człowiek w swej próżności nie umie tego zauważyć, a o tym wiedzieli już ludzie pierwotni i Indianie, tylko "ucywilizowany"? człowiek myśli ,ze posiadł wszelkie mądrości i ze wszystkie kpi na szkodę własną :)
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

jestem ciekawe co sąd zabierze,gdy jadacy pod wplywem alkoholu na rowerze nie bedzie mial karty rowerowej :D? to co mu zabiora :D? Rower xD?
Gość UWAGA!!! Osoby podajace sie za administratorow tlen.pl groza usunieciem konta jezeli nie wykona sie aktywacji rzekomo darmowym sms-em. Tak naprawde zadna aktywacja nie jest potrzebna, a ow sms kosztuje 30,5zl+vat. W razie otrzymania tego typu wiadomosci powiadomic prokurature to moze rusza d*y i sie tym zajma...
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

A Tusk podatki podwyższa i ma gdzieś Was i Wasze problemy.
Gość W Olsztynie - 1000zł +ew. premia na rękę W Sudbury (GBR) - 1400 funtów I jak tu żyć normalnie? :/
0

Gośćk1 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

Odbieranie prawojazdy za jazdę na rowerze po jednem piwie to rozbój władzy.To chore prawo nadmienie że 50lat temu piwo było spożywane pszez wszystkich rowerzystów i było uważane jako napój chłodzący i nic złego się nie działo.piwo było sprzedawane wkioskach wzakładach pracy.
Gość artykuł pisany przez oszołoma .. co nie ma pojecia i niczym
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

a pijanemu pieszemu co idzie drogą to co odbiora buty???
Gość Oszukują,beda oszukiwac a tylko naiwni się nabiora...
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Nowa moda! Zobacz, jak podpalają się dla zgrywy 4 Nowa moda! Zobacz, jak podpalają się dla zgrywy wczoraj, o godz: 21:47
Zrobili sport z łamania zakazów. I chwalą się tym 26 Zrobili sport z łamania zakazów. I chwalą się tym wczoraj, o godz: 18:08
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...
Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Wkrótce minie 40 lat od dnia gdy eksplodujące bomby przesądziły o losie międzynarodowego lotniska w Nikozji. Wspomagające inwazję...