Jechałeś rowerem po piwie? Nie stracisz już prawa jazdy

04.08.2010 07:06 ALKOHOL, KODEKS KARNY, NOWELIZAJCA, PRAWO JAZDY, ROWER, UTRATA
Jechałeś rowerem po piwie? Nie stracisz już prawa jazdy

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Sejm zmienia kodeks karny.

Koniec z obligatoryjnym zabieraniem prawa jazdy rowerzystom, którzy wsiedli na rower po kilku piwach. Sejm zajmie się dziś nowelizacją Kodeksu karnego - informuje - "Dziennik Gazeta Prawna".

RZĄD IDZIE NA RĘKĘ ROWERZYSTOM>>

Po wejściu w życie poprawki zaproponowanej przez senatorów, sędzia będzie odbierać uprawnienia do prowadzenia jedynie tego pojazdu, na którym jechaliśmy po pijanemu. Do tej pory nie mieli takiej możliwości - pijany rowerzysta czy woźnica automatycznie tracił prawo jazdy.

JEŹDZISZ NA ROWERZE? SZYKUJ PIENIĄDZE NA MANDAT>>

To jest nonsens, bo w wielu przypadkach osoby te nie pojechałyby po pijanemu samochodem - tłumaczy dr Ryszard Stefański z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa.

Stefański przypomina, że nierówne traktowanie kierowców i rowerzystów wytknął Trybunał Konstytucyjny. Kierowca, który prowadził po pijanemu nie tracił bowiem uprawnień do jazdy rowerem lecz jedynie samochodem.

Następny tekst:

Zobacz, jak zbiednieli prezesi banków w Polsce Zobacz, jak zbiednieli prezesi banków w Polsce

Dodaj komentarz

Komentarze

Gazetaprawna.pl 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

"Zmiana przepisów nie daje jednak gwarancji, że za prowadzenie roweru po wypiciu alkoholu kierowca nie straci także prawa jazdy. – Sędziowie będą mieli więcej swobody, ale w szczególnych przypadkach będą mogli orzec także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To, czy dana osoba będzie łagodniej potraktowana przez sąd, będzie zależało od okoliczności zdarzenia – tłumaczy dr Ryszard Stefański".
Gość dobra info z rana dla kogoś kto właśnie dotarł do pracy
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

W końcu, to był jakiś absurd. Jeszcze większym absurdem było to, że prowadzenie roweru po piwie było tak samo traktowane jak jazda na nim.
Gość O co chodzi -- coraz więcej ludzi -- coraz mniej zwierząt .
0

4r3k 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

nom, a przechodzenie po pasach z rowerem jako zwykłe przechodzenie
Gość O co chodzi -- coraz więcej ludzi -- coraz mniej zwierząt .
0

bolo 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

U mnie w mieście był gość który kilka razy został złapany po piwku na rowerze. Zabrali mu prawko i groziła mu odsiadka. Kiedy więc następnym razem napił się postanowił że rower będzie tylko prowadził. Pan policjant który go znał z zpałów do piwkowania wlepił mu mandat za prowadzenie pojazdu. S prawa trafiła do sądu i sad się przychylił do mandatu stwierdził że prowadzenie pojazdu to też sytacja kiedy zejdziesz z rowegu i go prowadzisz. Efekt gość siedział na koszt podatnika 3 miesiące.
Gość da prace ale wezmie na kolana
0

Eagle 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

"...że nierówne traktowanie kierowców i rowerzystów wytknął Trybunał Konstytucyjny." Szkoda, że TK nie widzi nierównego traktowania ludzi ze wsi i miast. Dla wsioków masa dopłat, groszowy KRUS itp, a w mieście trzeba płacić na to wszystko. Niby unia daje, ale ile my wpłacamy do unijnej kasy to temat tabu. Dofinansowanie KRUS-u też z naszych podatków i mocno zawyżonego ZUS-u.
Gość artykuł pisany przez oszołoma .. co nie ma pojecia i niczym
0

rot 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

teraz psom pogorszą się statystyki, na 300 kierowców była 180 jechało rowerem, i po remi normalna bieda 15 lat i emeryt to kpina
Gość zgadzam się z Tobą, i przecież nie jest tajemnicą ,że zwierzęta wcześniej wyczuwają wszelkiego typu niebezpieczeństwa, tylko człowiek w swej próżności nie umie tego zauważyć, a o tym wiedzieli już ludzie pierwotni i Indianie, tylko "ucywilizowany"? człowiek myśli ,ze posiadł wszelkie mądrości i ze wszystkie kpi na szkodę własną :)
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

jestem ciekawe co sąd zabierze,gdy jadacy pod wplywem alkoholu na rowerze nie bedzie mial karty rowerowej :D? to co mu zabiora :D? Rower xD?
Gość UWAGA!!! Osoby podajace sie za administratorow tlen.pl groza usunieciem konta jezeli nie wykona sie aktywacji rzekomo darmowym sms-em. Tak naprawde zadna aktywacja nie jest potrzebna, a ow sms kosztuje 30,5zl+vat. W razie otrzymania tego typu wiadomosci powiadomic prokurature to moze rusza d*y i sie tym zajma...
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

A Tusk podatki podwyższa i ma gdzieś Was i Wasze problemy.
Gość W Olsztynie - 1000zł +ew. premia na rękę W Sudbury (GBR) - 1400 funtów I jak tu żyć normalnie? :/
0

Gośćk1 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

Odbieranie prawojazdy za jazdę na rowerze po jednem piwie to rozbój władzy.To chore prawo nadmienie że 50lat temu piwo było spożywane pszez wszystkich rowerzystów i było uważane jako napój chłodzący i nic złego się nie działo.piwo było sprzedawane wkioskach wzakładach pracy.
Gość artykuł pisany przez oszołoma .. co nie ma pojecia i niczym
0

Gość 22.10.2012 13:23 Odpowiedz Zgłoś

a pijanemu pieszemu co idzie drogą to co odbiora buty???
Gość Oszukują,beda oszukiwac a tylko naiwni się nabiora...
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Zobacz, co chodzi właśnie po twojej twarzy. Ma to każdy 5 Zobacz, co chodzi właśnie po twojej twarzy. Ma to każdy wczoraj, o godz: 07:57
Dom Hitlera stanie się muzeum. Decyzja po wielu latach 4 Dom Hitlera stanie się muzeum. Decyzja po wielu latach wczoraj, o godz: 15:29
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...