Lotnisko w Krakowie na razie otwarte. Problemy wrócą

04.07.2011 16:06 BALICE, DŹWIG, KRAKÓW, LOTNISKO, SAMOLOT
Lotnisko w Krakowie na razie otwarte. Problemy wrócą

Creative Commons / Wikimedia

Zamieszanie w Balicach.

Do godz. 17 dźwig budowlany blokował pracę lotniska pod Krakowem. Samoloty już do Balic latają, bo dźwig skończył pracę. Na dziś.

Na podejściu do lotniska w Krakowie ktoś rozstawił dźwig bez porozumienia z portem. Po meldunku jednej z załóg lotnisko zostało zamknięte. Część samolotów kierowana jest do Katowic - donosiła rano gazeta.pl.

Sprawcą zamieszania jest prywatny inwestor budujący halę magazynową. Ustawił dźwig na prywatnej działce na podejściu dla samolotów.

Silny wiatr szaleje nad Polską! Paraliż lotniska więcej

Według inwestora, dźwig utrudnia lądowanie samolotów tylko w warunkach zmiennego wiatru, bo przy normalnej pogodzie samoloty lądują od strony Krakowa.

Mimo że Urząd Lotnictwa Cywilnego nie wyraził zgody na rozpoczęcie budowy, firma postawiła dźwig. W związku z tym należało wstrzymać ruch na lotnisku i co najmniej 7 samolotów zostało skierowanych do Katowic - dodaje portal.

Według dyrekcji lotniska, samoloty powinny były zacząć startować i lądować po 14:30. Inwestor zapowiedział jednak, że dźwig prace zakończy po godz. 17. Słowa dotrzymał.

Lecisz na wakacje? To cię zniszczy psychicznie więcej

Piotr Skalski, prezes grupy Skalski, uważa, że oprócz wszystkich pozwoleń na budowę, ma także dużą chęć porozumienia z drugą stroną. Sugeruje, że skoro złożenie dźwigu trwa minutę, będąc w kontakcie z kontrolą lotów, nie musi blokować pracy lotniska - dodaje kontakt24.tvn.pl.

Inwestor twierdzi, że jego dźwig porusza się po torze zgodnym z wytycznymi lotniska.

Rzędne toru jazdy port lotniczy wyznaczył kilkanaście miesięcy wcześniej. Skalski uważa też, że lotnisko nie chciało mu nigdy udostępnić map z rozrysowanymi planami - zaznacza kontakt24.tvn.pl.

1 lipca miało odbyć się spotkanie w nadzorze budowlanym, planowano wypracowanie porozumienia pomiędzy stronami.

OTO NAJBARDZIEJ EKSTREMALNE LOTNISKA ŚWIATA>>

Niestety, nie zjawił się na nim nikt z przedstawicieli lotniska. Chcieli powrócić do sprawy najwcześniej 7 lipca - mówi portalowi Skalski.

Władze lotniska są zdania, że obowiązuje decyzja podjęta przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Kancelaria reprezentująca inwestora 6 czerwca zwróciła się do ULC o zgodę na użycie dźwigu. 28 czerwca prezes ULC wydał decyzję odmowną, co według rzeczniczki portu lotniczego jest jednoznaczne z bezprawną pracą dźwigu - dodaje serwis.

Tymczasem inwestor zapowiada, że znowu rozstawi dźwig.

Następny tekst:

Polak koczuje 2 tygodnie na brazylijskim lotnisku Polak koczuje 2 tygodnie na brazylijskim lotnisku

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:17 Zgłoś

proponuje go obciazyc kosztami paliwa odszkodowan dojazdow podroznych do krk itd nastepnym razem zapyta
16+

Gość 22.10.2012 18:17 Zgłoś

niby z jakiej racji ? bałwanie prywatna działka ! poza tym dobrze im tak kraków ssie :D euro nie dla wieśniaków ;]
Gość proponuje go obciazyc kosztami paliwa odszkodowan dojazdow podroznych do krk itd nastepnym razem zapyta
6-

borsuk 22.10.2012 18:17 Zgłoś

dźwig na swojej działce postawił lub na zlecenie właściciela. Więc o co chodzi. zresztą i tak by mu nie pozwolono gdyby pytał.
3+

Gościówa 22.10.2012 18:17 Zgłoś

na swoim postawił. Ciekawe czy ktoś by zrobił aferę jakby budowali wieżę kościelną. W Polsce prędzej by lotnisko musiał pytac czy może tam sobie pozostac !
30+

Gość 22.10.2012 18:17 Zgłoś

spokojnie bkogo obciazyc dzialka jest prywatna jesli jest budowlana kazdy ma prawo prowadzic tam prace.fakt ze dzwig to dzwig ale czasani cos malego tez potrzebuje dzwigu dzialki takie powinien wykupic port lotniczy skoro tego nie zrobil to moze sie teraz w tylek pocalowac inwestor morze dzwig rozstawic i go miec bo miec dzwig to nie jest nielegalne rozpoczecie budowy.
2+

Gość 22.10.2012 18:17 Zgłoś

przepisy jasno określoną wysokość zabudowy na ścieżkach schodzenia samolotów nawet 10km od lotniska nie możesz budować zbyt wysokich budynków i musza mieć oświetlenie na dachu tak jest np. w Piasecznie na bloku mieszkalnym który miał być najwyższy a potem mu obcięli parę pięter i założyli na dach oświetlanie w postaci czerwonych lamp jak na potniku mimo że jest paręnaście kilometrów od lotniska Okęcie bo jest na ścieżce lądowania samolotów.
Gość niby z jakiej racji ? bałwanie prywatna działka ! poza tym dobrze im tak kraków ssie :D euro nie dla wieśniaków ;]
16+

N 22.10.2012 18:17 Zgłoś

sam ssij ;]
Gość niby z jakiej racji ? bałwanie prywatna działka ! poza tym dobrze im tak kraków ssie :D euro nie dla wieśniaków ;]
2+

vorny 22.10.2012 18:17 Zgłoś

A co za problem jest wylądować od 2 strony? Przecież w Balicach samoloty lądują od wschodu i zachodu.
0

Layco 22.10.2012 18:17 Zgłoś

Wsiórze śmierdzący, euro właśnie dla wieśniaków :) którzy zagranicznego turystę widzieli w discovery sience i na pocztówkach. My nie potrzebujemy taki eventów by mieć gości. Po tej imprezie z waszych mieścin zostanie jeden slams. Tak to jest jak się chce robić z gówna marmoladę :)
Gość niby z jakiej racji ? bałwanie prywatna działka ! poza tym dobrze im tak kraków ssie :D euro nie dla wieśniaków ;]
2+

Gość 22.10.2012 18:17 Zgłoś

to zależy od wiatru.
vorny A co za problem jest wylądować od 2 strony? Przecież w Balicach samoloty lądują od wschodu i zachodu.
6+
Strona 1 z 3 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane