MEN chce uczyć dzieci na tragedii powodzian

02.06.2010 19:57 DZIECKO, LEKCJA, POWÓDŹ, SZKOŁA, TRAUMA, UCZEŃ
MEN chce uczyć dzieci na tragedii powodzian

Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Zobacz kontrowersyjny pomysł resortu.

Na matematyce uczniowie obliczą objętość zalanego domu, a na języku polskim przeprowadzą wywiad z powodzianinem o najzabawniejszym wydarzeniu, jakiego doświadczył podczas kataklizmu - to propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół po powodzi - donosi "Gazeta Wyborcza".

WRACA POWÓDŹ. POŁUDNIE POLSKI CZEKA NA DRUGĄ FALĘ>>

Resort edukacji zaleca nauczycielom szkół z terenów objętych powodzią korzystanie z poradnika wydanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oprócz informacji o tym jak radzić sobie z wodą i skutkami zalania, autorzy publikacji proponują także tematy zajęć dla dzieci.

POMAGASZ POWODZIANOM? DOPADNIE CIĘ FISKUS>>

Część propozycji budzi sprzeciw pedagogów, którzy nie rozumieją dlaczego dzieci mają obliczać obwody i pola powierzchni terenów podtopionych.

Polskę zaleją wadliwe auta. Tak je rozpoznasz więcej

Odrzucają także pomysły, aby na zajęciach z sztuki analizować dzieła przedstawiające żywioły i kataklizmy.

Niby czemu miałoby to służyć? Chyba tylko powiększaniu traumy u dzieci. Mówimy, żeby uważały na skażoną wodę, jak chronić się przed zatruciami. Ale powódź na matematyce czy języku polskim to absurd! - mówi Mirosław Olek, dyrektor szkoły podstawowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Zobacz, jak hieny żerują na powodzianach więcej

Prof. Katarzyna Popiołek, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej nazywa pomysł MEN irracjonalnym i szkodliwym. W jej opinii dzieci potrzebują pomocy w zrozumieniu przyczyn i skali tragedii, a nie "rozdrapywania ran".

Następny tekst:

Fidel Castro przemówił po latach milczenia Fidel Castro przemówił po latach milczenia

Komentarze

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

nie napisze ze jestem pierwszy a wy ze jestescie 2, 3, itp.. bo to jest zalosne a sam artykul .. "a na języku polskim przeprowadzą wywiad z powodzianinem o najzabawniejszym wydarzeniu, jakiego doświadczył podczas kataklizmu " Zalalo mi dom ale kurw@ smieszne....
pedofil szafalov dzieci zdrowe trzeba płodzić i zdrowi tylko powinni zapładniać!
0

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

To znowu ma być nowy, żałosny pomysł nawiedzonej, nic niewiedzącej Hall.
Gość 12.12.12 to będzie magiczna data...
0

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

Hmm, kiedyś na fizyce rozwiązywaliśmy zadanie w stylu "W pewnej szkole uczniowie wypchnęli nauczyciela od fizyki przez okno. Oblicz jego prędkość w momencie upadku wiedząc że nauczyciel leci z 3 piętra (około 20 m), a przyśpieszenie ziemskie wynosi 10 m/s2..."
Komentarz usunięty
1+

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

wgl niech Hall wypieprza na drzewo banany prostować. I niech zmieni fryzjera!
Gość zapraszam do bydgoskiego Fordonu - woda kamień, wczoraj nabilem sobie nią guza, takiego syfu nigdzie nie ma, no ale pan dyrektor łapóweczki bierze i ma się nieźle
0

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

skąd się wzięła ta cała Hall? Z d-u.p*y wyciągnęli ją chyba. powinna podać siędo dymisji, już tamten koń miał lepsze pomysły od tego babsztyla
Gość A pamięta ktoś przykład Simona Mola? Wycheblował tyle Polek bo same mu nogi rozkładały a on im "sprezentował" HIVa. Polkom odbija jak tylko zobaczą inny kolor skóry. Najgorzej jest chyba w UK gdzie przciętna Polka ma na koncie obcowanie conajmniej z drużyną piłkarską.
0

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

brak mi slow na to wszystko.wstan stalinie i ucisz te wszystkie kwiczace swinie w naszym kraju,bo robia sobie kpiny z ludu.ludzie powinni wyjsc na ulice i dokonac przewrotu...........
Gość Bo Polska nierządem stoi! Tak było, jest i będzie.
0

1234 22.10.2012 12:20 Zgłoś

Roman wróć!!!!!!!!
cafeusz chciałbym to przemilczeć ale sie nie da ;) - jak moża życ samodzielnie z płaca 1300 pln ;) nie rozsmieszajcie mnie ;)
0

SZIL 22.10.2012 12:20 Zgłoś

Powodziom winne państwo i rząd co trwoni naszą kase ,dziad se do lonynu pojechał zamiast zapierniczac na wałach .a gdyby powodzi nie było dopiero mają silenke .kasa wycieczki marnotrastwo...nasza kasa ,a my tu na wałach worków nie mamy !!!
GGG Nie ma jak u mamy?! Pffff...deficyt mieszkań i płace żebraka. No coment...
0

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

no pani hall już przechodzi samą siebie :P
wielcy poszkodowani Tak jak jush pisałem wcześniej - wielcy poszkodowani - chcesz 3 tys rusz du...pe i zarob.Wyjdz z pod sukienki mamie i do pracy do miast gdzie robota jest.Praca jest ale narzekajacych wiecej.Jak łatwo narzekac.Boicie sie jak tchorze i idziecie na łatwizne-nic wiecej-Rosnie pokolenie nieudacznikow-przepraszam za pisownie - mam dysleksje.Szacunek dla ludzi ktorzy mają ambicje.
0

Gość 22.10.2012 12:20 Zgłoś

Na PO (dla nadgorliwych antypolityków chodzi o Przysposobienie Obronne) uczono o ochronie przed bronią chemiczną i atakami jądrowymi. Nikt z tego powodu pretensji nie miał. Jeśli młode pokolenie doświadczy skutków zaniedbań starszego, może lepiej będzie w przyszłości dbać o bezpieczeństwo własne i współobywateli. Edukacja jeszcze nikomu na złe nie wyszła, niezależnie od przedmiotu nauczania.
Gość ja brałam ślub 07.07.2007 ;D
0
Strona 1 z 4 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane