Najnowocześniejsza broń. Hity polskiej zbrojeniówki

13.03.2014 13:19 ARMIA, BROŃ, WYPOSAŻENIE, ZBROJENIÓWKA

Nasz przemysł zbrojeniowy szybko nadrabia lata zaległości.

Liwiec już się sprawdził

Liwiec już się sprawdził

pho.pl

Nie mamy się czego wstydzić. Nasze systemy radiolokacyjne, rozpoznania radiotechnicznego, cyfrowa łączność i systemy wsparcia dowodzenia, sprzęt optoelektroniczny czy broń artyleryjska nie ustępują tym produkowanym na Zachodzie. To dziś hity polskiej zbrojeniówki - informuje rp.pl.



Polskie firmy i współpracujacy z nimi eksperci nie ustają w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Już wkrótce polskie stingery, czyli rakiety Grom zastąpią nowe pociski piorun. Przebojem eksportowym może stać się nowa, programowalna, softwarowa radiostacja  WB Electronics i gdyńskiego Radmoru.



Produkt Polskiego Holdingu Obronnego - mobilna stacja rozpoznania artyleryjskiego Liwiec, sprawdzona w Afganistanie, już cieszy się powodzeniem. Hitem powinny się też okazać projektowane systemy radiolokacji dla powietrznej Tarczy Polski.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 13.03.2014 13:32 Odpowiedz Zgłoś

No cóż. Chwalić to się naprawdę umiemy. Kto się trochę na tym zna powie ha,ha.
9+

Gość 13.03.2014 13:32 Odpowiedz Zgłoś

nie wierze co ja czytam <facepalm>
8-

Gość 13.03.2014 13:50 Odpowiedz Zgłoś

Wygląda jak rozrzutnik obornika
6-

Gość 13.03.2014 13:51 Odpowiedz Zgłoś

p********z nie masz pojecia o rosyjskiej potedze czy amerykanskiej polacy co najwyzej moga wyskoczyc z kamieniami i kijami na ruskich
Gość Jak uważacie, że mamy słabą armię to zapewne, jesteście niedouczonymi dzieciakami które powtarzają co powiedzą pseudo-specjaliści. Wojsko Polskie jest modernizowane z roku na rok, nasza armia jest jedną z najnowocześniejszych w strukturach NATO i UE. Zamiast śmiać się powinniście się cieszyć, że w końcu się coś rusza w dobrą stronę...
2-

gimnazjalista 13.03.2014 14:12 Odpowiedz Zgłoś

Był dobry, źle wykorzystany. Na nasze warunki nie potrzeba ofensywnych i strategicznych samolotów, czy rakiet. Jako kraj miłujący pokój, powinniśmy hołdować konstrukcjom defensywnym.
Gość bombowiec PZL Łoś też był najnowocześniejszy na swiecie- chyba mam de javu :p
54+

Gość 13.03.2014 14:15 Odpowiedz Zgłoś

No puki my jeszcze żyjemy
Gość To chyba u was w rosji. Jeszcze Polska nie zginęła!
5+

Gość 13.03.2014 14:19 Odpowiedz Zgłoś

MSBS Radon i Tytan to będzie kluczowe.
21+

Gość 13.03.2014 14:23 Odpowiedz Zgłoś

najlepiej to mieć dużo dobrych snajperów
5+