Najnowocześniejsza broń. Hity polskiej zbrojeniówki

13.03.2014 13:19 ARMIA, BROŃ, WYPOSAŻENIE, ZBROJENIÓWKA

Nasz przemysł zbrojeniowy szybko nadrabia lata zaległości.

Liwiec już się sprawdził

Liwiec już się sprawdził

pho.pl

Nie mamy się czego wstydzić. Nasze systemy radiolokacyjne, rozpoznania radiotechnicznego, cyfrowa łączność i systemy wsparcia dowodzenia, sprzęt optoelektroniczny czy broń artyleryjska nie ustępują tym produkowanym na Zachodzie. To dziś hity polskiej zbrojeniówki - informuje rp.pl.



Polskie firmy i współpracujacy z nimi eksperci nie ustają w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Już wkrótce polskie stingery, czyli rakiety Grom zastąpią nowe pociski piorun. Przebojem eksportowym może stać się nowa, programowalna, softwarowa radiostacja  WB Electronics i gdyńskiego Radmoru.



Produkt Polskiego Holdingu Obronnego - mobilna stacja rozpoznania artyleryjskiego Liwiec, sprawdzona w Afganistanie, już cieszy się powodzeniem. Hitem powinny się też okazać projektowane systemy radiolokacji dla powietrznej Tarczy Polski.

Komentarze

Gość 13.03.2014 15:30 Zgłoś

słowo klucz: "wkrótce"
2+

Gość 13.03.2014 15:31 Zgłoś

No i co jeszcze mamy. Ot tak, kawe na lawe..........moze nikt sie nie dowie
2+

Gość 13.03.2014 15:38 Zgłoś

Jak doskonale pokazuje sytuacja na Ukrainie, przed najeżdżającym mocarstwem nie ma szans skutecznej obrony, a wszelkie próby będą okupione wielkimi stratami. Dla takich krajów jest tylko jedna strategia obronna - wpuścić wroga, a potem partyzantka - jak w Afganistanie np. Takiej wojny jeszcze żaden moloch nie wygrał. Dlatego zamiast stroszyć piórka i tworzyć superbronie powinniśmy każdego obywatela naszego kraju uczciwie przeszkolić w posługiwaniu się pistoletem maszynowym, ręczną wyrzutnią pocisków przeciwpancernych i zakładaniu oraz rozbrajaniu min. I wtedy niech spróbują do nas przyjść - nie raz w historii daliśmy przykłady, że za ojczyznę potrafimy do ostatniej kropli krwi. A i ruskie się trzy razy zastanowią, kiedy będą wiedzieć, że potencjalnie mają przed sobą 20 mln żołnieży podziemnych i 20 lat strat i sabotażu. A jak już wejdą to atomówki nie rzucą bo by siebie samych wytłukli. Z Afganistanu wymiękli choć tam pewnie nawet miliona nie było, a na uzbrojeniu ledwie kałasze.
5+

Gość 13.03.2014 15:39 Zgłoś

Jak to możliwe, że komentarz natychmiast po dodaniu ma -10? I kto za tym stoi?
2+

Kas 13.03.2014 15:39 Zgłoś

i co z tego że produkujemy własne drony jak Tusk woli kupić w izraelu - przetarg prawie zrealizowany
3+

Gość 13.03.2014 15:48 Zgłoś

UTYLIZACJA ZDROWYCH SWIN A POTEM
8-

Gość 13.03.2014 15:50 Zgłoś

Do Górala masz absolutną rację - osiągnięciami Polskiego rządu są zakupy złomu od sąsiadów , albo wycofywanych samolotów od Amerykanów -to jest właśnie kretynizm ,do takich pomysłów zdolni są tylko zdrajcy
6-

Gość 13.03.2014 15:52 Zgłoś

przede wszystkim zbrojeniówka jest w Polsce a nie myślcie że mając taką broń możecie fikać i narażać obywateli
2+

Gość 13.03.2014 15:57 Zgłoś

tak , niech już zaczną produkować
3+

Gość 13.03.2014 15:57 Zgłoś

Prawda ale rząd się tego boi...
Gość najlepiej to mieć dużo dobrych snajperów
1+

Gość 13.03.2014 15:58 Zgłoś

A gdzie czołg PL01?!
2+

xxx 13.03.2014 16:13 Zgłoś

kogo to obchodzi jak ruski sypnie atom to nic nie zostanie z tych samochodzików
2+

Gość 13.03.2014 16:20 Zgłoś

ciągle słyszę " już wkrótce" i tak od dziesięciu lat! ciągle coś mają robić, potem nie robią i w rezultacie taki generał w TV mówi że ruscy zajmą warszawę w trzy dni! obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa to priorytet i to miało działać u nas już przynajmniej z dziesięć lat! a teraz każdy gada że jesteśmy bezbronni.
2+

Gość 13.03.2014 16:21 Zgłoś

kaliber 5,56 to mają wiatrówki i taka też jest skuteczność strzału z tego karabinu.
2+

Gość 13.03.2014 16:22 Zgłoś

licencja na proce wygasla okolo 2000 lat temu ,sznurek jutowy ,skorka do trzymania kamienia ,procarz wzrostu powyzej 140 cm,zawsze mozna trafic wroga w oko lub potylice jak u goliata,uzbrojenie tego typuzaskoczy wroga albo rozbawi wroga i ten odpusci idiocie
1+
Strona 3 z 9 1 2 3 4 5
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane