Napój Kubuś Play nie zamarza. Co jest w składzie?

25.01.2014 14:55 KUBUŚ PLAY, MRÓZ, NAPÓJ, SYROP
Napój Kubuś Play nie zamarza. Co jest w składzie?

sxc.hu/ozan

Gdy temperatura spada kilkanaście stopni poniżej zera, zamarzają trakcje kolejowe, ale nie soki dla dzieci. Popularny napój Kubuś Play, pozostawiony na noc w samochodzie, w którym o poranku termometr wskazywał -8 stopni Celsjusza był tylko... schłodzony - informuje radioszczecin.pl.

Dr Elwira Wróblewska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie nie jest zdziwiona takim stanem rzeczy. Producent sam deklaruje bowiem, że do słodzenia napoju używa m.in. syropu fruktozowo-glukozowego. Jedną z cech tej substancji jest właśnie niezamarzanie w ujemnych temperaturach.

TE NAPOJE DZIAŁAJĄ JAK NARKOTYK. "TRZEBA ICH ZAKAZAĆ">>

Żenada. To soki dla dzieci, więc powinni dać naturalne składniki, a nie chemię - uważają rodzice pytani przez portal o opinię w tej sprawie.

Z badań naukowych wynika, że spożywanie dużej ilości produktów z tym syropem powoduje otyłość, zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz podwyższa poziom złego cholesterolu. Ustalono również, że przyczynia się do wystąpienia zespołu jelita drażliwego i może powodować zaćmę cukrzycową.

Dorota Liszka z Grupy Maspex Wadowice, producenta napoju wyjaśnia, że powszechnie przyjęta temperatura zamarzania wynosząca 0 stopni Celsjusza odnosi się do wody destylowanej, a każdy dodatkowy składnik wpływa na zmianę tej temperatury.

Zjawisko, które zostało opisane w artykule nie powinno więc niepokoić Państwa pod kątem jakości oferowanych przez naszą firmę napojów - bowiem temperatura zamarzania napoju jest ściśle związana z jego składem surowcowym - dodaje przedstawicielka firmy.

Zapewnia też, że każdy składnik używany do produkcji jest dopuszczony prawem i bezpieczny do stosowania w branży spożywczej.

Następny tekst:

Ci gwałciciele są bezkarni. Ofiarom nikt nie wierzy Ci gwałciciele są bezkarni. Ofiarom nikt nie wierzy

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 25.01.2014 14:59 Odpowiedz Zgłoś

W takie dni tylko spirytus. Krzepi, rozgrzewa i co bardzo istotne nie zamarza ;)
307+

Gość 25.01.2014 15:01 Odpowiedz Zgłoś

Wszystko z natury XD ... heh
24+

Gość 25.01.2014 15:01 Odpowiedz Zgłoś

bardzo smaczny glikol mniam mniam a jaki slodki
34+

Gość 25.01.2014 15:01 Odpowiedz Zgłoś

"jedz odchody = miliardy much nie mogą się mylić!"coca cola zawierała kokainę tajemnica składu=oszustwo konsumenta rozpuszcza zęby odrdzewia czyśc**przypalone garnki mieszając doprowadzamy ją do wrzenia po ostudzeniu skrobiemy dno naczynia Jeśli spalenizna mimo to nie odchodzi, zabieg powtarzamy. Ewentualne pozostałości zwęglonej potrawy usuwamy zwykłą drucianką.
18+

Gość 25.01.2014 15:03 Odpowiedz Zgłoś

Nie dajcie się zwieść medialnym prowokacjom. Janukowycz nie jest zbrodniarzem tak jak przedstawiają go zachodnie media - to mąż stanu, wielki przywódca dla którego najważniejsza jest Ukraina. Wielkie nosy nie lubią przywódców-patriotów bo nie da się nimi manipulować to postanowili obalić jego rządy i zrobić z niego zbrodniarza. Na Euromajdanie nie ma żadnego Ukraińca (chyba że przypadkowi przechodnie i chuligani którzy po prostu przyszli zrobić rozróbę) - wszyscy, ale wszyscy protestujący to żudzi! W tej chwili do Ukrainy Izrael wysłał dodatkowe 2000 bojówkarzy izraelskich odpowiednio przeszkolonych przez Mossad - dołączą oni do swoich już nad ranem. Uważajcie, to Mossad wszystkim tam steruje i obali Janukowycza. Dlaczego żaden z protestujących nie mówi po Ukraińsku tylko po izraelsku lub jidysz?
3-

pozdro 25.01.2014 15:05 Odpowiedz Zgłoś

syrop glukozowo-fruktozowy wystepuje juz wszedzie, radze czytac uwaznie etykiety. Ostatnio zauwazylem ze nawet wystepuje w niektorych syropach zageszczonych. Jest tanszy od cukry, posiada dluzszy termin przydatnosc****owodoje odkladanie sie tkanki tluszczowej glownie w okolicy pasa. Polecam poczytac o tym wiecej
41+

;]] 25.01.2014 15:06 Odpowiedz Zgłoś

to super bede mogl go urzyc do chlodnicy w samochodzie, a pojezdzie jeszcze dac dzieciom do picia ;]]]
278+

Świetowit 25.01.2014 15:08 Odpowiedz Zgłoś

Dla odmiany wódka krupnik z biedronki włożona do zamrażalnika - zamarzła.
464+

Gość 25.01.2014 15:08 Odpowiedz Zgłoś

to by tlumaczylo czemu w indiach zamykaja coca cole i te g***ty ;]]
Gość Coca-cola zmienia skład, by uniknąć skojarzeń z nowotworami. Karmel dodawany do coca-coli będzie zawierał mniej substancji 4-MEI, która zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Pod koniec XIX w. w skład coca-coli wchodziła kokaina. Prasa alarmowała, że napój silnie uzależnia, a pijący go czarnoskórzy robotnicy masowo gwałcą białe kobiety.
8+

Gość 25.01.2014 15:09 Odpowiedz Zgłoś

Wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu
10-
Strona 1 z 14 1 2 3
Jak dwie krople wody! Mąż i żona jak bliźniaczki 7 Jak dwie krople wody! Mąż i żona jak bliźniaczki wczoraj, o godz: 08:43
CZY WIESZ, ŻE... ten samolot odmieni wojnę w powietrzu? 4 CZY WIESZ, ŻE... ten samolot odmieni wojnę w powietrzu? wczoraj, o godz: 07:46
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał 40 nagich modeli zgromadziło się w nowojorskim Central Parku aby świętować Dzień Bodypaintingu. Entuzjaści malunków na ciele zjechali...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...