"Nasza armia bez szans. W 3 dni Rosjanie zdobędą Warszawę"

24.08.2014 20:14 ARMIA, OPINIA, POLSKA, ROSJA, WALDEMAR SKRZYPCZAK
"Nasza armia bez szans. W 3 dni Rosjanie zdobędą Warszawę"

Wikimedia Commons

Niech ktoś wreszcie przedstawi polskiemu społeczeństwu raport o stanie armii. Mamy za mały potencjał, aby oprzeć się armii masowej, takiej jak rosyjska - mówi gen. Waldemar Skrzypczak w wywiadzie dla "Wprost".

POLSKIE WOJSKA LĄDOWE NIE MAJĄ DOWÓDCY>>

Zdaniem byłego Dowódcy Wojsk Lądowych, polska armia byłaby w stanie tylko trzy dni powstrzymywać Rosjan przed wejściem do Warszawy.

Te trzy dni i tak jest wariantem optymistycznym, ale przy założeniu, że będziemy musieli bronić się sami, bez wsparcia NATO - mówi generał.

Winą o stan wojska obarcza byłego szefa ministra obrony, Bogdana Klicha. Twierdzi, że dokonał "gigantycznej" redukcji wojsk operacyjnych, które podczas walki są kluczowe. - W obecnej sytuacji na wojnę może iść 40 tys. polskich żołnierzy plus trochę rezerwy, której poziom wyszkolenia jest zatrważający.

Jednak to nie jedyna bolączka, która gnębi polską armię. Problemem jest także brak naczelnego dowódcy, który dowodziłby wojskiem.

ZOBACZ, JAK POLSKA ARMIA PRĘŻY MUSKUŁY. POTĘGA?>>

Nie ma wyznaczonego naczelnego wodza, który w czasie wojny dowodziłby polskimi siłami zbrojnymi. Nie ma personalnie nikogo, kto by podjął się tej misji. Kogoś kto już w czasie pokoju do tej roli się przygotowuje - twierdzi gen. Skrzypczak.

Następny tekst:

Liga: Saganowski przeszedł do historii. Strzelił 100. gola

Komentarze

Gość 24.08.2014 20:20 Zgłoś

jak bysmy trzesli portkami jak ten skrzypek gieneral to pewnie i w ciagu jednego dnia bolszewia by zajela warszawke
54-

Gość 24.08.2014 20:23 Zgłoś

Podczas wojny kiedy Tusk wyleci do stanów to Wy bedziecie walczyć i ginąć za zieloną wyspę w obronie mirabelek i szczawiu ahoj!
155+

Gość 24.08.2014 20:25 Zgłoś

Dziadek trzęsie jajami ze strach bo za stary na cokolwiek
25+

Gość 24.08.2014 20:25 Zgłoś

Co sie dziwic rzady PO-PSL doprowadzily do rozbrojenia Polskiej armi,przeciez im o to chodzilo.Jak kaczynski krzyczal aby armie rozbudowywac to go nazywali oszolomem,ze niby przed kim.Ale przeciez tym nie Polakom zalezy aby ten kraj byl slaby,aby mozna latwiej bylo go kolonizowac przez naszych hebrajskich kochajacych nasz towarzyszy.Kraj ktory ma 40mln mieszkancow posiada tak na dobra sprawe 15 tys zolnierzy zdolnych do walki,reszta to urzedasy ktorzy siedza na wygodnych posadkach i zgarniaja nie male pieniadze.Tutaj juz jest wszystko w rozsypce,przemysl,wojsko,rolnictwo mamy byc tania sila robocza dla zachodnich korporacji.Listopad cie wzywa POLAKU!
77+

Gość 24.08.2014 20:36 Zgłoś

Jaki ten nasz kraj biedny. Pod każdym względem.
40+

Wesoły 24.08.2014 20:40 Zgłoś

po co nam te dane? kto ma zamiar za tych 'polityków' umierać? Oczywiście na agresje odeprzemy agresją ale jak ktos z polityków czy nasz prezydent powie umierajcie za kraj to powiem TAKIEGO WAŁA, skoro kraj do tej pory miał mnie w d..... podwyższone podatki, brak perspektyw na godziwą emeryturę, do tej pory korzystam z lekarzy prywatnych bo do innych cieżko się dostać (Zazwyczaj gdy juz wyzdrowieje lub bez pogotowia nie wyjde z domu sam). Więc podsumowując, ja nie zamierzam walczyc za kraj, no chyba ze ktoś zacznie mordować bezbronnych obywateli.
68+

Gość 24.08.2014 20:41 Zgłoś

Bo powinno wrucić dawne wojsko a nie to co teraz się tam dzieje
128+

Gość 24.08.2014 20:41 Zgłoś

I nareszcie mamy słowa mądrego Polskiego Generała nasza armia nazywam ją Armią Najświętszej Maryi Panny.Z taką Armią możemy walczyć z pingwinami na Arktyce
21+

Gość 24.08.2014 20:51 Zgłoś

Co to jest nasza ramia ?
15+

Gość 24.08.2014 20:55 Zgłoś

3 dni ?XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ghahahah no chyba smiech... Juz nie mowiac o tym ze ruskie maja armie gotowa do walki liczaca 300 tysiecy zolnioerzy ZAWODOWYCH. To teraz liczby nie decyduja. Teraz liczy sie technologia. Ja gotowy jestem zalozyc sie o calą fortune ze ruskie w 3 godziny - gora piec sa w warszawie oczywiscie jakby szli na calosc. Lotnictwo artyleria robi masakre przed inwazja. Mini blitzkrieg z nowoczesna technologia. A polacy ani technologi ani zapor na drogach c*****a armia - wbrew przekonaniom slabo wyszkolona i zorganizowana.
16+
Strona 1 z 40 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane