Niemcy stworzyli tajną armię. Prawda wyszła na jaw

15.05.2014 08:19 ARMIA, NIEMCY, WOJNA, ZSRR

Byli żołnierze Hitlera powołali po upadku III Rzeszy podziemną armię. Miała bronić Niemiec przed komunistami.

Nawet 40 tys. żołnierzy

Nawet 40 tys. żołnierzy

Deutsches Bundesarchiv

Według ujawnionego raportu tajna armia powstała w 1949 roku i liczyła ok. 2 tys. byłych żołnierzy Hitlera. Struktury sformowano bez wiedzy rządu, parlamentu i władz alianckich. Docelowo przed agresją ZSRR oraz rodzimymi komunistami Niemiec miało bronić nawet 40 tys. wojskowych - wyjaśnia portal.

Wśród osób zaangażowanych w tworzenie tej armii były osoby związane później z Bundeswehrą. To m.in. Albert Schnez (przyszły dowódca sił lądowych RFN), Hans Speidel (dowódca NATO w Europie Środkowej w latach 50. ubiegłego wieku) oraz Adolf Heusinger (pierwszy inspektor generalny Bundeswery).

Komentarze

Gość 15.05.2014 08:37 Zgłoś

Nawet zbrodniarze nie cierpią komuchów i kacapów.
76+

Gość 15.05.2014 09:02 Zgłoś

Szwab to zawsze szwab, a co na to Merkel??
0

Gość 15.05.2014 09:06 Zgłoś

wspólne zainteresowania i poglądy z bandytami.To dobrze swiadczy o tobie i o bandytach?
Gość Nawet zbrodniarze nie cierpią komuchów i kacapów.
0

Gość 15.05.2014 09:07 Zgłoś

Ależ bzdury, 2 tys. zołnierzy do obrony przez ZSRR, który w 1945 r. miał 13 mln ludzi pod bronia. Alez sensacja!!!
20+

jo 15.05.2014 09:17 Zgłoś

polska jest moze katolicka, ale napewno nie chrzescijanska, co widac po tobie kmiocie jak i na kazdym rogu ulicy.
Gość towarzyszu wypier*** do siebie do moskwy jak ci nie pasuje Chrzescijanska Polska
17+

Gość 15.05.2014 09:20 Zgłoś

AK nie mordowało wcześniej wszystkich jak leci Baranie! Nie porównuj AKoca z SSmanem!
Bruner Tłumacząc na nasze, byli to Niemieccy patrioci, którzy stworzyli coś w rodzaju naszego AK.
62+

Gość 15.05.2014 09:21 Zgłoś

a słyszałeś coś chłoptasiu o AK, o żołnierzach wyklętych, czy tylko piwo i jabol leżą w kręgu twoich zainteresowań ?
kevin75 Nasi niestety na takie coś nie wpadli a szkoda..
13+

Gościu 15.05.2014 09:24 Zgłoś

Wołoszański pisał o tym 30 lat temu. LoL - sensacja kurna - sensacja.
104+

Gość 15.05.2014 09:25 Zgłoś

czemu alianci nie bombardowali komór gazowych i torów obozów koncentracyjnych? Czemu mieli zakaz bombardowania zakładów przemysłowych, dróg torów i mostów (oficjalnie by unikać zestrzelenia przez obronę przeciwlotniczą) a w nalotach dywanowych bombardowali domy zwykłych ludzi? Koncernom zbrojeniowym zależało by wojna trwała jak najdłużej i sprzedawały broń i wynalazki wszystkim stronom konfliktu Np. Jednym z partnerów IG Farben (która produkowała 84% niemieckich materiałów wybuchowych, i Cyklon B używany w obozach koncentracyjnych do zabicia milionów ludzi) była firma J.D. Rockefellera Standard Oil Company z USA. Nazistowskie samoloty nie mogłyby latać, bez opatentowanej przez Rockefellera, specjalnej mieszanki paliwa. Drastyczne bombardowanie Londynu przez nazistowskie Niemcy, były możliwe dzięki pożyczce jaką Rockefeller dał w wysokości 20 milionów dolarów w paliwie dla IG Farben.
13+

Gość 15.05.2014 09:25 Zgłoś

czemu alianci nie bombardowali komór gazowych i torów obozów koncentracyjnych? Czemu mieli zakaz bombardowania zakładów przemysłowych, dróg torów i mostów (oficjalnie by unikać zestrzelenia przez obronę przeciwlotniczą) a w nalotach dywanowych bombardowali domy zwykłych ludzi? Koncernom zbrojeniowym zależało by wojna trwała jak najdłużej i sprzedawały broń i wynalazki wszystkim stronom konfliktu
1+
Strona 1 z 7 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane