Nowa plaga w Polsce: pająki

18.08.2010 14:10 ALERGIA, CIEPŁO, PAJĄK, PLAGA, POWÓDŹ, SZPITAL, UGRYZIENIE
Nowa plaga w Polsce: pająki

Fot. wikipedia.org

Ich ugryzienia mogą być niebezpieczne.

Powódź i ciepłe lato sprzyjają nie tylko pladze komarów, ale również pająków. Ich ugryzienia mogą być bardzo niebezpieczne. Mogą powodować zakażenia i reakcje alergiczne. Do szpitali zgłasza się coraz więcej osób z takimi objawami - informuje "Dziennik Łódzki". A w naszym kraju zadomowił się kolejny, groźny dla zdrowia gatunek pająka...

INWAZJA GROŹNYCH PAJĄKÓW W EUROPIE>>

Tegoroczna pogoda sprzyja rozmnażaniu się pająków. Mieliśmy obfite deszcze i dużo słońca, a pająki rozmnażają się właśnie w takich warunkach - tłumaczy w "Dzienniku Łódzkim" prof. Janusz Markowski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego.

W ŁÓŻKU NIE STAJESZ NA WYSOKOŚCI ZADANIA? WSTRZYKNIJ SOBIE JAD PAJĄKA>>

W Polsce - jak tłumaczy profesor - najpopularniejsze są kątniki i tegenaria. Ich ugryzienia mogą być bardzo dotkliwe w skutkach.

Musimy pamiętać, że pająki żyją w piwnicach, zakurzonych kątach i mogą przenosić bakterie oraz roztocza - wyjaśnia profesor.

Jakby nie dość było naszych rodzimych gatunków, to zadomowił się u nas nowy, o wiele groźniejszy - tygrzyk. To przybysz z Europy południowej.

Żyje na łąkach, w lasach i przydrożnych trawach. Jego ukąszenie może być groźne, zwłaszcza dla alergików. Trzeba na niego uważać na przykład przy zbieraniu jeżyn czy grzybów - mówi gazecie prof. Markowski.

Następny tekst:

Wiadomo już, kiedy najpóźniej odkryjemy kosmitów Wiadomo już, kiedy najpóźniej odkryjemy kosmitów

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Tygrzyk jest u nas od zawsze, ten portal jest coraz gorszy...
Gość Hello, we want come on Polish market, more on empicky.com India | China | Taiwan | Singapore
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Trzeba jeszcze dodać, że w Polsce jest pod całkowitą ochroną.
Gość Hello, we want come on Polish market, more on empicky.com India | China | Taiwan | Singapore
1+

tripleF 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

ja to sie boje tego dziadostwa a portal jest do d uuu pppp y
Gość na robactwo jest tylko jedna rada
1+

Gościu 666 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Chyba żeście zdurnieli!!! Tygrzyk Paskowany to pająk normalnie występujący w Polsce. Głównie łąki tudzież gęstsze ogrody przydomowe. Piękny Pająk. Znalazłem 4 takie w swoim ogrodzie w tym roku :)
Gość niezly popis polityczny polowa glupich polaczkow chciala uni polowa rosji nie cierpi szykujcie sie na inwazje ciapatych rosja wam nie pomoze
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

nienawidze pająków, zabijam wszyskie brrrr
Gość Czy jest na ziemi większe szambo i bardziej śmierdzące jak kościół katolicki.
3+

SirChurchill 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Oprócz tego powyłażą ślimaki-mutanty z kanałów, zaatakują nas wirusy z domowych doniczek i przylecą radioaktywne stonki z Plutona.
Gość oo sami chrześcijanie! tak trzymać;]
1+

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Juz dawno krzyczalem na forum, ze ten portal powinni raz na zwsze zlikwidowac w pi...
Gość No z tymi kobietami w ciązy to sie akurat zgadzam. Biel jest tylko dla dziewic!! Reszta to jak zwykle tylko po to by ksiadz dostał wiecej "co łaska" za przymkniecie oka!!
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

co za bzdury, tygrzyki nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi a atakują tylko gdy się ich do tego zmusi
Gość Kochani, dziwne jest, ze linki, ktore wysylam zmieniaja sie na totalnie inne... Prosze was, znajdzcie na You Tube David Icke o tragedii w Smoleńsku i Haiti !!!!!!! KONIECZNIE!!!!
0

MTW 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Wow na fotce pajak pozera kamienia :D
1945-2011 Bardzo dobrze - 10 Przykazan Bozych obowiazuje nadal ! Co sie dzieje z NARODEM POLSKIM kiedys zylo tutaj 90% komunistow,pozniej - po wyboze Kardynala Wojtyly na Papieza - 90% katolikow , a teraz 90% idiotow !
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Ja radze uważać na kolczaka zbrojnego żyjącego w Polsce. Jego ugryzienie jest dopiero nieciekawe.
Gość niedoczekanie
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Bunt w ukraińskiej armii. Rezerwiści chcą do domu 4 Bunt w ukraińskiej armii. Rezerwiści chcą do domu 4 godziny temu
Oto najpiękniejsze kobiety świata. Zaskoczenie? 10 Oto najpiękniejsze kobiety świata. Zaskoczenie? wczoraj, o godz: 19:37
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...