Nowa plaga w Polsce: pająki

18.08.2010 14:10 ALERGIA, CIEPŁO, PAJĄK, PLAGA, POWÓDŹ, SZPITAL, UGRYZIENIE
Nowa plaga w Polsce: pająki

Fot. wikipedia.org

Ich ugryzienia mogą być niebezpieczne.

Powódź i ciepłe lato sprzyjają nie tylko pladze komarów, ale również pająków. Ich ugryzienia mogą być bardzo niebezpieczne. Mogą powodować zakażenia i reakcje alergiczne. Do szpitali zgłasza się coraz więcej osób z takimi objawami - informuje "Dziennik Łódzki". A w naszym kraju zadomowił się kolejny, groźny dla zdrowia gatunek pająka...

INWAZJA GROŹNYCH PAJĄKÓW W EUROPIE>>

Tegoroczna pogoda sprzyja rozmnażaniu się pająków. Mieliśmy obfite deszcze i dużo słońca, a pająki rozmnażają się właśnie w takich warunkach - tłumaczy w "Dzienniku Łódzkim" prof. Janusz Markowski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego.

W ŁÓŻKU NIE STAJESZ NA WYSOKOŚCI ZADANIA? WSTRZYKNIJ SOBIE JAD PAJĄKA>>

W Polsce - jak tłumaczy profesor - najpopularniejsze są kątniki i tegenaria. Ich ugryzienia mogą być bardzo dotkliwe w skutkach.

Musimy pamiętać, że pająki żyją w piwnicach, zakurzonych kątach i mogą przenosić bakterie oraz roztocza - wyjaśnia profesor.

Jakby nie dość było naszych rodzimych gatunków, to zadomowił się u nas nowy, o wiele groźniejszy - tygrzyk. To przybysz z Europy południowej.

Żyje na łąkach, w lasach i przydrożnych trawach. Jego ukąszenie może być groźne, zwłaszcza dla alergików. Trzeba na niego uważać na przykład przy zbieraniu jeżyn czy grzybów - mówi gazecie prof. Markowski.

Następny tekst:

Wiadomo już, kiedy najpóźniej odkryjemy kosmitów Wiadomo już, kiedy najpóźniej odkryjemy kosmitów

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Tygrzyk jest u nas od zawsze, ten portal jest coraz gorszy...
Gość Hello, we want come on Polish market, more on empicky.com India | China | Taiwan | Singapore
1+

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Trzeba jeszcze dodać, że w Polsce jest pod całkowitą ochroną.
Gość Hello, we want come on Polish market, more on empicky.com India | China | Taiwan | Singapore
1+

tripleF 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

ja to sie boje tego dziadostwa a portal jest do d uuu pppp y
Gość na robactwo jest tylko jedna rada
1+

Gościu 666 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Chyba żeście zdurnieli!!! Tygrzyk Paskowany to pająk normalnie występujący w Polsce. Głównie łąki tudzież gęstsze ogrody przydomowe. Piękny Pająk. Znalazłem 4 takie w swoim ogrodzie w tym roku :)
Gość niezly popis polityczny polowa glupich polaczkow chciala uni polowa rosji nie cierpi szykujcie sie na inwazje ciapatych rosja wam nie pomoze
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

nienawidze pająków, zabijam wszyskie brrrr
Gość Czy jest na ziemi większe szambo i bardziej śmierdzące jak kościół katolicki.
2+

SirChurchill 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Oprócz tego powyłażą ślimaki-mutanty z kanałów, zaatakują nas wirusy z domowych doniczek i przylecą radioaktywne stonki z Plutona.
Gość oo sami chrześcijanie! tak trzymać;]
1+

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Juz dawno krzyczalem na forum, ze ten portal powinni raz na zwsze zlikwidowac w pi...
Gość No z tymi kobietami w ciązy to sie akurat zgadzam. Biel jest tylko dla dziewic!! Reszta to jak zwykle tylko po to by ksiadz dostał wiecej "co łaska" za przymkniecie oka!!
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

co za bzdury, tygrzyki nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi a atakują tylko gdy się ich do tego zmusi
Gość Kochani, dziwne jest, ze linki, ktore wysylam zmieniaja sie na totalnie inne... Prosze was, znajdzcie na You Tube David Icke o tragedii w Smoleńsku i Haiti !!!!!!! KONIECZNIE!!!!
0

MTW 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Wow na fotce pajak pozera kamienia :D
1945-2011 Bardzo dobrze - 10 Przykazan Bozych obowiazuje nadal ! Co sie dzieje z NARODEM POLSKIM kiedys zylo tutaj 90% komunistow,pozniej - po wyboze Kardynala Wojtyly na Papieza - 90% katolikow , a teraz 90% idiotow !
0

Gość 22.10.2012 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Ja radze uważać na kolczaka zbrojnego żyjącego w Polsce. Jego ugryzienie jest dopiero nieciekawe.
Gość niedoczekanie
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Nowa teoria o zaginionym boeingu z Malezji zdumiewa 6 Nowa teoria o zaginionym boeingu z Malezji zdumiewa 3 godziny temu
Zapobiegają cukrzycy, chronią przed rakiem i otyłością! Prawdziwe super pokarmy 10 Zapobiegają cukrzycy, chronią przed rakiem i otyłością! Prawdziwe super pokarmy wczoraj, o godz: 15:36
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...