Oto najlepsze i najgorsze gimnazja w Polsce

24.07.2009 10:42 CKE, EDUKACJA, GIMNAZJUM, SZKOŁA
Oto najlepsze i najgorsze gimnazja w Polsce

Fot. PAP/Mirosław Trembecki

Badania szkół opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Do tej pory rodzice wybierając gimnazjum mogli albo zaufać opinii znajomych, albo wertować rankingi tworzone na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego.

Takie rankingi nie są miarodajne, zafałszowują obraz i krzywdzą wiele dobrych szkół - przekonuje dyrektor CKE Krzysztof Konarzewski.

Dlatego w tym roku komisja nie opublikowała wyników egzaminów, lecz udostępniła bardziej miarodajne dane.

Na stronie www.cke.scholaris.pl można znaleźć wyniki pilotażowego programu (zrealizowanego za unijne pieniądze), badającego tzw. edukacyjną wartość dodaną - pisze "Metro".

SPRAWDŹ, JAKIE OCENY PRZYZNANO GIMNAZJUM, DO KTÓREGO POSŁAŁEŚ DZIECKO>>

By zapoznać się z wynikiem konkretnej szkoły należy skorzystać z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki.

W badaniu oceniono rezultaty, jakie uczeń osiągnął po trzech latach spędzonych w gimnazjum. Oblicza się je m.in. porównując wyniki z jakimi dziecko przyszło z podstawówki, z tymi osiągniętymi na koniec gimnazjum.

Nasz program pokazuje, czy szkoła pomogła dziecku się rozwinąć, czy też nie zrobiła nic - tłumaczy Konarzewski.

Szkoły podzielono na 5 kategorii zależnie od poprawy wyników uczniów na kolejnych egzaminach. Kiepskim szkołom mają pomóc kuratoria.

Przeanalizujemy dane i wspólnie z dyrektorami szkół zastanowimy się, co robić - mówi Andrzej Kulwatycki, rzecznik mazowieckiego kuratorium.

Następny tekst:

Brakuje dawców spermy Brakuje dawców spermy

Dodaj komentarz

Komentarze

robert Matycz 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

bardzo przydatne.
kolo dobra trza zapłacić im bo siedzą w ciasnych i ciepłych celach kur....a bezdomnym kto zapłaci przecież oni nie mają nawet w połowie takich warunków jak ci co siedzą
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

kocham..
Gość ukarac sklepy wydac dyrektywe nakazujaca im udostepnienie swoich towarow/uslug na obszarze calej ue
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

hahaha bo maja bogatych rodziców to nie USA
Gość A co z księżulkami? Dlaczego oni nie maja kas fiskalnych
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

dokładnie gówniana strona:/ pięknie czytalnie przedstwione- jasne jak wszystko co CKE robi. Nic k**** tam nie widać Jakiś z D*** wykres którego do niczego nie można odnieść. SZCZYT!!! W D*** pieniądze nic z tego nie ma. Jak Ci biedni ludzie mogą to zrozumieć.
Gość a nie prościej wprowadzić znów karę śmierci ?
2+

MattiTatti 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

Poziom ocen nie swiadczy o tym co sie wie i nawet jesli w podstawowce dzieciak byl (sory jesli kogos to obrazi) kujonem a w gimnazjum spadl to nie znaczy to wcale o tym ze szkola nie pomogla mu w rozwoju tutaj licza sie checi... zreszta nie mzemy zapominac o takich rzeczach jak nowi znajomi, pierwsze powazne imprezy w zyciu nastolatka , pierwsze milosci itp.(troche oklepany schemat ale tak wlasnie jest)... dlatego moim zdaniem najwazniejsze sa checi jak to ktos juz powiedzial wczesniej.
elegancka sprzedawaczka a co chcecie kupowac?
0

Gość Efka 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

To też nie jest miarodajne - w różnych szkołach inaczej się wystawia oceny. Ktoś, kto w podstawówce miał same celujące , w gimnazjum może mieć dobre, bo nauczyciele mają inne wymagania. Bywa też odwrotnie.
Betiii Powinni dostawac tylo suchy chleb i kawe zbozowa nic wiecej.Racja dla KALUBA ktora opcje wybrac???!!oni innym zycie zjeb...a maja teraz lepiej jak nie jedna matka sama z dziecmi na zas.z opieki spolecznej!!!!CO ZERZREC,WYPIC,NA CO POPATRZEC,CIEPLO I CZYSTE UBRANIA!!!!A nie ktorry patrza by miec na tylko suchy chleb na jutro by dac dziecku!!!
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

prymitywne jest to wciskanie reklam w każdym tekście.ale w tym ten pseudoportal przoduje niezagrożenie... ...szkoda że tylko w tym...
Gość kurde ludzie nie siedzieliscie to nie piszcie takich bzdur! w wiekszosci kryminalow osadzeni pracuja i to z regoly na korzysci wiezienia. wcale nie jest leeko. to sa ludzie i zasluguja na przyzwoite traktowanie a nie jak bydlo upchac w jakiejs klitce i po sprawie. co nie ktorzy powinni przemyslec to co pisza. ja tez zlozylem wniosek do strasburga bo uwazam ze w polsce jest straszny burdel. BSNT
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

zlikwidowac gimnazja i powrocic do modelu, w ktorym podstawowka miala 8 klas!!!
Wojtas Artykuł ciekawy, a to ze faceci udają to nie wiedziałem ;) Ja nigdy nie udawałem, moja partnerka "chyba" też nie... Pozdrawiam wszystkich czytelników Wojtass....
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

Do tej pory rodzice wybierając gimnazjum mogli albo zaufać opinii znajomych, albo wertować rankingi tworzone na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego. paranoja jak rodzice moga wybierac gimnazjum rozumiem podstawowke to tak ale gimnazjum <hahaha> smiech na sali ja sobie sam wybieralem gimnazjum rodzice nie mieli nic do gadania to moja przyszolsc a nie ich
Zniecieroliwiony Kiedy można będzie wziąć ślub kościelny z sarenką ,czekam?
0

Gość 22.10.2012 09:58 Odpowiedz Zgłoś

no wlasnie... ;]
elegancka sprzedawaczka a co chcecie kupowac?
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Bunt w ukraińskiej armii. Rezerwiści chcą do domu 4 Bunt w ukraińskiej armii. Rezerwiści chcą do domu 3 godziny temu
Oto najpiękniejsze kobiety świata. Zaskoczenie? 10 Oto najpiękniejsze kobiety świata. Zaskoczenie? wczoraj, o godz: 19:37
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...