Oto najlepsze licea w Polsce. Najnowszy ranking

13.01.2011 06:35 LICEUM, NAUCZYCIEL, OCENA, RANKING, RAPORT, SZKOŁA, TECHNIKUM, UCZEŃ, WYNIK
Oto najlepsze licea w Polsce. Najnowszy ranking

Fot. sxc.hu

Sprawdź, jak wypadły szkoły w twoim regionie.

Najlepsze liceum jest w Toruniu, a tuż za nim szkoły w Gdyni i Wrocławiu- wynika z rankingu przygotowanego przez "Rzeczpospolitą" oraz "Perspektywy".

Toruńskie Liceum Akademickie już w ubiegłym roku było bliskie zwycięstwa. Teraz awans był możliwy dzięki niespodziewanemu spadkowi szczecińskiego XIII LO - donosi "Życie Warszawy".

MEN: POLSKIE SZKOŁY ZANUDZAJĄ UCZNIÓW>>

Liceum ze Szczecina po 7 latach ustąpiło innym pierwszego miejsca - to przede wszystkim efekt mniejszej liczby uczniów, którzy startowali w olimpiadach.

SPRAWDŹ, JAK WYPADŁY SZKOŁY W TWOIM REGIONIE. OTO PEŁNY RANKING>>

W Warszawie także zmiana lidera. Zostało nim praskie Liceum im. Władysława IV, które rok temu zajmowało aż 14. pozycję. Wysoko oceniono także stołeczne Liceum im. S. Staszica oraz Liceum im. J. Nowaka-Jeziorańskiego.

W rankingu oceniano także technika. Tym najlepszym jest Technikum Łączności nr 14 w Krakowie.

WYNIKI PRÓBNEJ MATURY: PO PROSTU KATASTROFA>>

Oto 10 najlepszych liceów w Polsce:

1. ZS UMK Liceum Akademickie - Toruń
2. III LO im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia
3. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej - Wrocław
4. XIII LO - Szczecin
5. V LO im. Augusta Witkowskiego - Kraków
6. I LO im. Mikołaja Kopernika - Łódź
7. VIII LO im. Władysława IV - Warszawa
8. V Liceum Ogólnokształcące - Bielsko-Biała
9. XIV LO im. Stanisława Staszica - Warszawa
10. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa

Następny tekst:

Każdy Polak przez korki traci fortunę. To miliardy złotych Każdy Polak przez korki traci fortunę. To miliardy złotych

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Bielsko:)) wymiata:P
Komentarz usunięty
1+

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

A pliki, w jakim są rozrzerzeniu, bo dziadostwa otworzyć nie można?
Komentarz usunięty
1-

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Rankingi szkół są g*wno warte!
Gość ja jestem z rocznika 80 i dotyczy to niestety i mnie i już sie z tym pogodziłem ,że w tym kraju i życiu jako zwykly szary obywatel będe zawsze na niskim pułapie i nic wielkiego nie ośiągnę.Nie chcę zbyt dużo myśleć aby się nie nabawić na koniec depresji bo żyć trzeba nadal z tym co sie ma.
0

mateusz 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Chodziłem do LO pani od polskiego prowadziła na lekcjach "terorkę". Przeniosłem się do kiepskiej szkoły średniej i sam uczyłem zagadnień które mnie interesowały. Efekt jest taki że moi koledzy z LO w większości skończyli nieciekawe kierunki studiów a ja prestiżową polibudę. I kto się śmieje ostatni?
Gość taka z niego wwiazda jak z kuzioła policjant! i z bulimki dama!
0

Marcina i Agata 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

przepraszam bardzo jak do szkoly przyjmuja tylko takich uczniow co maja srdenia od 5.00 w gore to nie ma czego sie dziwic ze ta szkola jest najlepsza.
Gość i chwała Bogu ze nikt nie zginął...
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

szkoły średnie są nic nie warte. Po technikum można powiedzieć, że nic nie ma a co dopiero po liceum. A matura byle idiota ją zdaje, wystarczy, że pójdzie gdzieś zaocznie, chociaż w sumie w wiekszości szkół nie pilnują i naciągają nawet na dziennych, a na zaocznych to śmiechu warte. Zawodówka przynajmniej daje jakies umiejętnośći a tak po 3-4 latach ogólniaka, technikum, 5 lat studiów mamy teoretyka który i tak zapomniał 90% rzeczy której się nauczył, bądz jest ona nie przydatna.
Gość to ty wieśniaku nie zasługujesz na podwyżkę i nie dorastasz do pięt tym kolejarzom! najpierw skończ podstawówkę bo twoje IQ jest mniejsze niż IQ knura
3-

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Gratulacje dla liceum im. Władysława IV, mojej szkoły sprzed lat!
Gość Już dawno powinno się wykonać te dymisje, najlepiej zaraz po katastrofie Casy w Mirosławcu. Być może uchroniłoby to przed katastrofą w Smoleńsku. Stawiam tezy: albo Premier wiedział o panującej sytuacji w 36 SpecPułku i nic nie zrobił albo nie wiedział bo MON go nie informował?
0

Staszic 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Bida w Poznaniu - nie uczą sie czy co?
Gość Następny artykuł :"nie ródź dzieci, bo kiedyś umrą."
0

Kret 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

.xls - Excel
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Najlepsze jest moje przedszkole Słoneczko w Sosnowcu po 3 latach w nim wiedziałem więcej niż ci wszyscy licealiści z maturami. Jak miałem 10 lat to doradzałem tacie w co inwestować na giełdzie dzięki temu już po roku kupiliśmy sobie dom. Sam szkoły unikałem liceum nie skończyłem ale jestem bardziej oczytany iż te papierowe patałachy. Obecnie inwestuje w akcje, indeksy itp. sporo tego. Mam ładny dom w Bieszczadach i jestem szczęśliwym ojcem 4 dzieci mam 25 lat. Pozdro dla kujonów!
Gość Przecież w Indiach żyje 2 razy !!! więcej ludzi niż w Europie. Więc ten tłok powoduje wzrost agresji, normalne.
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 3 Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 6 godzin temu
Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 4 Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś wczoraj, o godz: 21:35
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...