Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci. Co się zmieniło?

24.01.2013 08:12 DZIECKO, IMIĘ, PORÓD, SZPITAL

Kiedyś Anna i Łukasz, a dzisiaj? Warszawski USC podał listę najpopularniejszych imion w 2012 roku.

Janowie górą u chłopaków

Janowie górą u chłopaków

stock.xchng/milan6

Najwięcej na świat przyszło Janów, bo aż 969. Innym imieniem, które chętnie wybierano dla dziecka jest Jakub. Takie imię nosi 768 chłopców urodzonych w 2012 roku.


Wśród warszawskich noworodków można też spotkać Antonich (656), Aleksandrów (562) oraz Filipów (544).


Pozostałe popularne imiona to Adam, Kacper, Franciszek, Szymon i Michał.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.01.2013 08:27 Odpowiedz Zgłoś

a kogo obchodza imiona w warszawie to nie jest cala polska
182+

Gość 24.01.2013 08:29 Odpowiedz Zgłoś

Za jakiś czas nie będzie problemu z doborem imiona bo utrzymanie dziecka będzie zbyt drogie i nikt się nie bedzie decydował na potomstwo. by żyło się lepiej..
162+

ann 24.01.2013 08:41 Odpowiedz Zgłoś

Tunia, Szarlota, Lilu czy Merkucjo - biedne dzieci!!!!
46+

Gość 24.01.2013 08:47 Odpowiedz Zgłoś

Najwspanialsze imię dla chłopców w Polsce to Donald !
5-

dzieciorób 24.01.2013 08:47 Odpowiedz Zgłoś

Ja tam mam 5dzieci i każde ma piękne imie ,Gerwazy, Bożydar,Eustachy , Ambrozja i Klementynka prawda że ładne? Ludzie róbcie dzieci bo nie bedzie miał kto pracować na nasze emerytury .
4+

Gość 24.01.2013 08:49 Odpowiedz Zgłoś

yyyyyyyyyyyyyy zdrętwiałam
Komentarz usunięty
10-

Gość 24.01.2013 08:58 Odpowiedz Zgłoś

nie wiem dlaczego imie Szarlota ma byc udziwnieniem? moja babcia ktora dzis mialaby 73 lata miala wlasnie tak na imie, wiec niektore imiona nie sa wymyslem awangardowych rodzicow a poprzez niewiedze urzednikow maja byc zakazane???
9+

Gość 24.01.2013 09:00 Odpowiedz Zgłoś

Na Śląsku zawsze popularni byli Antek i Francek /to tacy lokalni Flip i Flap/. Poza tym w innych regionach PL nazwa "antoś" odnosi się do p***sa. Dać takie imiona dzieciom ? bo modne?
10-

Gość 24.01.2013 09:06 Odpowiedz Zgłoś

Dzisiaj co druga dziewczyna poznana na ulicy to właśnie Aleksandra/Ola, rodzice nie są zbyt kreatywni, a właśnie z takim unikalnym imieniem dziecko ma szansę na zrobienie kariery w przyszłości, no ale po co lepiej, aby nam się podobało, bo przecież zdrabniać imię takiego małego dziecka to takie fajne zajęcie :)
9-

Gość 24.01.2013 09:10 Odpowiedz Zgłoś

popularność imienia "jakub" obrazuje zwiększającą się liczbę "przybyszów" POdążających do ziemi obiecanej.
0
Strona 1 z 10 1 2 3
Nowe państwo w środku Europy. Właśnie powstało 12 Nowe państwo w środku Europy. Właśnie powstało wczoraj, o godz: 15:13
Zmniejsz rachunki za światło nawet o 80%. Banalny sposób 6 Zmniejsz rachunki za światło nawet o 80%. Banalny sposób wczoraj, o godz: 11:32
Sponsorowane
Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Choć każdy jest zupełnie inny, łączy je jedno: te koty rozbawią was do łez. Mogą też wzruszyć.
Te zdjęcia chciał zobaczyć cały Zachód. Nie znali takiego "imperium zła" Te zdjęcia chciał zobaczyć cały Zachód. Nie znali takiego "imperium zła" Te zdjęcia objechały całą Europę i zrobiły prawdziwą furorę. W 1987 roku na wystawę "Współczesna fotografia radziecka" waliły...
Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Bieda panująca w Korei Północnej nie jest dla nikogo tajemnicą, ale koreański rząd nadal robi dobrą minę do...