Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci. Co się zmieniło?

24.01.2013 08:12 DZIECKO, IMIĘ, PORÓD, SZPITAL

Kiedyś Anna i Łukasz, a dzisiaj? Warszawski USC podał listę najpopularniejszych imion w 2012 roku.

Janowie górą u chłopaków

Janowie górą u chłopaków

stock.xchng/milan6

Najwięcej na świat przyszło Janów, bo aż 969. Innym imieniem, które chętnie wybierano dla dziecka jest Jakub. Takie imię nosi 768 chłopców urodzonych w 2012 roku.


Wśród warszawskich noworodków można też spotkać Antonich (656), Aleksandrów (562) oraz Filipów (544).


Pozostałe popularne imiona to Adam, Kacper, Franciszek, Szymon i Michał.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.01.2013 08:27 Odpowiedz Zgłoś

a kogo obchodza imiona w warszawie to nie jest cala polska
182+

Gość 24.01.2013 08:29 Odpowiedz Zgłoś

Za jakiś czas nie będzie problemu z doborem imiona bo utrzymanie dziecka będzie zbyt drogie i nikt się nie bedzie decydował na potomstwo. by żyło się lepiej..
162+

ann 24.01.2013 08:41 Odpowiedz Zgłoś

Tunia, Szarlota, Lilu czy Merkucjo - biedne dzieci!!!!
46+

Gość 24.01.2013 08:47 Odpowiedz Zgłoś

Najwspanialsze imię dla chłopców w Polsce to Donald !
5-

dzieciorób 24.01.2013 08:47 Odpowiedz Zgłoś

Ja tam mam 5dzieci i każde ma piękne imie ,Gerwazy, Bożydar,Eustachy , Ambrozja i Klementynka prawda że ładne? Ludzie róbcie dzieci bo nie bedzie miał kto pracować na nasze emerytury .
4+

Gość 24.01.2013 08:49 Odpowiedz Zgłoś

yyyyyyyyyyyyyy zdrętwiałam
Komentarz usunięty
10-

Gość 24.01.2013 08:58 Odpowiedz Zgłoś

nie wiem dlaczego imie Szarlota ma byc udziwnieniem? moja babcia ktora dzis mialaby 73 lata miala wlasnie tak na imie, wiec niektore imiona nie sa wymyslem awangardowych rodzicow a poprzez niewiedze urzednikow maja byc zakazane???
9+

Gość 24.01.2013 09:00 Odpowiedz Zgłoś

Na Śląsku zawsze popularni byli Antek i Francek /to tacy lokalni Flip i Flap/. Poza tym w innych regionach PL nazwa "antoś" odnosi się do p***sa. Dać takie imiona dzieciom ? bo modne?
10-

Gość 24.01.2013 09:06 Odpowiedz Zgłoś

Dzisiaj co druga dziewczyna poznana na ulicy to właśnie Aleksandra/Ola, rodzice nie są zbyt kreatywni, a właśnie z takim unikalnym imieniem dziecko ma szansę na zrobienie kariery w przyszłości, no ale po co lepiej, aby nam się podobało, bo przecież zdrabniać imię takiego małego dziecka to takie fajne zajęcie :)
9-

Gość 24.01.2013 09:10 Odpowiedz Zgłoś

popularność imienia "jakub" obrazuje zwiększającą się liczbę "przybyszów" POdążających do ziemi obiecanej.
0
Strona 1 z 10 1 2 3
Oni mieli prawdziwego pecha. Każdego to może spotkać 36 Oni mieli prawdziwego pecha. Każdego to może spotkać 7 godzin temu
Bierzesz prysznic z rana? Duży błąd! Już lepiej się nie kąp 6 Bierzesz prysznic z rana? Duży błąd! Już lepiej się nie kąp 3 godziny temu
Sponsorowane
Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Ta para chyba nie miała pojęcia, że jest fotografowana. Ale czego innego mogli się spodziewać w tak publicznym...
Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Właśnie wyszły spod prysznica, ale nie zdążyły się jeszcze ubrać. Zdążyły za to zrobić sobie kuszące zdjęcia.
Impreza była huczna. A teraz jest wielki wstyd (+18) Impreza była huczna. A teraz jest wielki wstyd (+18) Chwila zapomnienia, czasami o jeden łyk alkoholu za dużo i... został wielki kac. Tego alkoholowego da się przeżyć,...