Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci. Co się zmieniło?

24.01.2013 08:12 DZIECKO, IMIĘ, PORÓD, SZPITAL

Kiedyś Anna i Łukasz, a dzisiaj? Warszawski USC podał listę najpopularniejszych imion w 2012 roku.

Janowie górą u chłopaków

Janowie górą u chłopaków

stock.xchng/milan6

Najwięcej na świat przyszło Janów, bo aż 969. Innym imieniem, które chętnie wybierano dla dziecka jest Jakub. Takie imię nosi 768 chłopców urodzonych w 2012 roku.


Wśród warszawskich noworodków można też spotkać Antonich (656), Aleksandrów (562) oraz Filipów (544).


Pozostałe popularne imiona to Adam, Kacper, Franciszek, Szymon i Michał.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.01.2013 08:27 Odpowiedz Zgłoś

a kogo obchodza imiona w warszawie to nie jest cala polska
182+

Gość 24.01.2013 08:29 Odpowiedz Zgłoś

Za jakiś czas nie będzie problemu z doborem imiona bo utrzymanie dziecka będzie zbyt drogie i nikt się nie bedzie decydował na potomstwo. by żyło się lepiej..
162+

ann 24.01.2013 08:41 Odpowiedz Zgłoś

Tunia, Szarlota, Lilu czy Merkucjo - biedne dzieci!!!!
46+

Gość 24.01.2013 08:47 Odpowiedz Zgłoś

Najwspanialsze imię dla chłopców w Polsce to Donald !
5-

dzieciorób 24.01.2013 08:47 Odpowiedz Zgłoś

Ja tam mam 5dzieci i każde ma piękne imie ,Gerwazy, Bożydar,Eustachy , Ambrozja i Klementynka prawda że ładne? Ludzie róbcie dzieci bo nie bedzie miał kto pracować na nasze emerytury .
4+

Gość 24.01.2013 08:49 Odpowiedz Zgłoś

yyyyyyyyyyyyyy zdrętwiałam
Komentarz usunięty
10-

Gość 24.01.2013 08:58 Odpowiedz Zgłoś

nie wiem dlaczego imie Szarlota ma byc udziwnieniem? moja babcia ktora dzis mialaby 73 lata miala wlasnie tak na imie, wiec niektore imiona nie sa wymyslem awangardowych rodzicow a poprzez niewiedze urzednikow maja byc zakazane???
9+

Gość 24.01.2013 09:00 Odpowiedz Zgłoś

Na Śląsku zawsze popularni byli Antek i Francek /to tacy lokalni Flip i Flap/. Poza tym w innych regionach PL nazwa "antoś" odnosi się do p***sa. Dać takie imiona dzieciom ? bo modne?
10-

Gość 24.01.2013 09:06 Odpowiedz Zgłoś

Dzisiaj co druga dziewczyna poznana na ulicy to właśnie Aleksandra/Ola, rodzice nie są zbyt kreatywni, a właśnie z takim unikalnym imieniem dziecko ma szansę na zrobienie kariery w przyszłości, no ale po co lepiej, aby nam się podobało, bo przecież zdrabniać imię takiego małego dziecka to takie fajne zajęcie :)
9-

Gość 24.01.2013 09:10 Odpowiedz Zgłoś

popularność imienia "jakub" obrazuje zwiększającą się liczbę "przybyszów" POdążających do ziemi obiecanej.
0
Strona 1 z 10 1 2 3
Zobacz szpitalne jedzenie z całego świata. Z Polski też 18 Zobacz szpitalne jedzenie z całego świata. Z Polski też wczoraj, o godz: 22:10
Tajna sypialnia na pokładzie. Tak śpią stewardessy 9 Tajna sypialnia na pokładzie. Tak śpią stewardessy wczoraj, o godz: 17:43
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...