Galeria: Oto polska odpowiedź na Black Hawka. To maszyna XXI wieku

18.04.2012 19:51 ARMIA, HELIKOPTER, LOTNICTWO, PREZENTACJA, PRZETARG, PZL, ŚMIGŁOWIEC, ŚWIDNIK, WOJSKO
Powrót do artykułu

Maszyna może transportować maksymalnie 18 żołnierzy. W wersji medycznej możliwe jest przewożenie 6 rannych na noszach i 6 osób na fotelach.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

nie widze zadnej rewelacji ..rewelacja bedzie cena a potem poleci na terrorystow i spadnie gdzies w krzakach ministerstwo oglosi zwyciestwo rzadu premiera tuska i koalicji nad terroryzmem swiatowym.po co to nam polakom .skoro nie stac nas juz na mandaty wystawione przez strarze miejskie tez zawalke z bezpieczenstwem w miescie..drogi garzecik poleci w swiat robic kase prominentom od rzadzenia swiatem a kupiony za pieniadze podatnika
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

no fakt masz racje ale te tytul jest strasznie mylacy,mowiacy tak jak by to byla nasz rodzima konstrukcja a nie budowana na zagranicznej licencji
Gość Prace nad maszyną koncentrowały się w dwóch ośrodkach firmy, w brytyjskim Yeovil prowadzono prace konstruktorskie, a sam prototyp budowano we włoskim Cascina Costa. Czytaj uwaznie.
1+

konkretny 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

znaczy to tyle że Tusek sprywatyzował kolejną dojną krowę w Polsce także nie ma sie co dziwić że dług mamy co raz wiecej skoro sprzedaje się firmy przynoszące zysk dla kraju, pogratulować głupoty wyborcom
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

a dlaczego nie polska firma my znowu jako tania sila robocza w tym kraju to tylko bezmuzgi na stolkach co jako parobki u obcych na wikcie zero ambicji wlasnej inicjatywy tylko inwestor zagraniczny to tak musi byc PAN ktury bedzie zarzadzac i zyski za granice a i model tego smiglowca niezbyt nowoczesny zachud niedopuscil by abysmy lepsze odnich produkowali bo wtedy bysmy byli konkurencja a tak maja pewnosc niema konkureci
1+

emigrant 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Co tu jest polskiego? Niewolnicy skręcający śrubki za miskę zupy? Bu ha ha ha
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Na mój nos, AW149 jest śmigłowcem równie wielozadaniowym jak polonez był samochodem wielozadaniowym wyrosłym w tradycjach poprzedniego wielozadaniowego samochodu. Może czas skończyć z tradycją "od drezyny do czołgu te same błotniki a inne tylko klamki".
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

nic nie zrobiom bo co zrobiom
Gość skończcie piepszyć o walce z terroryzmem. teraz nie ma wojen tylko misje stabilizacyjne i walka z terroryzmem. ciekawe co zrobicie w przypadku ataku na Polskę jakiejś armii?
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Zmień tabletki.
Gość Amerakanie zabiorą.
2+

Obserwator 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego nie można tutaj nic wpisać ,normalnego ? O co w tym chodzi ?
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Pomalowany fatalnie ! Chyba paćkał go jakiś ćpun na haju.
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

w polsce polskie to już tylko niebo i lasy, wszystko już sprzedali, taraz rękami polskich parobków wyprodukują śmigłowce , które sprzedadzą polskiej armii a zarobiony cash wypłynie za granicę
0

Leon Cze-wa 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Co to jest nie dosc ze to nie ma wygladu jak i pewnie odpowiednich parametrow to jeszcze absolutnie nie jest nasza my tylko bedziemy go produkowac z gotowcow za grosze bo Polska to jak tajwan robia za miche ryzu .Chyba Tajwanczykom wiecej placa ..
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Black Hawk nie jest produkowany w MIelcu tylko składany z komponentów, które przylatują z USandA.
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

takich debili jak ty to powinno sie wyrzucacz Polski, ludzie beda miec prac to zle, ludzie nie maja pracy -tez zle, nawet sie nie vede rozpsiwal ...tylko narzekac .., a moze rusz d*pe o 6 rano i poszukaj roboty
Gość A co jest polskiego w tej maszynie?Spółka nie jest polska,żaden polak też pewnie tego nie wymyślił,jedynie będzie produkowany w Polsce,bo tu jest taniej ludzie pracują za grosze które ledwo starczają na życie.
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

No niech w końcu w Polsce też coś produkują a nie tylko okna drzwi i docieplanie budynków no i wymianę dachów z eternitu........!
1+
Strona 3 z 7 1 2 3 4 5
Al-Kaida wskazuje cele w USA. "Atak nadejdzie wkrótce" 5 Al-Kaida wskazuje cele w USA. "Atak nadejdzie wkrótce" 6 godzin temu
Policjant zabił członka ekipy TV. Nagrywali program 6 Policjant zabił członka ekipy TV. Nagrywali program 8 godzin temu
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...