Galeria: Oto polska odpowiedź na Black Hawka. To maszyna XXI wieku

18.04.2012 19:51 ARMIA, HELIKOPTER, LOTNICTWO, PREZENTACJA, PRZETARG, PZL, ŚMIGŁOWIEC, ŚWIDNIK, WOJSKO
Powrót do artykułu

Maszyna może transportować maksymalnie 18 żołnierzy. W wersji medycznej możliwe jest przewożenie 6 rannych na noszach i 6 osób na fotelach.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

nie widze zadnej rewelacji ..rewelacja bedzie cena a potem poleci na terrorystow i spadnie gdzies w krzakach ministerstwo oglosi zwyciestwo rzadu premiera tuska i koalicji nad terroryzmem swiatowym.po co to nam polakom .skoro nie stac nas juz na mandaty wystawione przez strarze miejskie tez zawalke z bezpieczenstwem w miescie..drogi garzecik poleci w swiat robic kase prominentom od rzadzenia swiatem a kupiony za pieniadze podatnika
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

no fakt masz racje ale te tytul jest strasznie mylacy,mowiacy tak jak by to byla nasz rodzima konstrukcja a nie budowana na zagranicznej licencji
Gość Prace nad maszyną koncentrowały się w dwóch ośrodkach firmy, w brytyjskim Yeovil prowadzono prace konstruktorskie, a sam prototyp budowano we włoskim Cascina Costa. Czytaj uwaznie.
1+

konkretny 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

znaczy to tyle że Tusek sprywatyzował kolejną dojną krowę w Polsce także nie ma sie co dziwić że dług mamy co raz wiecej skoro sprzedaje się firmy przynoszące zysk dla kraju, pogratulować głupoty wyborcom
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

a dlaczego nie polska firma my znowu jako tania sila robocza w tym kraju to tylko bezmuzgi na stolkach co jako parobki u obcych na wikcie zero ambicji wlasnej inicjatywy tylko inwestor zagraniczny to tak musi byc PAN ktury bedzie zarzadzac i zyski za granice a i model tego smiglowca niezbyt nowoczesny zachud niedopuscil by abysmy lepsze odnich produkowali bo wtedy bysmy byli konkurencja a tak maja pewnosc niema konkureci
1+

emigrant 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Co tu jest polskiego? Niewolnicy skręcający śrubki za miskę zupy? Bu ha ha ha
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Na mój nos, AW149 jest śmigłowcem równie wielozadaniowym jak polonez był samochodem wielozadaniowym wyrosłym w tradycjach poprzedniego wielozadaniowego samochodu. Może czas skończyć z tradycją "od drezyny do czołgu te same błotniki a inne tylko klamki".
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

nic nie zrobiom bo co zrobiom
Gość skończcie piepszyć o walce z terroryzmem. teraz nie ma wojen tylko misje stabilizacyjne i walka z terroryzmem. ciekawe co zrobicie w przypadku ataku na Polskę jakiejś armii?
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Zmień tabletki.
Gość Amerakanie zabiorą.
2+

Obserwator 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego nie można tutaj nic wpisać ,normalnego ? O co w tym chodzi ?
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Pomalowany fatalnie ! Chyba paćkał go jakiś ćpun na haju.
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

w polsce polskie to już tylko niebo i lasy, wszystko już sprzedali, taraz rękami polskich parobków wyprodukują śmigłowce , które sprzedadzą polskiej armii a zarobiony cash wypłynie za granicę
0

Leon Cze-wa 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Co to jest nie dosc ze to nie ma wygladu jak i pewnie odpowiednich parametrow to jeszcze absolutnie nie jest nasza my tylko bedziemy go produkowac z gotowcow za grosze bo Polska to jak tajwan robia za miche ryzu .Chyba Tajwanczykom wiecej placa ..
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Black Hawk nie jest produkowany w MIelcu tylko składany z komponentów, które przylatują z USandA.
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

takich debili jak ty to powinno sie wyrzucacz Polski, ludzie beda miec prac to zle, ludzie nie maja pracy -tez zle, nawet sie nie vede rozpsiwal ...tylko narzekac .., a moze rusz d*pe o 6 rano i poszukaj roboty
Gość A co jest polskiego w tej maszynie?Spółka nie jest polska,żaden polak też pewnie tego nie wymyślił,jedynie będzie produkowany w Polsce,bo tu jest taniej ludzie pracują za grosze które ledwo starczają na życie.
0

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

No niech w końcu w Polsce też coś produkują a nie tylko okna drzwi i docieplanie budynków no i wymianę dachów z eternitu........!
1+
Strona 3 z 7 1 2 3 4 5
CZY WIESZ, ŻE... teraz zobaczysz w lasach "czarcie kręgi"? 3 CZY WIESZ, ŻE... teraz zobaczysz w lasach "czarcie kręgi"? 2 godziny temu
Zdradziecki atak ZSRR na Polskę. MSZ ujawnia dokumenty 20 Zdradziecki atak ZSRR na Polskę. MSZ ujawnia dokumenty 11 godzin temu
Sponsorowane
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...