Galeria: Oto polska odpowiedź na Black Hawka. To maszyna XXI wieku

18.04.2012 19:51 ARMIA, HELIKOPTER, LOTNICTWO, PREZENTACJA, PRZETARG, PZL, ŚMIGŁOWIEC, ŚWIDNIK, WOJSKO
Powrót do artykułu

Maszyna może transportować maksymalnie 18 żołnierzy. W wersji medycznej możliwe jest przewożenie 6 rannych na noszach i 6 osób na fotelach.

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Polska raczej nic swojego ( co lata ) nie produkuje . mamy sprzęt pancerny ale nie słyszałem nic o polskich samolotach . świdnik pewnie jest już montownią obcych firm.
0

alex 05.11.2012 11:50 Zgłoś

taka sama polska konstrukcja jak sikorsky s70 (blackhawk), nie robcie ludzia wody z mozgu, kolejna reklama i tyle w temacie
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Zapomniałeś jak jest za PO sprzedaje cały majątek narodowy : stocznie, przemysł zbrojeniowy, gaz łupkowy tylko 10 % wartości jest dla nas, lotos i inne polskie koncerny naftowe chce sprzedać Rosjanom, a Niemcom przemysł energetyczny. Dlaczego Kaczyński nie jest u władzy? Z tego samego powodu co Olechowski bo chciał elity żydo-komunistyczne odsunąć od władzy. A Smoleńsk to wypadek? NIE o tym nie usłyszałeś w TVN Rosyjski as wywiadu który działał w Europie zachodniej zginą bo za dużo wiedział a władzy dziennikarze mieli się z nim spotkać kilka dni przed śmiercie, też przypadek zapoznaj się z listą osób które zaginęły bądź umarły bo za dużo interesowały się Smoleńskiem.
0

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

to chyba dla vipu nie dla wojska he he he
0

John 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Smiglo ogonowe w dzisiejszych czasach to przezytek... no ale do nas ta technika jeszcze nie dotarla...
1+

Gościu 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Black Hawk'a tez produkują w Polsce.... A tej maszynie bliżej do brytyjskiego Lynxa, więc nie wiem na chu1 ten tytuł?
1+

John 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Ewakuuja sie do Rumunii jak podczas II wojny a potem do Great Britain oszolomy p13rd d0 l0n3
Gość skończcie piepszyć o walce z terroryzmem. teraz nie ma wojen tylko misje stabilizacyjne i walka z terroryzmem. ciekawe co zrobicie w przypadku ataku na Polskę jakiejś armii?
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Teraz POLSKA formalnie jest już TYLKO na mapie. Jeszcze trochę będzie CAŁA sprzedana włącznie z ziemią ;-) Taka prawda.
Gość jaka znowu polska odpowiedz ??
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

w Komancza wpakowano 10 mld $ pracowano nad nim przez ponad dziesięć lat ostatecznie chyba dwa lata temu zdecydowano się zamknąć program.
Komentarz usunięty
1+

Janosik 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Durny przetarg! zapenwne wygra USA-gównoBH, gdzie aw149 jest latającym cudem flybywire i możliwośc kontraktowej modernizacji pod nasza armie z serwisem na 40lat. Ale i tak śmigłowce tej klasy wyprą głuszca który to jest świetna 100% polską konstrukcją. Mi17/8 może zastąpić jednie mi171a2 i tyle w temacie.
1-

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

AW149 jest właściwie przeróbką AW139, który został w dużej mierze opracowany przez polskich inżynierów ze Świdnika. Także znaczna część elementów jest produkowana w Świdniku. AW149 będzie tez z nich korzystać..
Gość A co jest polskiego w tej maszynie?Spółka nie jest polska,żaden polak też pewnie tego nie wymyślił,jedynie będzie produkowany w Polsce,bo tu jest taniej ludzie pracują za grosze które ledwo starczają na życie.
0

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Dobrze, że Perła jest jeszcze LBNie, choć pewnie o przeniesieniu browaru do Śmietnika jest już w planach, może obok lotniska Perła Airport Pils
2+

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

Nono Gratulacje
0

Gość 05.11.2012 11:50 Zgłoś

A Świętej Pamięci Sokół,Huzar,Głuszec bo pogubić się już w tych nazwach można...
0

gustaw 05.11.2012 11:50 Zgłoś

I Co z Tego że Wloski pracuje przy jego produkcji i jestem z tego dumny :)
0
Strona 5 z 7 3 4 5 6 7
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane