Pałac Kultury do wyburzenia? (GŁOSUJ)

23.11.2009 07:29 BUDYNEK, KOMUNIZM, PKIN, PŁACA
Pałac Kultury do wyburzenia? (GŁOSUJ)

Fot. PAP/Tomasz Gzell

W internecie trwa obrona reliktu komunizmu.

Zamiast Pałacu trawa? To głupie - mówi 15-letnia Tania Bednarz. By wyrazić swój sprzeciw wobec pomysłu zburzenia PKiN, założyła stronę w internecie - donosi "Życie Warszawy".

CZY CHCESZ WYBURZENIA PKiN? (GŁOSUJ) >>

Warszawianka twierdzi że Pałac Kultury i Nauki jest symbolem stolicy, a jeśli miałby zostać zburzony to jego los powinny podzielić inne budynki zbudowane w PRL. Stąd jej pomysł na akcję w sieci. W ten sposób odpowiada na słowa ministra Radosława Sikorskiego, który zaproponował rozebranie PKiN.

KONIEC Z PRL-EM NA ULICACH? ICH NAZWY ZMIENI SPECJALNA USTAWA >>

Zdaniem ministra, w ten sposób Polska pokazałaby, że poprzedni ustrój się skończył. Z realizacją tego pomysłu mogą być problemy, bowiem od dwóch lat Pałac Kultury i Nauki jest zarejestrowany jako zabytek i jest chroniony na równi z Łazienkami i zespołem pałacowo-parkowym w Wilanowie - zauważa TVP Warszawa.

Jednak słowa polityka zaniepokoiły dużą grupę osób. W dwa tygodnie na profilu w serwisie Facebook poświęconym obronie pałacu zarejestrowało się ponad 8 tys. użytkowników.

Następny tekst:

"Odebrać górnikom wcześniejsze emerytury" "Odebrać górnikom wcześniejsze emerytury"

Dodaj komentarz

Komentarze

~kanadol 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Historii sie nie zmienia..Wyzywanie sie na "rzeczach martwych" to bzdura..Swoje wlasne kompleksy mozna leczyc inaczej..Panie Radku..zburzmy tez piramidy..jakby co..
Gość jak to jest duże TVP kilka lat czaiło się aby zrobić swoją siedzibę regionalną w Toruniu i powstał mały oddział z aż jednym dziennikarzem, zaś po drugiej stronie Wisły od początku swego istnienia TVN ma swoją siedzibę i grupę dziennikarzy wyposażonych w wysokiej jakości samochód ze sprzętem do transmisji na żywo. czy TVP nie mogłoby nauczyć się od TVNu chociażby jak zrobić ze stacji regionalnej takiego kolosa jakim jest dzisiaj i to kolosa który może sobie pozwolić na olbrzymie wydatki?
0

po ptokach 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Ja jestem za wyburzeniem! Niestety wpisany jest na liste zabytków wiec debaty nt. sa bezcelowe.
Gość tak masz racje zgadzam sie z tob od a do z
0

Gość teri 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Natchnieniem do zaprojektowaniadla tego obiektu byly budynki w USA,zwlaszcza te z Chicago. Wiec co?Zburzyc Chicago??:)
Gość Przyjme na siebie do 15 pkt karnych. informacje na gg 8562417 lub mail lokosz@o2.pl. Cena do uzgodnienia Województwo Mazowieckie (Siedlce) i Lubelskie ( Biała Podlaska Międzyrzec Podlaski i okolice)
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Kretynizm, lepiej zburzmy budynek sejmu kiedy wszyscy posłowie będą tam obecni : )
Gość Wszystkim malkontentom propoponuję się przejść do pierwszego z brzegu Inspektoratu i zobaczyć, w jakich warunkach pracują ludzie. Ja pracuje wraz z trzema innymi osobami w pokoju o powierzhcni maks 20 metrów kw. Czy to takie luksusy są? A sprzęt komputerowy ma już swoje lata i czas go wymienić na nowy.
0

patriot 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Zburzyć całą Warszawę ! Zostawić ją w takim stanie w jakim została wzięta do sowieckiej niewoli. Ponadto dlaczego sprzedano huty Lenina (Sędzimira) i Katowice. Przecież one też zostały zbudowane dzięki pomocy Rosjan. Też powinne zostać zburzone !
Gość no wlasnie, glupie jestesmy, ze wstydzimy sie ich uczyc co maja robic, bo oni nie maja o tym pojecia
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

niech Sikorski zburzy swoj pałac
Gość bic dzidów na kazdym kroku an szubienice z nimi!!!!!!!!
1+

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

W naszym śmiesznym Rządzie jest cała masa debili- Pan Sikorski okazuje sie ze akurat w tej kwestii wyjątkiem niestety nie jest!! Bez PKN Warszawa będzie jak wiekszość Polskich miast- nijaka i gówniana!!
Gość Nie zal mi zadko oglądam TVP o 20 leci jakies dziadostwo. A dobre kino o 1 w nocy. W nocy to się spi lub sex uprawia.
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

dorzucam jeszcze te blokowiska "za żelazną bramą". To dopiero cud architektury, nie można oderwać oczu co? :)) a jakie tam apartamenty!? jeden wpada w chałupie na drugiego, ale chałupę dostał. Wywalić te molochy.
Gość a ile ty głąbie tych podadków odprowadzasz?? z zapomogi sie rozliczasz??
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Jeśli do wyburzenia bo to komunistyczne to wyburzyć wszystkie drogi co komuna wybudowała, wszystkie budynki, szpitale, szkoły, urzędy, itp. bo przecież jest to be komunistyczne.
Gość muszą umieć bardzo szybko pisać , ja czasami ręczne nie nadążam notować tego co ważne.
0

bronskow 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Prędej rozwalić ten głupi sejm i cwaniaków sejmowych przepędzić.A Pałac Kultury to budowla, niczemu niewinna i służy ludziom.Coś mi się wydaje, że któryś z polityków ma chrapkę na ten teren i lobbuje.Prokuratorzy już powinni działać, bo warszawka polityczna z Wiejskiej ,rządowa też a i prezydencka aż przesiąkła korupcją.
potocki kłopoty zus-u nie są z tego, że polacy za krótko pacują. powód jest prosty jak drut. NIE UMIEJĄ GOSPODAROWAĆ PIENIĘDZMI. prosty umowny przyklad. biedacy przecież potrafią dożyć wieku bardzo późnego. w polsce nie umiera się z głodu. dlaczego zus bankrutuje? przecież też jako biedak może żyć bez długów. System, system i jeszcze raz system. wystarczy zainwestować w system nieobsługiwany przez taką ilość ludzi i budynków. ograniczy się wtedy pożerające koszty. ktoś powie, ale to nie takie proste.
0

Marcin 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Nie burzyć! Ale przed Pałacem Kultury zbudować ,omu,emtaclny pomnik Ofiar Katynia lub Ofiar Komunizmu.
Marcin Janic Hehehehe proponuje zaprosić polskich mięsiarzy. Gratis transport w obie strony, dużo oleju patelni, a problem zniknie samoistnie.
0

Joe 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

On nie jest zakompleksiony to synalek ,sługus minionej epoki czerwonego pomiotu a reszta co tu pisze to też .... "pożyteczni idioci" którzy za krzty wiedzy historycznej nie mają .. "Zamek królewski" powinien być 100 razy bardziej kojarzonym i popularnym zabytkiem ... ratusz warszawski staróweczka. Naturalnie po troskliwym pobycie szkopów i po równie troskliwej opiece czerwonych warszawa zamieniła się w warszawkę ...co widać po komentarzach ! Ja uważam ze powinni zrównać to z ziemią !
Gość dlatego oszczedzaja i ludziom rent zaluja...W pi..u!!Ludzie nie daja rady a gnoje sobie komputerki kupuja.Zal!!!Jeden z drugim niech sie w leb popuka
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

i oddać Polakom kasę, którą płacili przez długie lata na odbudowę Warszawy!
Gość no wlasnie, glupie jestesmy, ze wstydzimy sie ich uczyc co maja robic, bo oni nie maja o tym pojecia
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

Kraje nad bałtyckie pozbyły się takich pamiątek i żyją.Jestem jak najbardziej za pozbyciem się symbolu ucisku.Pamiętajmy w Moskwie stoi prawie identyczny
Gość No generalnie na laptopie można duuuuuuużo szybciej pisać niż ręcznie i do tego nagrywać :D
0

Gość 22.10.2012 10:57 Odpowiedz Zgłoś

lepiej zburzyc pałac prezydencki zeby kaczka i plusk niemiały gdzie siedziec hahahahah
Gość No tak stare komputery już nie wyrabiają w liczeniu długu ZUS-u!
0
Strona 2 z 12 1 2 3 4
Zobacz najseksowniejsze przestępczynie świata 11 Zobacz najseksowniejsze przestępczynie świata wczoraj, o godz: 13:15
Sam zbudował łódź podwodną i sprzedał ją na aukcji 4 Sam zbudował łódź podwodną i sprzedał ją na aukcji wczoraj, o godz: 18:29
Sponsorowane
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...