Polaków nie stać już nawet na pogrzeb. Przymusowe kremacje

07.03.2012 08:22 KREDYT, KREMACJA, POGRZEB, ŚMIERĆ
Polaków nie stać już nawet na pogrzeb. Przymusowe kremacje

hepburntribute.com

Kredyt na śmierć.

Coraz więcej Polaków nie może godnie pożegnać swoich bliskich. Wiele osób jest zmuszonych brać pożyczki na pokrycie kosztów pogrzebu – pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Niektórzy decydują się na o wiele tańszą kremację i często robią to wbrew sobie (jest tańsza o ok. 1 tys. zł od tradycyjnego pogrzebu).

Tyle kosztuje w Polsce "Co łaska". Oto kościelne stawki więcej

W większych miastach za usługi związane z pochówkiem płaci się od 7,5 do 9 tys. zł. (zasiłek pogrzebowy to 4 tys. zł). Tymczasem najtańszy pogrzeb np. na Cmentarzu Północnym w Warszawie kosztuje 5,5 tys. zł.

Coraz więcej osób ma problemy z opłaceniem pogrzebu i dlatego wzrasta popularność polis pogrzebowych. Bardzo często pochówki przygotowuje się na kredyt - podaje dziennik.

Kościół katolicki nie popiera kremacji, dopuszcza ją jedynie w wyjątkowych przypadkach.

Następny tekst:

Amerykanie wywieźli Bin Ladena. Nie pochowali go w morzu Amerykanie wywieźli Bin Ladena. Nie pochowali go w morzu

Dodaj komentarz

Komentarze

Józek 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Kolego, takich "Cyców' do ssania to w Polsce tysiące...
Gość jak w takiej gminie Cyców pleban od praktycznie dwójki dzieci bo matka umarła i zostali sami skasował bez litości 1000zł i jeszcze koscielny łate wyciągnął po 200zl.To banda czarnych kto sie za to wezmie,Za co ten 1000 za parafialny kosciół .A przyd**asowi za co 200 zł,i tak wszystko robi firma pogrzebowa i sie z nim dzieli.Tak jest w Cycowie.
2+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Tylko ja nie chcę być z kremowany z obcą osobą. Zdarzyło się już u nas że jak rodziny nie ma przy kremacji to palono dwie trumny na raz w ramach oszczędności gazu bo na jedną kremacje potrzeba około 12m.
Gość stanowczo kredmacja bardzo higieniczne i z klasą do konca ,anie obnosic sie z smrodami i przeokropnymi bakteriami fuj
1+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

I to ma być tanie państwo i dobrobyt że by ludzie nie mogli pochować zmarłego bo nie mają za co. Już lepiej robią pochówki dla psów niż ludzi. Do czego nasz rzad doprowadził w Polsce. Całkiem stracili już człowieczeństwo a stali się jak bydlęta dażące tylko o korytko swoje.
1+

Józek 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Jemu chodzi o proch strzelniczy
Gość A co powiesz na: " z prochu powstałeś i w proch się obrócisz? "
0

Józek 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Ja też nie widział bym w tym nic zdrożnego, wszak pieniądz nie śmierdzi.
Gość ksiądz w mojej parafii Bodzanów (mazowieckie) Tomasz M. zarabia 300 tys. rocznie i nie widzi w tym nic złego
0

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Tak o takie Polskie hieny żydowskie walczyły.A głupi naród to chwycił.
2+

Jasiu 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

...a po kazaniu wsiadł w mercedesa opancerzonego i w towarzystwie uzbrojonych ochroniarzy pojechał na skromny "obiat" do siedziby biskupa.
Jasiu Do grobu nie wezmą. - "Otaczacie się dobrami materialnymi a zapominacie o modlitwie i dzień święty święcić. Do kościoła nie chodzicie! " tagi - glemp msza czestochowa money
3+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Bo Tusk zabral nawet zmarlym - zasilek pogrzebowy! Za rzadow tego zl0dzieja oberwalo sie wszystkim poczawszy od nienarodzonych (utrudnienie otrzymania becikowego) po martwych (zabranie zasilku pogrzebowego i praw ich rodzinom do przejecia skladek z funduszy emerytalnych)! To przez niego ludzi nie stac na dzieci czy pochowek godny i musza zaciagac kredyty!
1+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Zaraz beda atakowac ksiezy - a najwiecej kosztuja sprawy urzedowe i trumna - przy nich koszta koscielne to pikus...
1-

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Podziękujcie za to Bronkowi K. bo to On złożył podpis na dokumentach dzięki którym obniżono zasiłek pogrzebowy!!!
2+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

kosciol katolicki w polsce bo w usa tak
Gość Zastanawia mnie dlaczego kościół katolicki nie popiera kremacji? :/ Trochę to bez sensu.
4+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Zielona wyspa POpaprańców. Mamy to na co głosowaliśmy. Nędzę ,afery ,łapówy ,niesprawiedliwość = PO.
0

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

jestem za kremacja .. powinni zostawic najstarsze cmentarze na pamiatke a od teraz kremacja powiina byc przymusowa- po co umarlym tyle miejsca na cmentarzu? czy mu cos to da? pozatym przyjdzie powodz wypluka trupy i epidemia gotowa a tak to tylko proszek po zmarlym zostanie i zamiast tracic grunt na koleny cmentarz dla umarlych mozna zbudowac ladne osiedle dla zyjacych ludzi ...
4+

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

Zrezygnować z firmy pogrzebowej i po kłopocie
Gość I tu się nie zgodzę. Ostatnio chowaliśmy wujka i koszty się miały tak: 2500zł zakład pogrzebowy, najtańsza trumna 950zł, 200zł placowe na cmentarzu, Ksiądz zażyczył sobie aż 700zł, organista 200zł, wykopanie grobu podwójnego 600zł autobus żeby dowieść ludzi ze wsi 180zł, buty do trumny 50zł. Co daje razem 5380zł!!!! I to za same takie podstawowe rzeczy.
1-

Gość 05.11.2012 11:32 Odpowiedz Zgłoś

a przepraszam kremacja to nie godny pochówek????
3+
Strona 5 z 10 3 4 5 6 7
Niespodziewany skok: od razu Windows 10 6 Niespodziewany skok: od razu Windows 10 3 godziny temu
Nowy narkotyk zbiera śmiertelne żniwo na Syberii 6 Nowy narkotyk zbiera śmiertelne żniwo na Syberii 13 godzin temu
Sponsorowane
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...
Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Dopiero drugi raz w historii udało się złowić i zbadać kałamarnicę kolosalną. Dzięki tej sekcji zwłok świat odkryje...
Krwawa zemsta. Zabił kochanka żony na środku ulicy Krwawa zemsta. Zabił kochanka żony na środku ulicy Mężczyzna o imieniu Zhao romansował z zamężną koleżanką z pracy. Mąż dowiedział się o związku i w ataku...