Polscy żołnierze po misjach trafiają do szpitali psychiatrycznych

12.01.2011 06:42 DANE, MISJA, PSYCHIKA, SZPITAL, ZESPÓŁ STRESU POURAZOWEGO, ŻOŁNIERZ
Polscy żołnierze po misjach trafiają do szpitali psychiatrycznych

Fot. PAP/Mirosław Ochyra

Jest ich tam coraz więcej.

Ponad połowa pacjentów oddziału psychiatrycznego wojskowego szpitala w Krakowie to żołnierze, którzy wrócili z misji w Afganistanie - dowiedziała się "Polska The Times".

CORAZ WIĘCEJ ŻOŁNIERZY WARIUJE NA WOJNACH>>

Oficjalnie nikt tych informacji nie chce potwierdzić, zastępca komendanta szpitala, płk Janusz Sroga twierdzi, że leczą się tam w związku z problemami rodzinnymi a nie z powodu stresu pourazowego.

W ARMII USA WALCZĄ CHORZY UMYSŁOWO>>

Jednak z badań wynika, że problemy rodzinne to często wynik stresu pourazowego, na który cierpi co 10. żołnierz wracający z misji.

Zmieniłem się. Denerwowała mnie byle pierdoła, nawet źle położony widelec. Stałem się agresywny - opowiada gazecie co się z nim działo po misji jeden z żołnierzy. - Rozpadło mi się małżeństwo. Gdy to następowało, myślałem, że misja nie ma z tym nic wspólnego. Teraz jednak sądzę inaczej.

Nie tylko jemu rozpadło się małżeństwo, doświadczyło tego wielu jego kolegów.

Dlaczego tak się dzieje? Bo opieka nad żołnierzami po misjach jest zbyt powierzchowna. A sami żołnierze nie chcą się przyznać, że potrzebują pomocy.

Tylko dwa procent z nich deklaruje chęć leczenia - profesor Stanisław Ilnicki, szef Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM

Następny tekst:

Nie pal skrętów. Są dużo gorsze niż papierosy Nie pal skrętów. Są dużo gorsze niż papierosy

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

zwolnienie od psychiatry najlepsze,nie do podważenia i kilka lat można na nim przepykać , zwłaszcza jak się z misji wróciło-jest super podkładka,a po 15 latach emeryturka,dziwne, że na misji nie mają problemów psychiatrycznych,ale wtedy odesłaliby do domu i nie wpadałoby 10 tysi na miesiąc,a rozwody-każdy kto zna zawodowego trepa wie , że nie mają łatwych charakterów
Gość Nie wal konia przy sedesie, bo rodzina będzie w stresie!
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

zwolnienie od psychiatry najlepsze,nie do podważenia i kilka lat można na nim przepykać , zwłaszcza jak się z misji wróciło-jest super podkładka,a po 15 latach emeryturka,dziwne, że na misji nie mają problemów psychiatrycznych,ale wtedy odesłaliby do domu i nie wpadałoby 10 tysi na miesiąc,a rozwody-każdy kto zna zawodowego trepa wie , że nie mają łatwych charakterów
ona_077 W kościele podczas pobierania komunii .... czad !!
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

zwolnienie od psychiatry najlepsze,nie do podważenia i kilka lat można na nim przepykać , zwłaszcza jak się z misji wróciło-jest super podkładka,a po 15 latach emeryturka,dziwne, że na misji nie mają problemów psychiatrycznych,ale wtedy odesłaliby do domu i nie wpadałoby 10 tysi na miesiąc,a rozwody-każdy kto zna zawodowego trepa wie , że nie mają łatwych charakterów
Gość Przemielić wszystkie koty i psy - zjeść je!
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Mięczaki i tyle . Po co do wojska pchają się tacy słabi psychicznie. W czasie II wojny światowej były łapanki, brak sprawiedliwości , g***ty żon walczących partyzantów, obozy konc. w których ginęły rodziny , i jakoś ludzie po wojnie nie wariowali masowo a przecież pojawiły się po woj. represje stalinowskie wobec byłych partyzantów AK.
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

zalezy kto na jakiej misji byl...sasiad byl na takiej co w playa grali nic nie robili bo tylko obserwowali nie bulo zamachow a drugi przezyl eksplozje widzial jak z kolegi zostalo pol czlowieka i ma teraz schizy..co ma wsiasc do jakiegos pojazdu sprawdza czy pod pojazdem nie ma bomb,nie jest takim wwesolym czlowiekiem jakim byl a ma dopiero 28lat
Gość zjedzą .
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

do takich misji powinna być zastosowana radykalna selekcja pod względem ....przetrwasz ciężki obóz przygotowawczy, tz jesteś silny psychicznie
Gość Coś pięknego.
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

gdyby do wojska szli ludzie z powołania, a nie dlatego, ze nie nadają sie do żadnej pracy to byłoby inaczej. Spotkałem w życiu tylko 2 wojskowych, którzy poszli do wojska bo chcieli i lubili, z czego jeden wycofal sie jak zobaczył bandę imbecyli, która tam jest. Starsi szeregowi, to z reguly osły, którzy nie mogli znaleźć pracy i prosili o podpisanie na nadterminowego swego czasu. Armia. Super. A jak będzie wojna, to jak zwykle armia w p**du a pospolite ruszenie dopiero sie wezmie za wroga.
Gość to dobrze, ze nie masz wiecej wiecej do powiedzenia
0

NUS 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Co siejesz to i zbierać będziesz. Fakt jest, że oni są okupantami i agresorami
Gość WOW !!! 50 stopni..... masakra jakaś
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

meczy ich sumienie....bog wie co oni tam wyprawiali.
Gość Laza jak krowy w Indiach i tyle
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

nie ma praktycznie żadnej opieki po powrocie. Z wielką łachą pozwalają na 15dni urlopu zdrowotnego po misji, bo przełożeni uważają że skoro przeżyłeś to znaczy że ściemniałeś i leżałeś do góry brzuchem...a sami są mięczakami i nigdy od sukienek swoich małżonek by nie odeszli na 100m
Gość w tym wypadku winny jest kierowca. Zwłaszcza jak była mgła, to powinien i tak zwolnić. Tym bardziej jeśli wiadomo jest, że się pielgrzymki odbywają.
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Mięczaki i mazgaje.Idą do armii po łatwe pieniądze,a tu ZONK!!! Trzeba kogoś zastrzelić?A co na to powie mamusia? Strzelają do mnie,posikałem się w pampersa. Obciach ,ale może w czasach pedalskich małżeństw to normalne.
Gość jak to po co budują? zero myślenia u was? ta kasa zwróci się po latach. Myślicie, że tam na wakacje do hotelu za 50 zł za noc wpadniecie?
0

Gośćć 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Sam jesteś agresorem i okupantem tępy matole.
Gość WOW !!! 50 stopni..... masakra jakaś
0

weteran 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

odciąć żonki od kasy to raz, a wojsko to nie fabryka gwożdzi
Gość Atom zabija precz z atomem
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

najemnicy kombinuja grupa resortowa wiecej kasy
Gość Bo w Polsce jak w calej Unii pies ma wieksze prawa niz dziecko.
0

Gość 22.10.2012 15:31 Odpowiedz Zgłoś

Jak jeżdzą nasi kierowcy? chamy? czy z pełną kulturą , wypowiadajcie się w tym wątku .... chodzi o przekaz aby bezpieczniej było na polskich drogach! kumaszjazde.pl
Gość mozę tak być aczkolwiek polacy lubią szybko jeździć mogło być tak ze kierowca np chciał wyminąć autobus na przystanku a wcześniej nie widział pielgrzymów póki sprawa sie nie wyjaśni my mozemy sobie gdybać ...
0
Strona 2 z 6 1 2 3 4
Króliczek "Playboya" poślubił 81-latka. I jego miliardy 9 Króliczek "Playboya" poślubił 81-latka. I jego miliardy wczoraj, o godz: 17:28
Ukraińcy: Rosja wysłała do Donbasu broń jądrową 3 Ukraińcy: Rosja wysłała do Donbasu broń jądrową wczoraj, o godz: 12:23
Sponsorowane
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...