Polska armia ma nową broń. Na rosyjskie okręty

11.12.2012 08:28 ARMIA, NSM, RAKIETA, WOJSKO

Trafiają bez pudła w cele odległe nawet o 200 km. Polska armia wzbogaciła się o nowoczesne rakiety.

PAP/Piotr Polak

Dwanaście norweskich rakiet NSM (Naval Strike System) trafiło do Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej w Siemirowicach koło Lęborka

NSM to pociski inteligentne, które nie są wykrywalne przez radary, w czasie lotu mogą manewrować, lecą praktycznie na wysokości fali morskiej - ocenia w "Rzeczpospolitej" były prezes Bumaru Tomasz Szatkowski.

Po raz pierwszy system NSM pokazano na targach w Kielcach.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 12.12.2012 19:02 Odpowiedz Zgłoś

proponuje przetestowac na k***idolku na wiejskiej
1+

Gość 12.12.2012 20:33 Odpowiedz Zgłoś

czyli z tego artykułu wynika, że szykujemy się już oficjalnie na wojnę z Rosją ?
1+

Gość 12.12.2012 21:28 Odpowiedz Zgłoś

dlaczego nie możemy produkować polskiego odpowiednika tych rakiet ??
0

Gość 12.12.2012 21:46 Odpowiedz Zgłoś

do celowo 50 hehe to mniej więcej trafimy w jakieś 30 % okrętów, a i tak one nie muszą wpływać bo mają większy zasięg niż 200 km. Naprawdę udany zakup. K***a mać.
1+

pielgrzymkowicz 12.12.2012 22:18 Odpowiedz Zgłoś

Znowu ta sw...z na smoleńskich prochach ma radochę. Mrówek mówi do słonicy to teraz cię zap...ę ...
1+

Gość 13.12.2012 05:55 Odpowiedz Zgłoś

kacze łby...
Gość Dlaczego szczujecie nas na ruskich ???? Dlaczego ? Komu suży taka robota ??? Walnijcue się w swoje mozgi - czy myslicie że tego nie czytają Rosjanie > Po co szerzycie nienawiść - a może te rakiety beda na Niemcow albo na Chińczyków .Czy nie mozna napisać ze te rakiety sa w celu obrony polskiego wybrzeza - ??? Nie dziennikarze i dyplomaci tylko dzieciaki zasmarkane z was.
1+

basik 13.12.2012 12:30 Odpowiedz Zgłoś

co to za prostacki jezyk ?. Chinscy wiesniacy tez tutaj pisza ?
Komentarz usunięty
0

Gość 13.12.2012 20:17 Odpowiedz Zgłoś

rosja uznaje tylko silnych . musimy sie zbroic zeby sie nie powtórzyl 17 wrzesnia
Ron/ss Samo takie pisanie co my mamy na Rosyjskie okrenty itp. nie jest dobre dla Polski to wygląda że jesteśmy w stanie wojny z Rosją... Coły czas przypominam że to Rosja jest potęgą militarną dlatego powinniśmy zabiegać o dobre stosunki polityczne z Rosją i innymi krajami jak Ukrajina i Białoruś.. Brak zaufania pomiędzy naszymi krajami morze spowodować nie odwracalne skutki.. Oczywiście że Polska powinna mieć dobrą i nowoczesną broń ale tylko do obrony naszego kraju, pdkreślam nie przeciwko Rośji..
1-

polak 15.12.2012 20:37 Odpowiedz Zgłoś

dobra uwaga
Komentarz usunięty
1-

ABRAHIM PARCHATY 30.12.2012 19:51 Odpowiedz Zgłoś

DOSTALI OD ZYDKOW PROCE NA WIEKSZE KAMIENIE
0

spoko 30.12.2012 21:09 Odpowiedz Zgłoś

a dlaczego nie !? ruskie to nasz nieprzyjaciel !
Komentarz usunięty
0

miro 30.12.2012 21:12 Odpowiedz Zgłoś

tylko nie nasikaj w portki ze strachu przed ruskimi. właśnie rosjanie nam najbardziej zagrażają tchurzu !
Gość rosja uznaje tylko silnych . musimy sie zbroic zeby sie nie powtórzyl 17 wrzesnia
1+

bmc3i 06.01.2013 03:02 Odpowiedz Zgłoś

Trafiają bez pudła w cele odległe nawet o 200 km ********************** A do wykrycia celu położeonego dalej niz 50 km od swoich stanowisk, potrzebują satelitów szpiegowskich, bo radar nie wykrywa powierzchniowych celów morskich dalej niz na odległość horyzontu. Wulgarna propaganda prasowa, która powoduje że zbiera sie na wymioty, a dziennikarzy ma sie za ostatnie szmaty.
0

pinokio 27.01.2013 19:30 Odpowiedz Zgłoś

to rosjanie maja tylko 12 0kretow?
0

Rafał 05.02.2013 23:55 Odpowiedz Zgłoś

ściepe naród zrobi na wiejską byle szlag tych złodziei trafił !
0
Strona 8 z 9 6 7 8 9
Syreny morskie pod specjalną ochroną. Zobacz tajemnicze ssaki 5 Syreny morskie pod specjalną ochroną. Zobacz tajemnicze ssaki wczoraj, o godz: 06:09
Gigantyczny pająk w Biedronce. Jadowita bestia 3 Gigantyczny pająk w Biedronce. Jadowita bestia 16.12.2014 18:50
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Nowy kalendarz Pirelli szokuje. "Pikantny jak nigdy" Nowy kalendarz Pirelli szokuje. "Pikantny jak nigdy" Nagie modelki, artystyczne zdjęcia, niewielka liczba egzemplarzy, która trafia tylko do wybrańców. Tradycyjnie pod koniec roku zaprezentowano kolejną...
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...