Polska ma od dzisiaj nowego prymasa

08.05.2010 12:31 ARCYBISKUP, KOŚCIÓŁ, KOWALCZYK, MUSZYŃSKI, NUNCJUSZ, PRYMAS, WATYKAN
Polska ma od dzisiaj nowego prymasa

Fot. PAP/Adam Ciereszko

Poznaj decyzję Watykanu.

Prymasem Polski został arcybiskup Józef Kowalczyk. Zastąpi abp. Henryka Muszyńskiego, który sprawował ten urząd przez blisko pół roku. 

ZOBACZ Z CZEGO SPOWIADAJĄ SIĘ POLACY>>

Arcybiskup Kowalczyk od 21 lat jest nuncjuszem apostolskim w Polsce. Był organizatorem pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny. Charakteryzuje go wielka skromność. 

Prymasa wybiera się tak jak biskupa: trzech kandydatów (tzw. terno) przedstawił Benedyktowi XVI nuncjusz apostolski po konsultacjach z Episkopatem i innymi ludźmi Kościoła - donosi gazeta.pl.

Następny tekst:

Wulkan znów paraliżuje Europę. Zamknięte lotniska Wulkan znów paraliżuje Europę. Zamknięte lotniska

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

A dlaczego prymasem nie został Lech Wałęsa,jemu należy się ten zaszczyt,przecież jeździł do Watykanu za Jana Pawła 2 ładować swoje akumulatory.
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

a tobie nalezy sie jedna wizyta u psychiatry za reszte zapłacisz
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

zorro 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Jestem wierzący ale zaczynają mnie ci w sutannach wkur*****,wszędzie widzę tylko napasione mordy takie same jak w żłobie na Wiejskiej ,widzę że to jedna banda,jak się to ma to wykładni naszego Papierza odnośnie skromności i poszanowania blizniego,do ubóstwa społeczeństwa Polskiego,komuniści trzymali za ryj to wszystko i q***** mieli rację.....
Gość Ci za idioci ustalają takie porzepisy?
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe. Sam siebie zaproponował :)
Gość Witajcie somalijczycy. Wszystko już mamy, łącznie z dobrobytem. Brakuje nam tylko piratów. Rzecznych. Tak dla rozrywki. Nudzimy się. Co wy na to?
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Chrzanić kłamliwy, zacofany i pragnący bezwzględnej władzy kościół!!!
Gość nowe ofert pracy pracuj.nk6.pl
0

kbks 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego nie??? Parę setek lat do tyłu, za pieniądze można było sobie kupić nawet tytuł kardynała lub biskupa. Zależy ile kto miał kasy.
Gość Polska dla Polaków nie o to walczyli nasi dziadkowie !!!
0

kbks 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego nie??? Parę setek lat do tyłu, za pieniądze można było sobie kupić nawet tytuł kardynała lub biskupa. Zależy ile kto miał kasy.
Gość Polska dla Polaków nie o to walczyli nasi dziadkowie !!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Wałęsa naładował tyle akumulatorów,że mają większą moc jak elektrownia w Koninie.Jeszcze jest potrzebny do sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach.Może to robić latarką.
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

buc nie moze byc prymasem
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

walic tych darmozjadow pedofilskich
mloda mama a ja mam 0na imie Paula moj maz Krzysiek a syn Kryspin gdyby byla cora to nazywala by sie Nadia badz Zuzanna
0
Strona 1 z 4 1 2 3
UFO wielkości Ziemi na zdjęciach z satelity. "To statek obcych" 5 UFO wielkości Ziemi na zdjęciach z satelity. "To statek obcych" wczoraj, o godz: 11:13
Makabryczna zbrodnia w Nowym Jorku. Syn odciął matce głowę 6 Makabryczna zbrodnia w Nowym Jorku. Syn odciął matce głowę wczoraj, o godz: 06:13
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...