Polska ma od dzisiaj nowego prymasa

08.05.2010 12:31 ARCYBISKUP, KOŚCIÓŁ, KOWALCZYK, MUSZYŃSKI, NUNCJUSZ, PRYMAS, WATYKAN
Polska ma od dzisiaj nowego prymasa

Fot. PAP/Adam Ciereszko

Poznaj decyzję Watykanu.

Prymasem Polski został arcybiskup Józef Kowalczyk. Zastąpi abp. Henryka Muszyńskiego, który sprawował ten urząd przez blisko pół roku. 

ZOBACZ Z CZEGO SPOWIADAJĄ SIĘ POLACY>>

Arcybiskup Kowalczyk od 21 lat jest nuncjuszem apostolskim w Polsce. Był organizatorem pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny. Charakteryzuje go wielka skromność. 

Prymasa wybiera się tak jak biskupa: trzech kandydatów (tzw. terno) przedstawił Benedyktowi XVI nuncjusz apostolski po konsultacjach z Episkopatem i innymi ludźmi Kościoła - donosi gazeta.pl.

Następny tekst:

Wulkan znów paraliżuje Europę. Zamknięte lotniska Wulkan znów paraliżuje Europę. Zamknięte lotniska

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

A dlaczego prymasem nie został Lech Wałęsa,jemu należy się ten zaszczyt,przecież jeździł do Watykanu za Jana Pawła 2 ładować swoje akumulatory.
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

a tobie nalezy sie jedna wizyta u psychiatry za reszte zapłacisz
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

zorro 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Jestem wierzący ale zaczynają mnie ci w sutannach wkur*****,wszędzie widzę tylko napasione mordy takie same jak w żłobie na Wiejskiej ,widzę że to jedna banda,jak się to ma to wykładni naszego Papierza odnośnie skromności i poszanowania blizniego,do ubóstwa społeczeństwa Polskiego,komuniści trzymali za ryj to wszystko i q***** mieli rację.....
Gość Ci za idioci ustalają takie porzepisy?
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe. Sam siebie zaproponował :)
Gość Witajcie somalijczycy. Wszystko już mamy, łącznie z dobrobytem. Brakuje nam tylko piratów. Rzecznych. Tak dla rozrywki. Nudzimy się. Co wy na to?
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Chrzanić kłamliwy, zacofany i pragnący bezwzględnej władzy kościół!!!
Gość nowe ofert pracy pracuj.nk6.pl
0

kbks 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego nie??? Parę setek lat do tyłu, za pieniądze można było sobie kupić nawet tytuł kardynała lub biskupa. Zależy ile kto miał kasy.
Gość Polska dla Polaków nie o to walczyli nasi dziadkowie !!!
0

kbks 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego nie??? Parę setek lat do tyłu, za pieniądze można było sobie kupić nawet tytuł kardynała lub biskupa. Zależy ile kto miał kasy.
Gość Polska dla Polaków nie o to walczyli nasi dziadkowie !!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

Wałęsa naładował tyle akumulatorów,że mają większą moc jak elektrownia w Koninie.Jeszcze jest potrzebny do sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach.Może to robić latarką.
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

buc nie moze byc prymasem
Gość Wymyślił to jakiś debil!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 12:12 Odpowiedz Zgłoś

walic tych darmozjadow pedofilskich
mloda mama a ja mam 0na imie Paula moj maz Krzysiek a syn Kryspin gdyby byla cora to nazywala by sie Nadia badz Zuzanna
0
Strona 1 z 4 1 2 3
CZY WIESZ, ŻE pokrywa lodowa Arktyki rośnie od 2 lat? 5 CZY WIESZ, ŻE pokrywa lodowa Arktyki rośnie od 2 lat? 4 godziny temu
Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zobacz prognozę do grudnia 4 Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zobacz prognozę do grudnia 2 godziny temu
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...