Polska na tle sąsiadów. Świetne mapy Czecha mówią wszystko

23.05.2015 14:54 JAKUB MARIAN, MAPA, POLSKA, STATYSTYKA

Porównajcie Polskę na tle innych krajów europejskich.

Roczne spożycie alkoholu

Mapy są dziełem Czecha Jakuba Mariana. Są niezwykle przejrzyste i dają pojęcie o pozycji poszczególnych krajów Europy w najprzeróżniejszych kategoriach: picia alkoholu, palenia papierosów, liczby lokali McDonald's, najpopularniejszych nazw ulic, czy zarobków nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia tych świetnych map. Jako pierwsza - mapa prezentująca spożycie alkoholu.

Roczne spożycie alkoholu

jakubmarian.com

Komentarze

Gość 23.05.2015 15:07 Zgłoś

Nr. 3 tez ciekawy nowotwór : " Odeset osób otyłych"
7+

Gość 23.05.2015 15:16 Zgłoś

Kto się frajerem urodził człowiekiem nie umrze. Tyle masz w życiu ile zarobisz własną praca a nie tyle ile dostaniesz od polityków. Dlaczego w Polsce z roku na rok przybywa milionerów a nie ubywa ? Bo sa tacy co słuchali rodziców jak mówili synu chciałbym, żebyś został lekarzem a nie pili w tym czasie piwo z kolegami i teraz morda pełna pretensji, że państwo im nie daje ! Nikt Ci nie blokuje dostępu do edukacji i skończenia takiej szkoły, że starcza Ci na normalnie godne życie, bez względu jaka opcja polityczna jest przy władzy.
Gość To juz ilosc zarabianych pieniedzy przez naszych nauczycieli na tle innych panst mowisz wszystko za siebie,nie wspominajac o liczbie parlamentarzystow Rosja 140mln=600 Polska 37mln=560.To jest nasza kochana zielona wyspa,tylko my ta zielona wyspe Tuska(juz emigranta) Bronka Kompromitowskiego oraz calego tego PO i PSL widzimy w innych barwach!
9-

Gość 23.05.2015 15:16 Zgłoś

Masz atak choroby psychicznej !
Gość To przez jedzenie mięsa! kanty na okrągło Tusk PObiecał wam zarobki jak w strefie euro (zamiast PO 1000 zł PO 1000 euro miesięcznie) a dostaliście stadiony z wadami z oPOźnieniami i auto=straty 3x droższe niż w Niemczech:)?Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna POwódź tysiąclecia z 1997 roku! W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony a nie POnad 100 miliardów!
83+

Sonia 23.05.2015 15:19 Zgłoś

Ciekawe, dlaczego nikt nie zwraca uwagi na poziom wykształcenia uczniów. Porównywalne z bogatymi państwami, czasem lepsze od Niemiec. A teraz może niech ktoś zestawi wysokość nakładów na polską oświatę z nakładami np. w Niemczech i porówna zarobki nauczycieli. Haniebne, obrażające polskich nauczycieli krzyki na forach to głęboka niesprawiedliwość i chamstwo.
65+

Gość 23.05.2015 15:19 Zgłoś

komentarz został zgłoszony
Gość w Szwajcarii parlamentarzyści dojeżdżają do pracy rowerami, prezydenci jeżdżą pociągami, drugą klasą, nie mają służbowych samochodów, domów, ochroniarzy. Miesięczna pensja parlamentarzysty w Szwajcarii jest o około 50 proc. większa od średniej krajowej, ale mniejsza niż trzykrotność minimalnego wynagrodzenia. Według polskich realiów, nasz polityk zarabiałby mniej niż 4 tys. zł, licząc według średniej krajowej lub też mniej niż 2800 zł, gdy policzymy według minimalnego wynagrodzenia. Jest więc rzeczą zupełnie normalną, że politycy, nawet ci najbardziej znani, dojeżdżają do pracy tramwajem lub na rowerze, robią zakupy w supermarketach i chodzą swobodnie po ulicach, nie obawiając się o życie. Nikt przecież im nie zagraża, są jedynie urzędnikami i wypełniają swoje funkcje, mniej lub bardziej starannie, jak każdy inny pracownik.
52+

Gość 23.05.2015 15:23 Zgłoś

Pepiczkowy pokaz. Szukam ,szukam szukam. I spiewam piesniczku Divka
2+

Gość 23.05.2015 15:23 Zgłoś

Jakim wam? jakie dostaliście, nie jesteś Polakiem won
Gość Masz atak choroby psychicznej !
5-

Gość 23.05.2015 15:31 Zgłoś

Widać, że nie masz zielonego pojęcia o systemie edukacji w Niemczech. W Polsce jedynie co by się przydało to go skopiować !
Sonia Ciekawe, dlaczego nikt nie zwraca uwagi na poziom wykształcenia uczniów. Porównywalne z bogatymi państwami, czasem lepsze od Niemiec. A teraz może niech ktoś zestawi wysokość nakładów na polską oświatę z nakładami np. w Niemczech i porówna zarobki nauczycieli. Haniebne, obrażające polskich nauczycieli krzyki na forach to głęboka niesprawiedliwość i chamstwo.
3-

Gość 23.05.2015 15:32 Zgłoś

To przez każde jedzenie....wszystko zawiera chemię i różne paskudztwa , które powodują otyłość i różne choroby bo organizm sobie z nimi zwyczajnie nie radzi,
4-