Polska policja bezprawnie rewiduje ludzi

31.12.2011 05:59 LEGITYMACJA, ORGANIZACJA, POLICJA, PRAWA CZŁOWIEKA, PRZESZUKANIE, REWIZJA
Polska policja bezprawnie rewiduje ludzi

PAP/Grzegorz Michałowski

Wchodzą do domów bez zgody sądu.

10 służb w Polsce, które mają prawo do przeszukań, robi to według własnego widzimisię i najczęściej tylko po okazaniu legitymacji. 

Tu policja może przeszukać cię bez powodu więcej

Tylko policja dokonuje rocznie kilkaset tysięcy rewizji i funkcjonariusze sami przyznają, że prokuratura już po fakcie "przyklepuje" takie przeszukanie - donosi "Rzeczpospolita".

Organizacje praw człowieka twierdzą, że taka praktyka daje szerokie pole do nadużyć, ponieważ nikt nie kontroluje, czy rewizje były uzasadnione. 

Według działaczy służby oraz wymiar sprawiedliwości powinny zmienić praktykę w procedurze wydawania zgody na rewizję, tzn. najpierw powinien być nakaz sądu lub prokuratora a potem interwencja funkcjonariuszy. Poza tym powinien powstać rejestr wszystkich przeszukań - wyjaśnia "Rzeczpospolita".

TAK ROZPOZNASZ PRAWDZIWEGO POLICJANTA. NOWE LEGITYMACJE>>

Mimo to i sądy i prokuratorzy są przeciwni robieniu takiej listy, ponieważ "byłby to ogrom pracy dla każdego sekretariatu". Poza tym Prokuratura Generalna przypomina, że każdy kto uważa, że podczas przeszukania doszło do nieprawidłowości, może zgłosić zażalenie.

Następny tekst:

Potężny cyklon uderzył w Indie. Dziesiątki zabitych Potężny cyklon uderzył w Indie. Dziesiątki zabitych

Komentarze

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

Czemu mnie to nie dziwi,u nas to już norma :(
43+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

Dlaczego mnie to nie dziwi,u nas to już norma :(
21+

rewizor 05.11.2012 10:56 Zgłoś

Zażalenie jest oddalane motywowane bezzasadnoscią wniesienia zażalenia i brakiem skutecznosci tego zażalenia i tyle
59+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

Państwo prawa prawda panie Sikorski?Jak tam Białoruś?
166+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

a co wy myslicie PO czy PIS to jedna i ta sama banda - kolesie tworza nam panstwo policyjne aby latwiej bylo lapac tych ktorzy sie wychyla i beda probowac obalic system!!
42+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

Jak maja ochote niech wchodza, ale jak nie znajda nic, maja zaplacic, uczciwych dofinansuja, bandziorom nabrudza.
10+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

i co mi przyjdzie z takiego zażalenia??? przecież członka własnej firmy nie ukarzą. a na takie bezprawne rewizje mam swój własny sposób. ciężka laga przy wejściu stoi i w razie potrzeby robię z niej użytek. no bo skoro przyszło dwóch przebierańców, którzy nawet blachy nie chcieli pokazać, nie mówiąc już o jakimś urzędowym papierze to tylko zastosowałem środki przymusu bezpośredniego w celu obrony koniecznej...
108+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

nic czytać nie zamierzam. mój dom jest moją twierdzą i moim obowiązkiem jest tej twierdzy bronić. a poza tym mój dom to mój teren prywatny i na tym terenia ja stanowię prawo. a jeden z przepisów tego prawa mówi: jeśli wchodzisz na mój teren bez zaproszenia i nie jesteś tu mile widziany, robisz to na własne ryzyko i musisz się liczyć z brutalnym usunięciem z tego terenu!!!!!!!!!!!!!
Komentarz usunięty
163+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

A czym się człowieku dużej wiary we władzę różni w Polsce zatwierdzenie od przyklepania w wykonaniu śmiesznych polskich sądów? Im się nie chce nawet czytać uzasadnień, tylko przyklepanie, podpis i sprawa ad acta. Kruk krukowi oka nie wykole.
Gość nic czytać nie zamierzam. mój dom jest moją twierdzą i moim obowiązkiem jest tej twierdzy bronić. a poza tym mój dom to mój teren prywatny i na tym terenia ja stanowię prawo. a jeden z przepisów tego prawa mówi: jeśli wchodzisz na mój teren bez zaproszenia i nie jesteś tu mile widziany, robisz to na własne ryzyko i musisz się liczyć z brutalnym usunięciem z tego terenu!!!!!!!!!!!!!
22+

Gość 05.11.2012 10:56 Zgłoś

Zapomnieli,że jeszcze powinien mieć prawo przeszukania proboszcz z wikarym.
21+
Strona 1 z 15 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane