Polska to kraj konfidentów. Donosimy na potęgę

12.08.2012 09:49 DONOS, KARA, PODATKI, SKARBÓWKA, SKARGA
Polska to kraj konfidentów. Donosimy na potęgę

mostphotos.com

Skarżymy się nawet na członków rodziny.

Do skarbówki na Podkarpaciu w 2009 r. dotarło 716 donosów, w 2010 r. było ich już 775, a w 2012 r. aż 1116.

Nic tak nie boli jak patrzenie na powodzenia sąsiadów czy nielubianej rodziny. Nic tak nie cieszy jak ludzka krzywda, o którą możemy się postarać, pisząc donos - komentuje w wyborczej.pl socjolog Krzysztof Prendecki.

Autorami donosów najczęściej są sąsiedzi a przedmiotem skarga, że wynajmują a nie płacą podatku albo prowadzą wystawny tryb życia. Polacy skarżą się na sprzedawców na serwisach aukcyjnych czy sklepach, bo np. nie otrzymali paragonu.

POLACY MASOWO SKARŻĄ SIĘ NA URZĘDNIKÓW>>

Donosy dotyczą również zatrudniania na czarno, wysokości wypłat innych niż w umowie oraz niezarejestrowania działalności gospodarczej, głównie w sferze usług - wylicza portal.

Bardzo często skargi są niesłuszne.

To najczęściej nie jest postawa obywatelska, lecz chęć zemsty na osobie, z którą popadliśmy w konflikt - mówi wyborczej.pl Lesław Janicki, zastępca naczelnika I Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.

CZESI: POLACY TO NASZA ZMORA>>

Do ZUS przychodzą skargi na rencistów którzy dorabiają na czarno albo traktujących urlop zdrowotny jako możliwość wyjazdu na wakacje. Do sanepidu najczęściej trafiają skargi związane z bezpieczeństwem żywności ale trafiają się też o zbyt głośno szczekających psach i zbyt głośno piejących kurach.

Następny tekst:

Ruch Palikota wyśmiewa papieskie relikwie. "Nie ma granic" Ruch Palikota wyśmiewa papieskie relikwie. "Nie ma granic"

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 29.12.2012 17:59 Odpowiedz Zgłoś

jeśli informacja jest sprawie że wynajmują a nie płacą podatku, na sprzedawców na serwisach aukcyjnych czy sklepach nie otrzymali paragonu, zatrudnienia na czarno, wysokości wypłat innych niż w umowie oraz niezarejestro­wa­nia działalności gospodarczej, jest to jak najbardziej słuszne i nie powinno się nazywać się donosem, jest to walka z patologią występującą w naszym kraju . Nie mozzatrudniania na czarno, wysokości wypłat innych niż w umowie oraz niezarejestro­wa­nia działalności gospodarczej być tak że grupa cwaniaków będzie popełniała wykroczenia lub przestępstwa , a socjolog Krzysztof Prendecki będzie ich bronił i twierdził że ci co donoszą to tylko z chęć zemsty , zazdrości , i cieszy ich ludzka krzywda.
4-

Gość 29.12.2012 18:02 Odpowiedz Zgłoś

jeśli informacja jest sprawie że wynajmują a nie płacą podatku, na sprzedawców na serwisach aukcyjnych czy sklepach że nie otrzymali paragonu, zatrudnienia na czarno, wysokości wypłat innych niż w umowie oraz niezarejestro­wa­nia działalności gospodarczej, jest to jak najbardziej słuszne i nie powinno się nazywać się donosem, jest to walka z patologią występującą w naszym kraju . Nie może być tak że grupa cwaniaków będzie popełniała wykroczenia lub przestępstwa , a socjolog Krzysztof Prendecki będzie ich bronił i twierdził że ci co donoszą to tylko z chęć zemsty , zazdrości , i cieszy ich ludzka krzywda.
2-

aa 29.12.2012 19:50 Odpowiedz Zgłoś

Bo tylko się Polacy do tego nadają
1+

Gość 29.12.2012 20:11 Odpowiedz Zgłoś

A jeśli kapuś zmyśla to powinien ponieść konsekwencje i bulić słono a i temu co na niego donosił oddać roczne pobory.CO ZA CHAMSTWO.ALE CHAM ZAWSZE BYŁ ZAWISTNY.
0

Gość 29.12.2012 22:26 Odpowiedz Zgłoś

Na Podkarpaciu, aż dziw bierze to matecznik talibskiego katolicyzmu!.
1+

Greg 04.03.2013 18:52 Odpowiedz Zgłoś

No i co z tego?Większość biznesmenów w Polsce to oszuści okradający pracowników i państwo poprzez kombinacje księgowo-prawne.Nie widzę nic złego w donoszeniu na takich szkodników.Jak mi złodziej radio z samochodu ukradnie to też mam"nie donosić"bo mi łatkę kapusia ktoś przyklei?I nie piszcie,że to tak w Polsce tylko.Spróbujcie zapalić papierosa w Niemczech na balkonie to Policja w 15 minut będzie a telefon do nich z informacją wykona sąsiad,który na dodatek uprzejmie nam się kłania każdego dnia.W Danii podobnie.Tam to normalne,że jeśli ktoś widzi pirata drogowego,który nie ustąpił komuś pierwszeństwa na przejściu to od razu wyciąga telefon z kieszeni i dzwoni na Policję.
1-

ZIOBROLAND bis czy piss 04.03.2013 19:37 Odpowiedz Zgłoś

kaczyński donosił do U E na rząd , przykład idzie z góry
aa Bo tylko się Polacy do tego nadają
1+

Gość 04.03.2013 20:25 Odpowiedz Zgłoś

nie obrazaqj polakow-dobrze wiesz kto donosi /ejsy/ i slazacy i kaszubi, kiedys w niemczech w 1990tych wasze stare baby siedzialy w oknach z komorka w reku i jak zobaczyly polaka to dzwonily na policje, podobnie wasze mlodziezowki-obecna antifa pojawily sie na kwaterach, miejscach gdzie stalo sie za praca bez wizy pracowniczej -i szybciutko nas wszystkich deportowali a ci zanizyli stawki i potem zmyli sie do kraju.
0

Gość 04.02.2014 09:38 Odpowiedz Zgłoś

Prawda jest taka że Polska to najbardziej konfidencki i złodziejski kraj w większosci jeden drugiego by sprzedał za 30 rebrników
0
Najdziwniejsza Wielkanoc. W Mieście Widmo po Czarnobylu 48 Najdziwniejsza Wielkanoc. W Mieście Widmo po Czarnobylu 13 godzin temu
Oto najlepsze jedzenie uliczne świata. Jest fast-food z Polski 21 Oto najlepsze jedzenie uliczne świata. Jest fast-food z Polski 7 godzin temu
Sponsorowane
Najgorszy tunning świata? Okazy są nieprawdopodobne Najgorszy tunning świata? Okazy są nieprawdopodobne Podobno o gustach się nie dyskutuje. Każdy jeździ tak ozdobionym samochodem, jak mu się podoba. Jednak trudno nie...
Prawda o wojnie na Ukrainie. Zdjęcia żołnierzy nie kłamią Prawda o wojnie na Ukrainie. Zdjęcia żołnierzy nie kłamią Oficjalne komunikaty odliczają kolejne dni rozejmu albo informują o naruszeniu zawieszenia broni. Nierzadko podają też liczbę zabitych i...
Najbiedniejszy kraj w Europie. Kiedyś opierał się Polakom i Turkom Najbiedniejszy kraj w Europie. Kiedyś opierał się Polakom i Turkom Mołdawia to najbiedniejsze państwo na Starym Kontynencie. Kraj jest bardzo słabo rozwinięty, stan dróg woła o pomstę do...