Polski biskup: Kościół to nie organizacja charytatywna

30.03.2013 19:55 BIEDA, BISKUP, KOŚCIÓŁ, OPINIA, POMOC
Polski biskup: Kościół to nie organizacja charytatywna

CreativeCommons/Wikimedia/Lukasz19930915

Sekretarz Episkopatu Polski bp Wojciech Polak uważa, że polski Kościół katolicki powinien zajmować się przede wszystkim głoszeniem zbawienia ubogim.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Napisz, prześlij zdjęcia lub filmy na adres: kontakt@sfora.pl Rozumie stanowisko papieża Franciszka, który chce "Kościoła ubogiego i dla ubogich", ale księża nie pracują w organizacji charytatywnej, a pomoc materialną inni przekazują "lepiej".

KSIĄDZ RADZI BIEDNYM OKRADAĆ SKLEPY>>

Oczywiście, Kościół jest wezwany do niesienia konkretnej pomocy, ale przede wszystkim do głoszenia Ewangelii. Nie chodzi tylko o zaspokajanie materialnych potrzeb człowieka, bo to robią różne organizacje, niejednokrotnie lepiej niż Kościół - powiedział bp Polak gazeta.pl.

Następny tekst:

Liga: Legia wygrała derby. Gol w 91. minucie Liga: Legia wygrała derby. Gol w 91. minucie

Dodaj komentarz

Komentarze

HOMOSEKSUALISTA 31.03.2013 07:16 Odpowiedz Zgłoś

p***ą - nazwał stanisław michałkiewicz ,ewę wójcik a popierających ją intelektualistów - kupą gówna ! ! !
2+

Gość 31.03.2013 07:35 Odpowiedz Zgłoś

nono jak kazdemu sie nie podoba jak mu kurek odciac chca z $$$ ale powinien byc jak obecny papiez glosi kosciol powinien byc ubogi :) szczegolnie ze sami glosza slowa zyc ubogo ... a od sredniowiecza sobie kase zbieraja ..
3+

Gość 31.03.2013 07:38 Odpowiedz Zgłoś

pomoc materialną inni przekazują "lepiej" - a co to , dopust boży ?organizacja, która wysyła zebrane pieniądze do Szwajcarii robi to lepiej ?
2+

Gość 31.03.2013 07:39 Odpowiedz Zgłoś

No to bedzie schizma i polski kościół pójdzie własna drogą, tak jak kiedyś angielski.
4+

Gość 31.03.2013 07:51 Odpowiedz Zgłoś

i jeszcze potrafią powiedzieć że ten przepych w światyniach i luksusy w jakich zyją to jest "dla chwały Bożej". Cynizm totalny
5+

Antybolek 31.03.2013 08:04 Odpowiedz Zgłoś

Nie tylko na zachodzie, ale również w Kościele Polskokatolickim księża mają rodziny, dzieci, wnuków. Znają prawdziwe życie i obowiązki z nim związane. Msza niczym się nie różni od Rzymskokatolickiej, poza tym, że spowiedź jest powszechna, bez spowiedzi indywidualnej oraz nie ma taryfikatora za usługi. Dajesz tyle na ile Cię stać.
Komentarz usunięty
3+

voodo.pl 31.03.2013 08:04 Odpowiedz Zgłoś

Oni niosą pomoc sobie nie ubogim.
6+

vv 31.03.2013 08:05 Odpowiedz Zgłoś

W takim razie niech oddadzą nieruchomości bo do głoszenia Ewangelii nie są im potrzebne.
4+

jarek 31.03.2013 08:06 Odpowiedz Zgłoś

przekazuje ale na swoje prywatne konta to widać szczególnie po biskupach,ich pycha i pazernośc jest przerażająca
5+

Gość 31.03.2013 08:08 Odpowiedz Zgłoś

brawo franciszek-nareszcie może coś zmieni się w kościele, chociaż będzie bardzo trudno ,bo te wypasione wieprze nie łatwo dadzą się odciągnąć od koryta!!!!!!!!!!
5+

Gość 31.03.2013 08:09 Odpowiedz Zgłoś

To niech sobie rząd ,sąd który przysądza kary grzywny na Caritas,urzędy miast od wojewody po sołtysa wezmą sobie to do serca i pieniądze przeznaczą bezpośrednio poszkodowanym a nie kościołowi .który jak tu widać SOBIE A NIE BIEDNYM POMAGA.
4+

lechita70 31.03.2013 08:10 Odpowiedz Zgłoś

Może działania papierza Franciszka powstrzymają "pomikomanię" jaka ma miejsce w Polsce. Prześcigamy się w budowaniu monumentalnych pomników beatyfikowanym i świętym.
3+

Gość 31.03.2013 08:13 Odpowiedz Zgłoś

no do Maybacha to ktoś widział tego Maybacha rydzyka? i nie chodzi mi o ten fotomontaż
Jasio Oderwanie ryja od koryta bedzie bolalo jak cholera;) Maybachy i inne trzeba bedzie oddac ?? heheeh
2-

Gość 31.03.2013 08:13 Odpowiedz Zgłoś

Dlatego mi nie po drodze a ewangelię sam sobie czytam.
2+

koala 31.03.2013 08:16 Odpowiedz Zgłoś

Kościół to nie organizacja charytatywna? To co zarobkowa? Jezus chciał bogactwa? Chciał księży pedofili,alkoholików,spaślaków? O czym bredzisz biskupie.
6+
Strona 12 z 24 10 11 12 13 14
Wiemy już, czy w Boże Narodzenie i Nowy Rok spadnie śnieg! Będzie biało? 5 Wiemy już, czy w Boże Narodzenie i Nowy Rok spadnie śnieg! Będzie biało? wczoraj, o godz: 11:50
Strzelanina w Austin. Szaleniec zaatakował kwaterę policji, sąd i konsulat 4 Strzelanina w Austin. Szaleniec zaatakował kwaterę policji, sąd i konsulat wczoraj, o godz: 21:26
Sponsorowane
Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... - pisał ks. Jan Twardowski. W tym roku odeszło wiele znanych...
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Nowy kalendarz Pirelli szokuje. "Pikantny jak nigdy" Nowy kalendarz Pirelli szokuje. "Pikantny jak nigdy" Nagie modelki, artystyczne zdjęcia, niewielka liczba egzemplarzy, która trafia tylko do wybrańców. Tradycyjnie pod koniec roku zaprezentowano kolejną...