Pożar zabił 22 osoby w Kamieniu Pomorskim (WIDEO/GALERIA)

13.04.2009 07:02 HOTEL SOCJALNY, MESZKANIA, POŻAR
Pożar zabił 22 osoby w Kamieniu Pomorskim (WIDEO/GALERIA)

Fot. PAP/Jerzy Undro

Policja wciąż szuka 15-letniej dziewczyny, która uciekła ze szpitala.

Pożar wybuchł około godziny pierwszej w nocy. W trzypiętrowym budynku w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie), który pełnił funkcję budynku socjalnego dla osób bez mieszkań, przebywało 77 osób.

Wiadomo, że 22 osób nie żyje, w tym 6 dzieci. Strażacy skończyli  przeczesywać zgliszcza.

Wśród ofiar są dzieci. - W spalonych pomieszczeniach znajdujemy całe rodziny - relacjonują "Głosowi Szczecińskiemu" strażacy.

Z pożaru uratowało się 41 osób. Rannych przewieziono do szpitali. Wiele osób ma połamane kończyny - ludzie skakali przez okna uciekając przed płomieniami.

Wśród rannych jest ośmiomiesięczne dziecko - ma poparzoną twarz i ręce. Na szczęście, nie ma zagrożenia życia dziecka.

Strażacy łapali dzieci wyrzucane przez rodziców z okien, dopiero później ich opiekunowie sami wyskakiwali - opowiadał w TVN24 Daniel Kopaliński, rzecznik komendanta straży pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

Policja wciąż szuka 15-letniej Moniki Skórki, która mieszkała w spalonym hotelu. Dziewczyna uciekła ze szpitala. Jak donosi TVN24, w szoku mogła wrócić na miejsce tragedii. W pożarze spłonęła jej cała rodzina.

Strażacy byli wstrząśnięci rozmiarami pożaru. Gdy przybyli na miejsce w ogniu stały całe dwa ostatnie piętra hotelu.

Gdyby budynek był skontrolowany przez straż pożarną prawdopodobnie zakwestionowane zostałyby jego warunki konstrukcyjno-budowlane i nie mógłby być zamieszkiwany - uważa kierownik sekcji kontrolno-rozpoznawczej PSP w Słupsku, młodszy kapitan Zenon Subocz. - Można mieć zastrzeżenia do warunków konstrukcyjno-budowlanych, czyli materiałów, z którego zostało wykonane pierwsze i drugie piętro. Były to materiały palne - dodaje.

Na miejsce tragedii przyjechał premier Donald Tusk. Zadeklarował pomoc dla wszystkich poszkodowanych.

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił trzydniową żałobę narodową, która rozpocznie się dziś o północy. Po południu on także przyjechał na miejsce tragedii.

Urząd miasta w Kamieniu Pomorskim uruchomił numer konta, na który można wpłacać pieniądze na pomoc dla poszkodowanych:

18 1240 3868 1111 0000 4090 8896
Bank PEKAO S.A., o. w Kamieniu Pomorskim.

Wpłacający proszeni są o zaznaczenie, że pieniądze mają być przeznaczone na: POMOC DLA POSZKODOWANYCH Z POŻARU PRZY UL. WOLIŃSKIEJ W KAMIENIU POMORSKIM.

Następny tekst:

Zobacz pierwszego psa Ameryki Zobacz pierwszego psa Ameryki

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

nie gadajcie o dodatkowych schodach i innych pierdołach. jest sytuacja: "bezdomni mogą mieszkać na ulicy albo w tym hotelu". miasto dało ten budynek bezdomnym, a wy krytykujecie je że nie miał pryszniców ppoż, nie miał alarmów, schodów, windy, śluz powietrznych i czego jeszcze?? juz chcecie szukać winnych? sądzić ich za dobre serce, że dali im ten budynek ?a może lepiej żeby mieszkali pod mostem albo na dworcu ??? dla was to wciąż wszystko źle! poza tym nie jest to sytuacja w której ogłasza się żałobę narodową.
Gość to nie był błąd tylko jeden z elementów polityki prowadzonej przez unię...już od paru lat systematycznie deprecjonuje sie znaczenie polski , zmienia historię, wypacza fakty - komus zalezy na tym by polska nie była kojarzona z upadkiem komuny, i aby była kojarzona np z "polskimi obozami koncentracyjnymi"...za pare lat okaze sie ze to polacy i polska wywołali 2 wojne swiatowa, ze nie potrafia zrobic nic innego, sa zbyt niebezpieczni aby istniec..wiec czeka nas kolejny rozbiór polski a nasze władze maja to głęboko w d....
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

ale zginęli przez swoją głupotę, wiadomo każdą śmierć się traktuje poważnie, ale ludzie w tym hotelu nie zrobili tego przez głupotę, oni byli niewinni
Alex Wszyscy się nauczcie, bo tu nikt nie umie.
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Zanim całkiem powiesicie psy na strażakach (a widze tu taki glosy), ze podobno drabine mieli za mala i nie umieli jej dobrze rozlozyc, trzeba sprawdzic jaka to straz i skad te bledy. Bo jak strazak ma na stanie tylko taki sprzet to nie jest to jego wina a wladz miasta, ktore sprzet powinny zapewnic. A moze to nie byla panstwowa tylko ochotnicza, a jesli tak to nie narzekac tylko sie k... cieszyc ze zamias lezec przed TV chce im sie tylek narazac i ze mial kto przyjechac. Jakby nie bylo to ludzi zawsze szkoda, dzieci szczegolnie...
Gość 4 dziennie .Ja znam ludzi co siedza calymi dniami
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

W Juracie stoi pusty dom dac tym ludzia niech tam zamieszkają stoi pusty
Gość Amerykanie powinni wysłać tam kontygent wosjkowy w celu ustabilizowania sytuacji , a co ;]
0

cyfrowadziewczyna 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

40 dni Postu to na dodatek jeszcze 3 dni żałoby . Zamiast pomóc tym ludzią to ogłasza się żałobę narodową <bo tak przecierz prościej> i utrudniać innym ludziom życie . Zgineli ludzie , jest tragedia,współczuje, ale czy to powod by państwo miało teraz też cierpieć .
Gość tez trzeba wziac pod uwage jaka praca, . Ja swego czasu dorabiałam sobie w centrum handlowym w trakcie studiow. Był to przecietny sklep z obuwiem. Sama Szefowa powiedziała ze jesli nikogo nie bedzie, -a wiadomo w trakcie dnia w ciagu tyg bylo naprawde mało ludzi- jak oagrne ten bałagan co oni ew.zrobia, poporpawiam wsyztsko- jest net i moge sobie siedziec ile chce, byle bym klienta nie zaniedbywała.
0

Strażak 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Ludzie odwalcie sie od straży to że podobno nie mieli odpowiedniej drabiny to winna naszego państwa ze tak troszczy sie o bezpieczeństwo swojich obywateli
Gość i kto powiedzial ze w dzisiejszych czasach nie da rady uciec z wiezienia lol
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

co za "kretyn"
Gość wysoki musi wiecej zrec :D i dlatego ....
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Pewnie jeszcze troche i prezydet bedzie ogłaszał zalobe narodową jak mu pies zdecnie.Bez przesady cąłyc zas jakas zaloba narodowa. Głupota i tyle. Pewnie szkoda ludzi i współczuje ich rodzinom ale zeby ogłaszac zalobe narodową to juz przesada.
Gość Świetna piosenka! Rybak zasłużył żeby wygrać!
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Przepraszam Bardzo, że się wtrące w tą irytującą dla mnie konwersacje. Ale ludzie wy teraz siedzicie sobie w cieplutkich domach, a oni nie maja dachu nad głową. Pomyślcie chwilkę!. Wyobraźcie sobie, że jesteście rodzinami tych ludzi. Muszą w święta przeżywać taką tragedię. !. Niektórzy mówią cyt. ,, Budynek socjalny i tak nic nie mieli.". Ależ mieli DACH nad głową, który pożar im odebrał. Niektórzy mieli mieszkanie socjalne, a niektórzy mieli kupione. Moja rodzina, która tam mieszkała miała kupione świeżo, odremontowane mieszkanie. I co teraz mają? Kredyty. Szczęście, że nie było ich w domu. Współczucie dla Ofiar;(
robol moze nie tyle podwyzka co odpowiednie premiowanie wynikow pracy jest motywujace, problem w tym ze premia dla pracodawcy to ogromny problem bo przeciez 2-3 miesiace premi dla pracownikow i ma kolejnego merola;/ moj bos dla przykladu ma juz CLC, S320, GLK 220 i BMW Z3... wszystko salonowe, zakupione w przeciagu poltora roku, a premia nie pamietam kiedy byla:/
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Ile jeszcze, ilu jeszcze nim Polska sie obudzi ? Te sprzedawczyki robia co chca sprowadzili Narod do takiego upodlenia .... TUSK i inni a sami im pomozcie tak od siebie z wlasnej kieszeni cos zrobcie zlodzieje !!! Jak zwykle biedna spoleczenstwo bedzie najchojniejsze !!! Wyrazy wspolczucia dla poszkodowanych !
robol moze nie tyle podwyzka co odpowiednie premiowanie wynikow pracy jest motywujace, problem w tym ze premia dla pracodawcy to ogromny problem bo przeciez 2-3 miesiace premi dla pracownikow i ma kolejnego merola;/ moj bos dla przykladu ma juz CLC, S320, GLK 220 i BMW Z3... wszystko salonowe, zakupione w przeciagu poltora roku, a premia nie pamietam kiedy byla:/
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

[*]
Gość skoro gościa uniewinnił sąd USA to chyba tenże kraj powinien zapłacić mu odszkodowanie i to na ntyle wysokie że gość by sobie sam kupił mieszkanie we Francji i Francja nie musiałaby wydawać kasy..... Jakby tak amerykanin niewinnie siedział to by dostał odszkodawanie, ale arab to arab.....
0

Marta 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Szok poprostu szok żeby paliło się w Kamieniu Pomorskim tragedia ci którzy zginęli w tym płomieniu niech spoczywają w pokoju ducha świętego całe szczęście że mnie tam nie było tragedia bardzo straszna
hetman Moim zdaniem to ze strony UE przemyslana sprawa Gdyby premierem byl Kaczynski to nikt z UE nie odwazyl by sie wydac takiego spotu ani sprzedac stoczni Obecny Rzad to ekipa miekich i uleglych ludzi Oni sa slabo przugotowani np Wincent czy Kopaczowa i tutaj gafa za gafa To doprowadzi do nastepnego przewrotu spoleczenstwo jest w skrajnej nedzy a panowie zyja nad stan Tumania obiecuja klamia kombinuja itd Ta sytuacja jest gorsza niuz bylo za komuny Teraaz polityk dzialacz itp bedacy czlonkiem PO moze kombinowac krasc mamic i task Piterowa go wybroni mamy przyklady Prezydent SZczecina Sopotu itd.
0

Jola 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

To wielka tragedia i żałoba to dobry pomysł, .dla uchonorowania śmierci tych ludzi
Gość Jak dla mnie to kicha
0

Gość 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

No tak, ale w czasie swiat wiecej osob zginelo na drogach przez pijanych kierowcow, a nikt tak o tym nie trąbi..
:D Nom :D
0

Amant Wszech Czasów 22.10.2012 09:15 Odpowiedz Zgłoś

Winni sa ci co doprowadzili do recesji i tego że ci musieli tam mieszkać.Oni powinni zostać czym prędzej obrobieni przez kata.
Gość O jeeeej, nikt jeszcze nie napisał, że to wina PO!!!! :D
0
Strona 17 z 24 15 16 17 18 19
Przyszłość polskiej armii. Rekordowa oferta broni 6 Przyszłość polskiej armii. Rekordowa oferta broni wczoraj, o godz: 16:54
Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zobacz prognozę do grudnia 4 Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zobacz prognozę do grudnia wczoraj, o godz: 11:38
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...