Prawnicy powinni zarabiać tyle, ile fryzjerzy

28.04.2009 08:21 PRAWNIK, TNS OBOP, WYNAGRODZENIE
Prawnicy powinni zarabiać tyle, ile fryzjerzy

Ich wynagrodzenia są za wysokie - twierdzi ponad połowa Polaków.

Tak wynika z sondażu TNS OBOB przeprowadzonego na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych.

Polacy, bez uzasadnienia, chcą zrównać wynagrodzenia prawników z zarobkami np. fryzjerów i kierowców - mówi "Gazecie Prawnej" Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych.

A to dlatego, że, według nas prawnicy zarabiają zdecydowanie za dużo. 33 procent Polaków twierdzi, że wynagrodzenia prawników nie powinny przekraczać 5 tys. zł miesięcznie.

Tylko w wypadku najlepszych prawników, co trzeci Polak, jest skłonny zaakceptować wyższe zarobki - od 5-10 tys. zł - pisze "Gazeta Prawna".

Najchętniej obniżylibyśmy pensje radców prawnych i to aż dwukrotnie - wynika z badania TNS OBOP.

Z kolei aż 16 proc. ankietowanych uważa, że wszyscy prawnicy nie powinni zarabiać więcej niż 3 tys.

Następny tekst:

Miliardy czekają na Polaków w zagranicznych skarbówkach

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 28.04.2009 12:29 Odpowiedz Zgłoś

Widac ze polacy daja te komentarze .. za duzo zarabiaja ?? prosze bardzo isc na kierunek studiow a nie zadowowki konczyc .. pracuje w sluzbie wieziennej i niedawno tez byl temat o pensjach i latach pracy .. do nauki i szkoly a nie. nawet nie chce mi sie wypowiadac na ten tamat .. powiem tak dobrze zarabiaja bo nauka sobie na to zasluzyli. Gratuluje
Gość "czarna skrzynka" przechowuje informację przez 30 dni. mają więc coraz mniej czasu.
0

Gość 28.04.2009 12:35 Odpowiedz Zgłoś

a swistak siedzi i zawija... :) a ja mam slonia i trzymam go w piwnicy :) a do tego jestem babcia klozetowa, zarabiam na tym miesiecznie 20 tys. skonczylem prawo, medycyne i wlasnie robie doktorat na architekturze... wolne zarty ;]
Gość Wszystko, co jemy jest "uszlachetniane". A o walorach smakowych już nie wspomnę.
0

stan 28.04.2009 12:42 Odpowiedz Zgłoś

Wyroki jakie ferują te kreatury nie mają nic wspólnego ani z prawem ani z logiką - ostatnio Sedzia wobec mnie orzekł ponowną wpłatę dla pracownika mając przed nosem przelew bankowy potwierdzony przez bank takich rzeczy nie trzeba szukać w ERA i to z godłem w tle i te beztalencia ciągle będą narzekaćże im źle
Gość podziwiam wypowiedz.... sa jeszcze myslacy ludzie z kompetncjami w tym kraju na poziomie. Brawo! szlak mnie trafia jak ide szukac pracy a musze odpowiadac na pytania ankietowe, ile chcialbym zarabiac...
0

Przciwnik 28.04.2009 12:45 Odpowiedz Zgłoś

"twierdzi połowa Polaków" - którzy są nieukami. Ludzie jako analfabeci nie powinniście mieć prawa głosu. Prawnicy oddają mnóstwo czasu i pracy na zdobycie "stanowiska", reputacji i nawet niech będzie układów. Nie jestem prawnikiem ale wiem, że to nie jest takie łatwe nim zostać. Jeżeli macie zamiar tylko oczerniać to może lepiej będzie w końcu wziąć się do roboty a nie potraficie tylko narzekać. Jedna wypowiedź, że to "nie prawnicy zarabiają za dużo tylko inni za mało" trafia w sedno.
Gość windows sie zawiesił i zrobił sobie restarta. A że to akurat samolot działał na windowsie więc spadł. Elektronika zgubi ludzkość i coraz więcej codziennych sytuacji daje na to dowód. Ludzie wierzą bardziej komputerom niż sobie nawzajem.
0

Przeciwnik 28.04.2009 12:45 Odpowiedz Zgłoś

Co do "obciąć wszystkim bankierom, prawnikom i prezesom spółek" wolałbym się nie wypowiadać. Człowieku jakoś Ci ludzie musieli na swoje stanowiska zapracować. Nawet jeżeli część dostaje się w różne miejsca po znajomośći to nie jest to znajomość od "browarka przy monopolu". Zastanówcie się najpierw a nie wypowiadacie się tylko z pozycji tych co nic sami nie osiągneli, więc zazdroszczą innym ! W sumie może to i dobrze. W końcu ktoś musi być głąbem, żeby inny co główkuje mógł zarobić...
Gość tak jest - dzieki cierpieniu ich rodziny stana sie silniejsze, a wszystko i tak Bog im w niebie wynagrodzi. Kiedy wreszcie Bog, J.CH i 250 Matek Boskich od Spraw Roznych zostana odeslani tam gdzie ich miejsce - czyli obok Zeusa i Swiatowida???? Ciemna masa kiedy wreszcie przejrzy na oczy...
0

niezly Gość 28.04.2009 12:45 Odpowiedz Zgłoś

jaki fryzjer zarabia 5tys? czy 3tys? w bristolu? czy wlasciciel sieci zakladow fryzjerskich? bez jaj, srednia krajowa 5 tys. w 5 miesiecy.....
Gość towarzystwa lotnicze wypłacają odszkodowania najpóźniej ze wszystkich katastrof
0

jen 28.04.2009 12:50 Odpowiedz Zgłoś

Dlaczego obniżać zarobki,dopuścić wszystkich do zawodu którzy ukończyli studia prawnicze,a sprawa sama się ureguluje.
Kotś Oby znaleźli tą czarną skrzynkę o dalsze Informacje co się stało :( zostało im tylko 22 dni !! Ehh dobrze że nie leciało więcej polaków .
0

Gość 28.04.2009 12:58 Odpowiedz Zgłoś

Jestem żoną prawnika. Prawda jest taka że męża "nie mam". Ponieważ cały czas pracuje. Dosłowinie. wstaje o 5.30 jedzie do pracy, potem do kancelarii i wraca ok 20.00 gdzie czekają już na niego klijenci. W sobotę i niedzielę wykłady na uczelni przez cały dzień. I dopiero jak przychodzi czas urlopu to u nas jest święto narodowe :)) Mam nadzieję że za niedługo to się skończy. jak się chce wyrobić nazwisko to niestety trzeba coś poświęcić :((
balbina Jakże mi przykro z tego powodu:)))))
0

Gość 28.04.2009 13:00 Odpowiedz Zgłoś

Przez 9 lat studiowałam pielęgniarstwo- mam tytuł doktora nauk medycznych i zarabiam 1700zł na rękę będąc wykładowcą AM.
Elvis Super pomysł!!! na pohybel szowinistycznym, muzułmańskim śmieciom !
0

Gość 28.04.2009 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Tato,tą sprawę,którą mi powierzyłeś skończyłem i wygraliśmy.Oj dziecko,prowadziłem ją 20 lat i Ciebie wykształciłem .
Kotś Oby znaleźli tą czarną skrzynkę o dalsze Informacje co się stało :( zostało im tylko 22 dni !! Ehh dobrze że nie leciało więcej polaków .
0

Gość 28.04.2009 13:14 Odpowiedz Zgłoś

Przez 9 lat studiowałam pielęgniarstwo- mam tytuł doktora nauk medycznych i zarabiam 1700zł na rękę będąc wykładowcą AM.
Gość to, że służby specjalne ujawniają jakąś informację, nie oznacza, że jest ona prawdziwa... "wszystko jest grą, nie ufaj nikomu"
0

Gość 28.04.2009 13:27 Odpowiedz Zgłoś

Radcowie prawni na kilkunastu etetach głównie w Gminach, jednocześnie prowadzący swoje firmy produkcyjne- efektem tego jest całkowicie skorumpowana administracja samorządowa i rządowa a Polska staje się państwem bezprawia.
Gość hwdpusa
0

ja 28.04.2009 13:29 Odpowiedz Zgłoś

To jakies brednie i oczywiscie zle postawione pytanie,pod publiczke.Ot nasi socjologowie.Sprawa jest prosta.Skonczyc z prawnicza mafia,przepraszm pruszkowska i wolominska,skonczyc z samorzadami mafijnymi,zwiekszyc dostep do zawodu i niewidzialna reka rynku wyreguluje wszystko.Takze zarobki.
Gość no to w świat
0

niedoszły prawnik 28.04.2009 13:29 Odpowiedz Zgłoś

Ponieważ w Polsce środowisko prawnicze jest tak zamkniętym kręgiem iż dostać się do tego gremium graniczy z cudem. Ponadto Polska kraj 38mln ludności ma mniej prawników niż np. Czechy kraj 8mln ludności. Ceny za swoje usługi biorą z kosmosu. Prawnik czeski jest średnio 6 razy tańszy, a ludzie tam zarabiają średnio o 50% więcej niż w Polsce.
Gość jedna duza taka elektrownia moze wytworzyc energie dla calego kontynentu
0

znam te mafie od podszewki 28.04.2009 13:36 Odpowiedz Zgłoś

prawnicy to oszuści i złodzieje, powinni zarabiać mniej niż fryzjerzy , bo fryzjerzy przynajmniej odwalają uczciwą robote i biorą zapłate jak wykonają pracę. Natomiast prawnicy kasują i nic nie robią i niezależnie od wyniku się bogacą. Ta mafia ma powiązania z mafią rządzącą i dlatego tak mocno siedzą przy korycie. Malo tego , to jeszcze załatwiają z sędziami tak sprawy że wygrywają, chociaż, wyroki są oczywiście niesprawiedliwe. To skorumpowana mafia, potomkowie prawników i sędziów z czasów komuny, kiedy niewinnych ludzi skazywano na śmierć lub długoletnie wiezienia , a dzisiaj nie jest lepiej. Tradycja złodzieji, oszustów ,przestępców jest nadal podtrzymywana
mi przecież my i tak jestesmy sto lat za murzynami!!!!!to czego tu sie mozna było spodziewać????????????
0
Strona 9 z 14 7 8 9 10 11
Wozy bojowe jak z "Mad Maxa". Tak walczą z terrorystami 13 Wozy bojowe jak z "Mad Maxa". Tak walczą z terrorystami 11 godzin temu
Gwałcił i wymyślnie torturował. Ta bestia to "miłośnik kobiet" 4 Gwałcił i wymyślnie torturował. Ta bestia to "miłośnik kobiet" 14 godzin temu
Sponsorowane
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...
Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Dopiero drugi raz w historii udało się złowić i zbadać kałamarnicę kolosalną. Dzięki tej sekcji zwłok świat odkryje...
Krwawa zemsta. Zabił kochanka żony na środku ulicy Krwawa zemsta. Zabił kochanka żony na środku ulicy Mężczyzna o imieniu Zhao romansował z zamężną koleżanką z pracy. Mąż dowiedział się o związku i w ataku...