Przełomowy wyrok sądu w sprawie fotoradarów

24.09.2013 22:29 FOTORADAR, KIEROWCA, SĄD, ZDJĘCIE
Przełomowy wyrok sądu w sprawie fotoradarów

sxc.hu

Nie wolno zmusić właściciela auta, by wskazał, kto siedział za kierownicą i przekroczył prędkość, jeżeli nie widać tego na zdjęciu z fotoradaru - orzekł Sąd Okręgowy we Wrocławiu, rozpatrując sprawę mieszkańca tego miasta, który odmówił przekazania informacji strażnikom miejskim.

Sędzia uznał, że jeśli samochód używa kilka osób w rodzinie, to właściciel nie ma możliwości wskazania, która osoba kierowała w danym momencie.

DOSTAŁEŚ TAKI MANDAT? WYRZUĆ GO, NIE MUSISZ PŁACIĆ>>

Dodatkowo w uzasadnieniu wskazano, że w tym przypadku wrocławianin musiałby podać nazwisko żony albo dzieci, czyli dostarczyć dowód przeciwko bliskiej osobie.

Tymczasem polskie prawo chroni przed denuncjowaniem najbliższych - wyjaśnia tvn24.pl.

Wcześniej sąd niższej instancji ukarał mieszkańca Wrocławia 300 zł grzywny. Mężczyzna wniósł apelację.

Następny tekst:

Dramat polskich siatkarzy. Odpadli po tie-breaku Dramat polskich siatkarzy. Odpadli po tie-breaku

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.09.2013 22:36 Odpowiedz Zgłoś

i bardzo dobrze
73+

Gość 24.09.2013 22:48 Odpowiedz Zgłoś

strzeż się POlicji!są bezkarni pijani przekraczają prędkość mogą zabić okraść zgwałcić biorą łapówki likwidują konkurencyjne gangi które im nie płacą a chronią tych przestępców którzy im płacą=bez przestępców byliby bezrobotni! handlują narkotykami, kradzionym towarem, chronią zbrodniczy reżim a nie obywateli w Polsce policja/armia nie broni ludzi a rząd stłumi strajk/bunt narodu przeciw rządzącym jak w stanie wojennym w 1981r nie obroni nas przed Rosją Niemcami atomem terrorem policja zamiast łapać prawdziwych bandytów bezsensownie czepia się np. rowerzystów itp. w idiotycznych pościgach prowokując zagrożenia
28+

Gość 24.09.2013 22:58 Odpowiedz Zgłoś

A fotoradary na pewno będą skutecznym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa na drodze,gdzie Polska i tak jest na szarym końcu UE tylko o decyzji gdzie je umieszczać na jakich zasadach muszą decydować specjaliści a nie że są maszynkami do robienie pieniędzy przez chciwych urzędników zła ! Zajrzałem na szybko w statystyki wypadków za tamten rok i było ich 37 tysięcy ! - o 4,6 mniej niż w tamtym roku i 7,6 mniej niż w poprzednim. I teraz powinna usiąść grupa złożona z ekspertów, psychologów i przeanalizować każdy z nich i wyciągnąć wnioski dlaczego to się stało i robić wszystko, żeby je eliminować - zapobiegać. A nie reagować po fakcie i patrzyć tak obojętnie przez pryzmat $$$$$,wydojenia klientów !
Gość Najbardziej cieszy się z tej informacji Plebsik z pośredniaka lub ten za tysiąc pińcet co i tak przemieszcza się PKS-em albo rowerem. Takie właśnie małe PIEski najgłośniej ujadają. Albo typowi golfiarze, kalibrowcy typowi posiadacze 20 letniego cacuszka . Zauważcie, że im gorsze auto, tym szybszy kierowca i Ci są najbardziej niezadowoleni z fotoradarów, których jest w cywilizowanych krajach 20 razy więcej od 20 razy dłużej. Ja od 20 lat jeżdżę zawsze nowymi, dobrymi i mocnymi samochodami i nigdy nawet nie dostałem 1 punktu karnego, bo jeżdżę +10km/h więcej niżą wskazują znaki i to wystarczy do sprawnego poruszania się po świecie.
2+

Gość 25.09.2013 02:13 Odpowiedz Zgłoś

No bravo Sąd tak powinno być
4+

Gość 25.09.2013 04:48 Odpowiedz Zgłoś

Niestety, nie jest to orzeczenie Sądu Najwyższego i w podobnych wypadkach każdy będzie musiał dochodzić swoich praw indywidualnie. A taka sprawa powinna stać się precedensem prawnym.
13+

Policjant 25.09.2013 06:27 Odpowiedz Zgłoś

Polacy to chamski zdegenerowany naród który trzeba trzymać krótko ...
13-

Gość 25.09.2013 07:46 Odpowiedz Zgłoś

Zawsze powinien płacić właściciel auta i niech się potem rozlicza z kim chce. Popierdolony naród przez lata opanował walkę z władzą i przepisami bo ciągle był pod czyimś butem, fotoradary muszą być bo się debile pozabijacie,obojętnie czy rządzi ryży czy kaczy.
3-

Gość 25.09.2013 08:22 Odpowiedz Zgłoś

Dobrze, że wygrał ale z drugiej strony mógł uważać na fotoradar.
2+

Gość 25.09.2013 09:07 Odpowiedz Zgłoś

TYLKO kto pokryje koszty SADOWE przez tych bydlakow jak zawsze społeczenstwo czas skonczyc z tymi gestapowcami zarabiajacymi po 17tys. /lodz/ i milionowe lapowki
2-