Szef Naczelnej Rady Lekarskiej: Nakupujcie leków na trzy miesiące!

29.05.2012 11:52 LEKARZ, LEKI REFUNDOWANE, NFZ, ODPŁATNOŚĆ, PACJENT, RECEPTA, ROZPORZĄDZENIE, UMOWA
Szef Naczelnej Rady Lekarskiej: Nakupujcie leków na trzy miesiące!

PAP/Wojciech Pacewicz

Po 1 lipca lekarze nie będą wystawiać recept na leki refundowane.

Maciej Hamankiewicz, szef Naczelnej Rady Lekarskiej radzi pacjentom, by do końca czerwca wykupili lekarstwa podlegające refundacji na zapas - informuje polskieradio.pl.

APTEKARZE MAJĄ DOŚĆ. TAKICH RECEPT NIE ZREALIZUJĄ>>

Jeśli nic się nie zmieni, 1 lipca stracimy prawo do wypisywania leków refundowanych - stwierdził Hamankiewicz w "Sygnałach Dnia".

LEKARZE WYGRALI Z RZĄDEM TUSKA. ZMIENILI USTAWĘ>>

O co chodzi? O umowy upoważniające lekarzy do wypisywania recept na leki refundowane przez NFZ. W związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia prezesa NFZ utracą one ważność 30 czerwca. Lekarze nie chcą zaś podpisać nowych.

Kontrowersje lekarzy wzbudza przede wszystkim paragraf 9 wzoru umowy, który wprowadza wysokie kary finansowe dla lekarzy, za źle wystawione recepty. Jednym z powodów ich nałożenia może być wystawienie recepty "nieuzasadnionej udokumentowanymi względami medycznymi".

Jeśli przepisy się nie zmienią, lekarze od 1 lipca będą wypisywać recepty ze 100-proc. odpłatnością.

Co w takiej sytuacji ma zrobić pacjent?

Zwrócić się do NFZ o zwrot należących się mu pieniędzy - stwierdził szef NRL.

Następny tekst:

Bestialskie gwałty w Syrii. Ofiarami i kobiety, i mężczyźni Bestialskie gwałty w Syrii. Ofiarami i kobiety, i mężczyźni

Dodaj komentarz

Komentarze

VSD 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Przecież NFZ zależy na tym-> lekarze nie będą wypisywać recept refundowanych więc Ministerstwo sporo zaoszczędzi na pacjentach->będzie na "mała premię" dla prezesa NFZ za oszczędności!!! Kuriozum!!!!
0

siatkarz 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

A co ma do sporu NFZ-lekarze PO?? Ogarnij sie.
Gość Euro euro, mydlenie oczu, zabawa, chocholi taniec, a tutaj rozgrywaja sie przwdziwe dramaty typu upadek sluzby zdrowia i wzrost bezrobocia. PO co wybieraliscie znowu tych zlodziei?!?
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

narzekacie na brak lekow, ze zarabiacie 1,500 zl i ze nigdy na meskanie nie zarobicie, brak perspektyw, nie ma szkolnictwa, etc. A ja wam powiem jedno - po co nam to wszystko, najwazniejsze ze PIS nie jest u wladzy. Moge zdychac z glodu byle by donek pracowal na nasza chwale oraz na dobro swoje i swoich kolegow. Mamy przeciez euro i wielka prywatyzacje - czy to nie jest powod do dumy?
1+

malunia 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

A ja uważam, zę musza być jakies kary. Bo jesli by nic nie było, to okazja czyni złodzieja, czyli zaraz znajdzie jeden czy drugi pomysłowy jak wydudkac NFZ, a za nim pójdzie 10 następnych potem dalszych dzisięciu i zamiast na leki to na oszustów nasze pieniądze pójdą. Nie mówię, ze wszyscy lekarze zechcą oszukiwac, ale sa w śród nich czarne owce, wiec jakis bacik na nie musi być. To są wspólne, społeczne pieniądze, nasze, moje, twoje, więc jakaś kontrola nad ich wydawaniem musi być.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Ten kraj stacza sie na dno,coraz gorzej.Ten rzad jest skompromitowany,czas odejsc od zloba .Nieudolni,infantylni i zarozumiali Peowcy,uwazajcie aby was narod nie powywieszal na latarniach!
1+

waldek 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Czyli składki płacimy za coooo,składki to jest umowa zawarta pomiędy obywatelem a panstwem którego reprezentuje rząd.Nalezy kierowac sprawy do sądów pozywając panstwo irząd.
1+

Goldmund 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

To Bog czyni "lekarstwa" drogimi i niedostepnymi,bo im ludzie wiecej tego biora tym bardziej choruja,.....
1+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Nie fajnie macie tam w tej swojej Polsce :)
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

ale strasza! strach, strach, strach! a slepe owieczki ida dalej
1+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

chyba sobie kpią ! za takie coś to powinna być dyscyplinarka z odebraniem prawa do wykonywania zawodu.
1+

alicja b 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Witam wybierając rząd PO wszyscy wiedzieliście że będzie bolało ,ale na przekór wybraliście ich , teraz morda w kubeł i nie jęczeć..wyzdychamy wszyscy tak chcą a zostaną żydzi i nieliczni którzy jeszcze mają kasę,,,takie są i były ich zamierzenia.Polacy łączmy się ..:( może nie jest jeszcze za póżno
3+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

tak, żeby jakoś dociągnąć do 67 i ani dnia dłużej.
Gość Ludzie, jak żyć? :(
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Kolesie w jarmułkach założyli izby lekarskie ale inni koszerni ograniczyli tamtych naczelną radą, a wszystkich za pejsy złapali ci jedzący macę z NFZ, słowem wojna pasożytów, o trupa.
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

powiedział co wiedział i umarł na łupież..... z tego wynika że jest w zmowie z tymi bandycko-złodziejskimi konsorcjami i poprzez tą propagandę gebelsowską chce opróżnić ich magazyny z zapasów i przez to nabić im i sobie kabzy.
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

sfora do wora.... to jest portal który sam decyduje co ma się ukazać a co nie...sforo!cenzura była w PRL-u tak więc te "obyczaje" z minionej epoki sobie darujcie bo jesteście niewiarygodni...amen
0
Strona 3 z 4 1 2 3 4
Niezwykły obraz Trytona. Zobacz księżyc Neptuna 5 Niezwykły obraz Trytona. Zobacz księżyc Neptuna wczoraj, o godz: 20:57
Kpią z Rosji pod nosem Putina. Barwy Ukrainy na Placu Czerwonym 4 Kpią z Rosji pod nosem Putina. Barwy Ukrainy na Placu Czerwonym wczoraj, o godz: 10:30
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał 40 nagich modeli zgromadziło się w nowojorskim Central Parku aby świętować Dzień Bodypaintingu. Entuzjaści malunków na ciele zjechali...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...