Szef Naczelnej Rady Lekarskiej: Nakupujcie leków na trzy miesiące!

29.05.2012 11:52 LEKARZ, LEKI REFUNDOWANE, NFZ, ODPŁATNOŚĆ, PACJENT, RECEPTA, ROZPORZĄDZENIE, UMOWA
Szef Naczelnej Rady Lekarskiej: Nakupujcie leków na trzy miesiące!

PAP/Wojciech Pacewicz

Po 1 lipca lekarze nie będą wystawiać recept na leki refundowane.

Maciej Hamankiewicz, szef Naczelnej Rady Lekarskiej radzi pacjentom, by do końca czerwca wykupili lekarstwa podlegające refundacji na zapas - informuje polskieradio.pl.

APTEKARZE MAJĄ DOŚĆ. TAKICH RECEPT NIE ZREALIZUJĄ>>

Jeśli nic się nie zmieni, 1 lipca stracimy prawo do wypisywania leków refundowanych - stwierdził Hamankiewicz w "Sygnałach Dnia".

LEKARZE WYGRALI Z RZĄDEM TUSKA. ZMIENILI USTAWĘ>>

O co chodzi? O umowy upoważniające lekarzy do wypisywania recept na leki refundowane przez NFZ. W związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia prezesa NFZ utracą one ważność 30 czerwca. Lekarze nie chcą zaś podpisać nowych.

Kontrowersje lekarzy wzbudza przede wszystkim paragraf 9 wzoru umowy, który wprowadza wysokie kary finansowe dla lekarzy, za źle wystawione recepty. Jednym z powodów ich nałożenia może być wystawienie recepty "nieuzasadnionej udokumentowanymi względami medycznymi".

Jeśli przepisy się nie zmienią, lekarze od 1 lipca będą wypisywać recepty ze 100-proc. odpłatnością.

Co w takiej sytuacji ma zrobić pacjent?

Zwrócić się do NFZ o zwrot należących się mu pieniędzy - stwierdził szef NRL.

Następny tekst:

Bestialskie gwałty w Syrii. Ofiarami i kobiety, i mężczyźni Bestialskie gwałty w Syrii. Ofiarami i kobiety, i mężczyźni

Dodaj komentarz

Komentarze

VSD 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Przecież NFZ zależy na tym-> lekarze nie będą wypisywać recept refundowanych więc Ministerstwo sporo zaoszczędzi na pacjentach->będzie na "mała premię" dla prezesa NFZ za oszczędności!!! Kuriozum!!!!
0

siatkarz 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

A co ma do sporu NFZ-lekarze PO?? Ogarnij sie.
Gość Euro euro, mydlenie oczu, zabawa, chocholi taniec, a tutaj rozgrywaja sie przwdziwe dramaty typu upadek sluzby zdrowia i wzrost bezrobocia. PO co wybieraliscie znowu tych zlodziei?!?
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

narzekacie na brak lekow, ze zarabiacie 1,500 zl i ze nigdy na meskanie nie zarobicie, brak perspektyw, nie ma szkolnictwa, etc. A ja wam powiem jedno - po co nam to wszystko, najwazniejsze ze PIS nie jest u wladzy. Moge zdychac z glodu byle by donek pracowal na nasza chwale oraz na dobro swoje i swoich kolegow. Mamy przeciez euro i wielka prywatyzacje - czy to nie jest powod do dumy?
1+

malunia 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

A ja uważam, zę musza być jakies kary. Bo jesli by nic nie było, to okazja czyni złodzieja, czyli zaraz znajdzie jeden czy drugi pomysłowy jak wydudkac NFZ, a za nim pójdzie 10 następnych potem dalszych dzisięciu i zamiast na leki to na oszustów nasze pieniądze pójdą. Nie mówię, ze wszyscy lekarze zechcą oszukiwac, ale sa w śród nich czarne owce, wiec jakis bacik na nie musi być. To są wspólne, społeczne pieniądze, nasze, moje, twoje, więc jakaś kontrola nad ich wydawaniem musi być.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Ten kraj stacza sie na dno,coraz gorzej.Ten rzad jest skompromitowany,czas odejsc od zloba .Nieudolni,infantylni i zarozumiali Peowcy,uwazajcie aby was narod nie powywieszal na latarniach!
1+

waldek 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Czyli składki płacimy za coooo,składki to jest umowa zawarta pomiędy obywatelem a panstwem którego reprezentuje rząd.Nalezy kierowac sprawy do sądów pozywając panstwo irząd.
1+

Goldmund 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

To Bog czyni "lekarstwa" drogimi i niedostepnymi,bo im ludzie wiecej tego biora tym bardziej choruja,.....
1+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Nie fajnie macie tam w tej swojej Polsce :)
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

ale strasza! strach, strach, strach! a slepe owieczki ida dalej
1+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

chyba sobie kpią ! za takie coś to powinna być dyscyplinarka z odebraniem prawa do wykonywania zawodu.
1+

alicja b 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Witam wybierając rząd PO wszyscy wiedzieliście że będzie bolało ,ale na przekór wybraliście ich , teraz morda w kubeł i nie jęczeć..wyzdychamy wszyscy tak chcą a zostaną żydzi i nieliczni którzy jeszcze mają kasę,,,takie są i były ich zamierzenia.Polacy łączmy się ..:( może nie jest jeszcze za póżno
3+

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

tak, żeby jakoś dociągnąć do 67 i ani dnia dłużej.
Gość Ludzie, jak żyć? :(
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Kolesie w jarmułkach założyli izby lekarskie ale inni koszerni ograniczyli tamtych naczelną radą, a wszystkich za pejsy złapali ci jedzący macę z NFZ, słowem wojna pasożytów, o trupa.
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

powiedział co wiedział i umarł na łupież..... z tego wynika że jest w zmowie z tymi bandycko-złodziejskimi konsorcjami i poprzez tą propagandę gebelsowską chce opróżnić ich magazyny z zapasów i przez to nabić im i sobie kabzy.
0

Gość 05.11.2012 12:07 Odpowiedz Zgłoś

sfora do wora.... to jest portal który sam decyduje co ma się ukazać a co nie...sforo!cenzura była w PRL-u tak więc te "obyczaje" z minionej epoki sobie darujcie bo jesteście niewiarygodni...amen
0
Strona 3 z 4 1 2 3 4
Putin zajmuje zbrojnie nowe terytorium. "W obronie ropy i gazu" 5 Putin zajmuje zbrojnie nowe terytorium. "W obronie ropy i gazu" wczoraj, o godz: 21:28
"To ciemne strony pontyfikatu Jana Pawła II".  Atak przed kanonizacją 6 "To ciemne strony pontyfikatu Jana Pawła II". Atak przed kanonizacją wczoraj, o godz: 19:29
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...