Tak najczęściej wpadają pijani kierowcy. To ich gubi

21.06.2011 18:05 ALKOHOL, AUTO, KAC, KIEROWCA, PIJANY, SAMOCHÓD
Tak najczęściej wpadają pijani kierowcy. To ich gubi

sxc.hu

Wieczorem impreza, rano jazda do pracy.

Ponad trzy czwarte spośród nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na polskich drogach to osoby będące na kacu – donosi "Rzeczpospolita".

Większość Polaków ankietowanych przez TNS OBOP nie ma właściwej wiedzy na temat tego jak długo alkohol utrzymuje się w organizmie. Kierowcy nie są w stanie ocenić jak wypite wieczorem piwo czy wódka mogą wpłynąć na ich reakcja w czasie porannej jazdy do pracy.

Polscy kierowcy TIR-ów są jak kamikadze. Szokujący raport więcej

Jak jeżdżą kierowcy na kacu? Policjanci twierdzą, że najczęściej przesadzają z ostrożnością i nie przekraczają prędkości 50 km/h. Starają się skupić, ale i tak nie są w stanie wszystkiego w pełni kontrolować.

Jeśli kierujący ma w organizmie 0,1 promila alkoholu, jego uwaga jest rozproszona. Przy obecności 0,5 promila - ma już zmniejszoną zdolność rozpoznawania sytuacji na drodze – mówi dr Andrzej Markowski, psycholog transportu.

To najniebezpieczniejsi kierowcy w Polsce więcej

Wyjaśnia, że np. po wypiciu pół litra wódki nie można wsiadać za kierownicę przez 24 godziny.

Następny tekst:

Ta tkanina zabezpieczy samoloty przed bombami Ta tkanina zabezpieczy samoloty przed bombami

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

w uk mozna jezdzic do 0.8 promila i jakos jest mniej wypadkow.'zmniejszona zdolnosc rozpoznawania sytuacji na drodze' to maja wszyscy ktorzy musza z rana zrywac sie do pracy.
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

jesli jada zgodnie z przepisami to poco ich zatrzymywac?? w stanach mozesz byc nawalony jak bak ale jesli jedziesz jak trzeba to cop cie nie zatrzyma ,a nawet jesli to najpierw zrobi testy ,ktore jesli przejdziesz to jestes wolny
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

Dokładnie tak jest - kierowca na kacu jedzie dużo ostrożniej niż ten, który dzień wcześniej nie pił.
0

mrc 22.10.2012 18:13 Zgłoś

Pijani jeżdżą prosto, bo nie zauważają dziur. :)
1+

jk 22.10.2012 18:13 Zgłoś

a moze by tak calkiem zabronic prowadzic TAK NA WSZELKI WYPADEK A NUZ COS LYKNIE hahahahah pocpany kraj jedzcie do niemcow ktore bija nas nas na glowe we wszystkim i zobaczcie jak tam sie podchodzi do lekko wstawionych kierowcow ale coz INNA KULTURA
0

starywariat 22.10.2012 18:13 Zgłoś

To wszystko jest indywidualne,mam w domu alkomat/dałem na allegro ok.200 zł więc chyba nie przekłamuje/,wieczorem pije do ok. 24.00 -0,5-0.7 l a o 8 rano mam zawsze 0.00
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

zastanawiam się ile by było krytyki gdybym napisał że wsiadłem za kółko bez sprawdzenia alkomatem.Ale że poszedłem na komisariat i się zbadałem że było 00 to też jest żle i powyżej mój wpis został usunięty na skutek 16 negatywnych głosów.Ja tego nie rozumiem.
Gość ty nie jestes do dzisiaj trzezwy
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

Zdecydowanie uwalony czujnik
starywariat To wszystko jest indywidualne,mam w domu alkomat/dałem na allegro ok.200 zł więc chyba nie przekłamuje/,wieczorem pije do ok. 24.00 -0,5-0.7 l a o 8 rano mam zawsze 0.00
0

Arnold 22.10.2012 18:13 Zgłoś

Piękny to kraj, w którym większe podejrzenie ściąga jazda ostrożna i przepisowa, niż zwykłe zapyerdalanie...
1+

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

dr Andrzeja niech sobie te bzdury wsadzi głęboko w siebie. prowadze takie badania od lat i tak naprawde wszystko zależy od człowieka, wagi i jego przyzwyczajenia do alkoholu. mierzenie wszystkich jedną miarą jest idiotycznem błędem!! są tacy co nawet po flaszce jeżdżą doskonale i przejdą testy błędnika, koncentracji itd.
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

dr Andrzej Markowski ale pieprzy ten kretynek głupoty
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

skoro jeżdżą tak ostrożnie to po co się ich kontroluje? może dla zarobienia i wlepienie mandatów albo żeby statystykę podnieść, szkoda że nie są kontrolowani ci co jeżdżą za szybko i wyprzedzają na trzeciego ..
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

jestes bezmózgiem ,zwyklym burakiem
ted Co za badziwny artykół.. i włąśnie tak myslałem że większość tych durnych statystyk to są ludzie łapani na wczorejszym u których nie przekracza 0,5 promila !!! Ale to już się twierdzi żę to wielki pijany debilstwo.. W szwajcarii do niedawna było 0,8 i normalnie można było jezdzić teraz zmnieszyli do 0,5 .... Kuxwa rozumiem gościa co wywali 0,5 litra i wsaida taki powinien automatycznie tracić prawko ale bez przesady jeśli ktoś się porządnie wyspał i jest wypoczęty to nie powoduje żadnego zagrożenia mimo że może mieć to 0,3-0,5 ABSURD !!
0

SPROKET 22.10.2012 18:13 Zgłoś

święta prawda...
Gość ... i przychodzi ochota na d.pczenie !
0

Gość 22.10.2012 18:13 Zgłoś

prawda
Gość Lepszy pijany w Skodawce, niż trzeźwy w BMW :-)
1-
Strona 3 z 4 1 2 3 4
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane