Ten obraz znieważa Rydzyka? Rozwścieczył katolików

06.04.2014 16:46 DONOS, KRÓTKO, OBRAZ, RYDZYK
Ten obraz znieważa Rydzyka? Rozwścieczył katolików

the-krasnals.blogspot.com

Dyrektor Radia Maryja skrzyżowany ze świnią pochyla się nad papieżem, który ssie mu sutek - to tylko jeden z elementów obrazu "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców". To współczesna wersja obrazu Jana Matejki autorstwa grupy The Krasnals.

Dzieło rozjuszyło ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, który złożył już donos do prokuratury. Według komitetu znieważa o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pawła II - donosi dziennik.pl.

PLAKAT Z CHRYSTUSEM OBURZYŁ KATOLIKÓW>>

Na obrazie można zobaczyć karykaturalne wizerunki polityków, ludzi kultury i sztuki, przedstawicieli duchowieństwa i sportu.

Obraz znajduje się na ścianie biurowca Skalar Office Center w Poznaniu.

Następny tekst:

Motocyklista wjechał na pasach w dzieci. Walczą o życie Motocyklista wjechał na pasach w dzieci. Walczą o życie

Komentarze

Gość 06.04.2014 16:55 Zgłoś

a to co nie prawda jest ??
62+

leda 06.04.2014 17:01 Zgłoś

dziwne, że dopiero teraz poczuli się obrażeni - obraz był wystawiany w ub. roku w Warszawie i jakoś nikt nie zgłaszał do niego uwag...
58+

Poznaniak 06.04.2014 17:02 Zgłoś

To mają zryw. Ten obraz istnieje od 2 lat, tyle że teraz wywiesili go w nowym biurowcu. Ten "komitet obrony przed sektami" sam zachowuje się jak sekta.
170+

Gość 06.04.2014 17:09 Zgłoś

oj chętnie wziałbym cię do pisania społecznie artykułów nt. w konkretnym projekcie
Gość kiedy wreszcie zacznie się przymusowo leczyć pedalstwo ? przecież to dewiacja która atakuje wszystkie części mózgu. pedał ma orientację kobiety więc pedalstwo to odmiana transseksualizmu czyli to dewiacja i ciężka choroba psychiczna
6+

Kliczniczny 06.04.2014 17:32 Zgłoś

dzieciaku Ty nawet nie jesteś w stanie odróżnić dewiacji od psychopatologii, trzeba tak naprawdę leczyć Twoją ułomność intelektualną
Gość kiedy wreszcie zacznie się przymusowo leczyć pedalstwo ? przecież to dewiacja która atakuje wszystkie części mózgu. pedał ma orientację kobiety więc pedalstwo to odmiana transseksualizmu czyli to dewiacja i ciężka choroba psychiczna
8+

Michał P 06.04.2014 17:42 Zgłoś

Big Załoga i TEAM razem.Na obrazku występują razem - chociaż ten obrazek inaczej przedstawia historie zdarzeń i wydarzeń
4-

Gość 06.04.2014 17:53 Zgłoś

dziki naród ze szopami i szambami w środku Europy trzeba pilnie cywilizować
10+

Gość 06.04.2014 17:58 Zgłoś

ojca to ma się jednego a nie jakiś ojciec rydzyk co to jest?????
12+

Gość 06.04.2014 18:01 Zgłoś

nie jestem jakoś szczególnie katolicki, ani tam patriota ze mnie żaden, ale ten obraz mnie też obraża...
9-