To będzie najdłuższy tunel drogowy w Polsce

21.06.2010 21:13 BUDOWA, DROGA, EKSPRESÓWKA, GÓRA, TRASA, TUNEL, WAŁBRZYCH
To będzie najdłuższy tunel drogowy w Polsce

Przetnie góry koło Wałbrzycha. Ile będzie miał kilometrów?

Najdłuższy tunel drogowy w Polsce powstanie w ciągu trasy S3 Legnica - Lubawka na wysokości Starych Bogaczowic w woj. dolnośląskim. Tunel będzie miał długość 2.290 m - donosi "Puls Biznesu".

Jego budowa pozwoli skróci przejazd przez pasmo Gór Wałbrzyskich i przyspieszy podróż do Czech. Drogowcy na tym odcinku trasy S-3 wybudują także drugi, krótszy tunel o długości 310 m w pobliżu miejscowości Gostków.

CZESI CHCĄ NAM POMÓC PRZEBIC TUNEL POD SNIEŻKĄ>>

Oba tunele będą dwukomorowe, dla każdego kierunku ruchu powstanie osobna komora po dwa pasy w każdą stronę - mówi Joanna Wąsiel, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

TRAGICZNY WYPADEK W NAJGŁĘBSZYM TUNELU ŚWIATA. ZOBACZ>>

Dzięki tunelom nie będzie zagrożenia dla przyrody w dwóch parkach krajobrazowych: Rudawskim i Książańskim. 70-kilometrowy odcinek drogi szybkiego ruchu S3 powstanie do końca 2013 roku.

Następny tekst:

Kobiety biją mężów na potęgę Kobiety biją mężów na potęgę

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

i tak kase ukradna i h ***uja zrobia
Gość OjejQ jak mi przykro... hehehehe
1+

mirrr7 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

A to dziwne. 1 km autostrady w Polsce najdroższy w Europie. 1 m odwiertu do gazu łupkowego w Polsce dwukrotnie droższy niż w USA. Więc jak to będzie z tymi tunelami? Kto na tym zarobi? Który z kumpli Tuska?
Gość Ja tylko nie rozumiem jednego. Czy te osoby łapią na ulicach i zamykają w szwalniach ? Bo jeśli sami tam idą, to moim zdaniem nie ma problemu. Nie pasuje praca odchodzę, a nie jak wiekszosc szuka haka żeby iść do sądu, potem prace traci wiele osób. Pracodawcy nie musi i nie powinno obchodzic czy ci starcza kasy, pasuje pracujesz, nie pasuje szukasz dalej.
1+

GOŚCIUUUU 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Dokładnie tak
ks.ADAM I dzięki Bogu najwyższemu !!!
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Polska to dziki kraj... :/
PanGanJan holandia jest daleko przed nami
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Szyszko i Jasiński.
Gość Ja tylko nie rozumiem jednego. Czy te osoby łapią na ulicach i zamykają w szwalniach ? Bo jeśli sami tam idą, to moim zdaniem nie ma problemu. Nie pasuje praca odchodzę, a nie jak wiekszosc szuka haka żeby iść do sądu, potem prace traci wiele osób. Pracodawcy nie musi i nie powinno obchodzic czy ci starcza kasy, pasuje pracujesz, nie pasuje szukasz dalej.
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

pisorki ustawią przetarg , będzie na budowę śob
Gość Jak ktoś jest nierobem, obibokiem i nieudacznikiem to nie ma kontroli nad niczym. Bo kontrola niestety wymaga wysiłku i pracy który jest obcy co nie którym jednostkom.
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

zróbcie ten tunel tam gdzie go naprawdę potrzebują-weźcie sie za Świnoujśćie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bedzie czarnobyl
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

takie tunele Chorwacja ma od dawna
sylwia no tak niech dalej budują elektrownie atomowe itp... niech dalej wysyłają statki w kosmos po co nam wiedzieć co jest np. na Jowiszu. sami wykończą ta planetę. wiecie co za rok planuje ślub z narzeczonym ale nie chcemy dzieci bo po co zsyłać je na ten świat? tutaj za niedługo będzie piekło na ziemi. mieszkam na śląsku tutaj bardzo często są wstrząsy ale w naszych terenach już nie kopia kopalnie... to są wstrząsy sejsmiczne które prędzej czy później nas zabija. ratujmy planetę!!!!
0

Gość z Polski rodem 22.10.2012 13:10 Odpowiedz Zgłoś

Powinno się połączyć tunelem Warszawę z Krakowem,żeby kmioty z tych obs...anych miast nie pałętały nam się po drogach!
Gość55555 za zawortość jaka sie pojawia w telewizji trwam i radio maryja ja osobiscie bym zostawił a dlatego sie to usuwa bo sie mówi tam rzeczach niewygodnych politycznie dla innych
1+

Gość 22.10.2012 13:10 Odpowiedz Zgłoś

Baju baj, baju baj, prosze pana.... no, moze w 22 wieku zaczna robic plany. Tak ok. II polowy 23 przewidziany koniec robot.
Gość lepiej zeby tej elektrowni nie budowali w okolicach granicy z rosja bo bedzie stanowiła latwy cel dla mig -29
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Tak wygląda produkcja iPhone'a 6. Horror w fabryce Apple 4 Tak wygląda produkcja iPhone'a 6. Horror w fabryce Apple wczoraj, o godz: 12:07
Oto najpopularniejsze potrawy 2014 r. To zamawiają teraz Polacy 9 Oto najpopularniejsze potrawy 2014 r. To zamawiają teraz Polacy wczoraj, o godz: 10:34
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...