To będzie najdłuższy tunel drogowy w Polsce

21.06.2010 21:13 BUDOWA, DROGA, EKSPRESÓWKA, GÓRA, TRASA, TUNEL, WAŁBRZYCH
To będzie najdłuższy tunel drogowy w Polsce

Przetnie góry koło Wałbrzycha. Ile będzie miał kilometrów?

Najdłuższy tunel drogowy w Polsce powstanie w ciągu trasy S3 Legnica - Lubawka na wysokości Starych Bogaczowic w woj. dolnośląskim. Tunel będzie miał długość 2.290 m - donosi "Puls Biznesu".

Jego budowa pozwoli skróci przejazd przez pasmo Gór Wałbrzyskich i przyspieszy podróż do Czech. Drogowcy na tym odcinku trasy S-3 wybudują także drugi, krótszy tunel o długości 310 m w pobliżu miejscowości Gostków.

CZESI CHCĄ NAM POMÓC PRZEBIC TUNEL POD SNIEŻKĄ>>

Oba tunele będą dwukomorowe, dla każdego kierunku ruchu powstanie osobna komora po dwa pasy w każdą stronę - mówi Joanna Wąsiel, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

TRAGICZNY WYPADEK W NAJGŁĘBSZYM TUNELU ŚWIATA. ZOBACZ>>

Dzięki tunelom nie będzie zagrożenia dla przyrody w dwóch parkach krajobrazowych: Rudawskim i Książańskim. 70-kilometrowy odcinek drogi szybkiego ruchu S3 powstanie do końca 2013 roku.

Następny tekst:

Kobiety biją mężów na potęgę Kobiety biją mężów na potęgę

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

i tak kase ukradna i h ***uja zrobia
Gość OjejQ jak mi przykro... hehehehe
1+

mirrr7 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

A to dziwne. 1 km autostrady w Polsce najdroższy w Europie. 1 m odwiertu do gazu łupkowego w Polsce dwukrotnie droższy niż w USA. Więc jak to będzie z tymi tunelami? Kto na tym zarobi? Który z kumpli Tuska?
Gość Ja tylko nie rozumiem jednego. Czy te osoby łapią na ulicach i zamykają w szwalniach ? Bo jeśli sami tam idą, to moim zdaniem nie ma problemu. Nie pasuje praca odchodzę, a nie jak wiekszosc szuka haka żeby iść do sądu, potem prace traci wiele osób. Pracodawcy nie musi i nie powinno obchodzic czy ci starcza kasy, pasuje pracujesz, nie pasuje szukasz dalej.
1+

GOŚCIUUUU 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Dokładnie tak
ks.ADAM I dzięki Bogu najwyższemu !!!
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Polska to dziki kraj... :/
PanGanJan holandia jest daleko przed nami
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Szyszko i Jasiński.
Gość Ja tylko nie rozumiem jednego. Czy te osoby łapią na ulicach i zamykają w szwalniach ? Bo jeśli sami tam idą, to moim zdaniem nie ma problemu. Nie pasuje praca odchodzę, a nie jak wiekszosc szuka haka żeby iść do sądu, potem prace traci wiele osób. Pracodawcy nie musi i nie powinno obchodzic czy ci starcza kasy, pasuje pracujesz, nie pasuje szukasz dalej.
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

pisorki ustawią przetarg , będzie na budowę śob
Gość Jak ktoś jest nierobem, obibokiem i nieudacznikiem to nie ma kontroli nad niczym. Bo kontrola niestety wymaga wysiłku i pracy który jest obcy co nie którym jednostkom.
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

zróbcie ten tunel tam gdzie go naprawdę potrzebują-weźcie sie za Świnoujśćie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bedzie czarnobyl
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

takie tunele Chorwacja ma od dawna
sylwia no tak niech dalej budują elektrownie atomowe itp... niech dalej wysyłają statki w kosmos po co nam wiedzieć co jest np. na Jowiszu. sami wykończą ta planetę. wiecie co za rok planuje ślub z narzeczonym ale nie chcemy dzieci bo po co zsyłać je na ten świat? tutaj za niedługo będzie piekło na ziemi. mieszkam na śląsku tutaj bardzo często są wstrząsy ale w naszych terenach już nie kopia kopalnie... to są wstrząsy sejsmiczne które prędzej czy później nas zabija. ratujmy planetę!!!!
0

Gość z Polski rodem 22.10.2012 13:10 Odpowiedz Zgłoś

Powinno się połączyć tunelem Warszawę z Krakowem,żeby kmioty z tych obs...anych miast nie pałętały nam się po drogach!
Gość55555 za zawortość jaka sie pojawia w telewizji trwam i radio maryja ja osobiscie bym zostawił a dlatego sie to usuwa bo sie mówi tam rzeczach niewygodnych politycznie dla innych
1+

Gość 22.10.2012 13:10 Odpowiedz Zgłoś

Baju baj, baju baj, prosze pana.... no, moze w 22 wieku zaczna robic plany. Tak ok. II polowy 23 przewidziany koniec robot.
Gość lepiej zeby tej elektrowni nie budowali w okolicach granicy z rosja bo bedzie stanowiła latwy cel dla mig -29
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Putin zajmuje zbrojnie nowe terytorium. "W obronie ropy i gazu" 5 Putin zajmuje zbrojnie nowe terytorium. "W obronie ropy i gazu" wczoraj, o godz: 21:28
"To ciemne strony pontyfikatu Jana Pawła II".  Atak przed kanonizacją 6 "To ciemne strony pontyfikatu Jana Pawła II". Atak przed kanonizacją wczoraj, o godz: 19:29
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...