Są nawiedzone! Oto najstraszniejsze miejsca w Polsce

23.11.2014 20:44 DUCH, STRASZENIE, ZJAWA

Oto najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce. Nawet dziś nie można być pewnym, że tu zjawa nie zaatakuje.

Komisariat policji w Konstancinie-Jeziornej

Komisariat policji w Konstancinie-Jeziornej

npn.org.pl

Oprócz pięknych willi jest tu też mnóstwo zabytkowych budynków, jednym z nich, znajdującym się przy ulicy Niecałej, jest dawna Komenda Policji. Pracujący tu niegdyś funkcjonariusze zgodnie przyznają, że często słyszeli niepokojące dźwięki kroków i odgłosy dochodzące z pierwszego piętra. Tak jakby ktoś schodził stamtąd na dół, jednak później dźwięki mijały. Zdarzały się też przypadki, że drzwi same się otwierały po wciśnięciu klamki przez niewidzialną siłę.


Z lokalnych opowieści wynika, że policjanci zajmowali tylko parter, piętro było nieużytkowane. Wcześniej swoją siedzibę miały tu służby NKWD i UB i właśnie pierwsze piętro służyło im za miejsce przesłuchań więźniów politycznych.


Mówi się, że to miejsce nawiedza duch funkcjonariusza dawnych służb, który dokonał tu wielu zbrodni na ludziach i teraz odpokutowuje swoje winy. Nie jest groźny, szuka tylko pomocy i chce uzyskać przebaczenia, aby móc przejść na „tamtą stronę”.

Warto historie o nawiedzonych domach i zjawach traktować poważnie, ponieważ na ogół zawierają one istotne przesłanie moralne. Mówią bowiem o krzywdzie, która wymaga zadośćuczynienia, której śmierć nie niweczy - przeciwnie, wydobywa ją na światło dzienne. Mówią, że istnieją reguły moralne, których nie wolno łamać, i mówią, jakie to reguły. Jeśli w ten sposób się je odczytuje, są to historie jak najbardziej prawdziwe – mówi Magazynowi serwisu sfora.pl prof. Anna Mikołejko.

Komentarze

Gość 11.09.2013 20:00 Zgłoś

wczoraj u mnie w domu też wystąpiły dziwne zjawiska . Samoczynnie obrócił się spinacz biurowy- klamerka . Mamy stracha.
10+

Gość 11.09.2013 20:03 Zgłoś

daj im spokój. wycierpieli dużo. Czuję ,że dzisiejszej nocy nie uśniesz.Ale sie nie bój.
Gość Plac Grzybowski w Warszawie: W ich mieszkaniach potrafią same przesuwać się oraz znikać różne przedmioty, często też ukazują się dziwnie wyglądające postacie. Toż to żydzi wciąż kradną. Ci nawet po śmierci nie dają innym spokoju !
0

Gość 11.09.2013 20:14 Zgłoś

chyba jednak w Owińskach, a nie w Owińsku.
Gość Bzdury piszecie - w Owińsku nie rozstrzeliwano dorosłych. Na początku gazowano chorych w ciężarówko-komorach, a potem zaczęto wywozić do fortu VII. By pacjenci byli potulniejsi, szprycowano ich środkami odurzającymi. Były to wprawki przed koszmarami wielkich obozów zagłady. Sam budynek robi wielkie wrażenie na zwiedzających - aż czasami gęsią skórkę się dostaje.
5+

Gość 11.09.2013 20:39 Zgłoś

Pewno ten budynek to rzeznia UBecka ile tam ludzi zakatowali a ilu zlamali po torturach i moze dusze takich zlamanych szukaja ratunku
1+

Gość 11.09.2013 20:50 Zgłoś

dokladnie, i sa ludzie ktorzy moga im w tym pomoc
Gość Ty, znawca.... Tzw. duchy to przede wszystkim zmarle Istoty, ktore nie odeszly do światła, albo ich zmarłe swiadomosci, oderwane w sytuacjach traumatycznych, uwiezione... Teraz przychodza zeby wrocic tam gdzie powinny byc...
3+

Gość 11.09.2013 20:59 Zgłoś

W Bobolicach jest tylko atrapa zamku wybudowana od spodu całkiem niedawno. Wymyślony jest i zamek i duchy...
5+

Gość 11.09.2013 20:59 Zgłoś

Artykuł - przez idiotów, dla idiotów !!!!!
3+

Gość 11.09.2013 21:04 Zgłoś

te uczony...oczywiście wiesz lepiej....to innych możesz obrażać, chociaż nie wiesz o ile są od ciebie mądrzejsi,
Gość Artykuł - przez idiotów, dla idiotów !!!!!
3+

Gość 11.09.2013 21:17 Zgłoś

duchy istnieja nic w ty dziwnego nie jest.
15+

Gość 11.09.2013 21:39 Zgłoś

ciekawe czy w mikołaja reż wierzą?
2-
Strona 1 z 9 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane