Są nawiedzone! Oto najstraszniejsze miejsca w Polsce

23.11.2014 20:44 DUCH, STRASZENIE, ZJAWA

Oto najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce. Nawet dziś nie można być pewnym, że tu zjawa nie zaatakuje.

Komisariat policji w Konstancinie-Jeziornej

Komisariat policji w Konstancinie-Jeziornej

npn.org.pl

Oprócz pięknych willi jest tu też mnóstwo zabytkowych budynków, jednym z nich, znajdującym się przy ulicy Niecałej, jest dawna Komenda Policji. Pracujący tu niegdyś funkcjonariusze zgodnie przyznają, że często słyszeli niepokojące dźwięki kroków i odgłosy dochodzące z pierwszego piętra. Tak jakby ktoś schodził stamtąd na dół, jednak później dźwięki mijały. Zdarzały się też przypadki, że drzwi same się otwierały po wciśnięciu klamki przez niewidzialną siłę.


Z lokalnych opowieści wynika, że policjanci zajmowali tylko parter, piętro było nieużytkowane. Wcześniej swoją siedzibę miały tu służby NKWD i UB i właśnie pierwsze piętro służyło im za miejsce przesłuchań więźniów politycznych.


Mówi się, że to miejsce nawiedza duch funkcjonariusza dawnych służb, który dokonał tu wielu zbrodni na ludziach i teraz odpokutowuje swoje winy. Nie jest groźny, szuka tylko pomocy i chce uzyskać przebaczenia, aby móc przejść na „tamtą stronę”.

Warto historie o nawiedzonych domach i zjawach traktować poważnie, ponieważ na ogół zawierają one istotne przesłanie moralne. Mówią bowiem o krzywdzie, która wymaga zadośćuczynienia, której śmierć nie niweczy - przeciwnie, wydobywa ją na światło dzienne. Mówią, że istnieją reguły moralne, których nie wolno łamać, i mówią, jakie to reguły. Jeśli w ten sposób się je odczytuje, są to historie jak najbardziej prawdziwe – mówi Magazynowi serwisu sfora.pl prof. Anna Mikołejko.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 11.09.2013 20:00 Odpowiedz Zgłoś

wczoraj u mnie w domu też wystąpiły dziwne zjawiska . Samoczynnie obrócił się spinacz biurowy- klamerka . Mamy stracha.
5+

Gość 11.09.2013 20:03 Odpowiedz Zgłoś

daj im spokój. wycierpieli dużo. Czuję ,że dzisiejszej nocy nie uśniesz.Ale sie nie bój.
Gość Plac Grzybowski w Warszawie: W ich mieszkaniach potrafią same przesuwać się oraz znikać różne przedmioty, często też ukazują się dziwnie wyglądające postacie. Toż to żydzi wciąż kradną. Ci nawet po śmierci nie dają innym spokoju !
3+

Gość 11.09.2013 20:14 Odpowiedz Zgłoś

chyba jednak w Owińskach, a nie w Owińsku.
Gość Bzdury piszecie - w Owińsku nie rozstrzeliwano dorosłych. Na początku gazowano chorych w ciężarówko-komorach, a potem zaczęto wywozić do fortu VII. By pacjenci byli potulniejsi, szprycowano ich środkami odurzającymi. Były to wprawki przed koszmarami wielkich obozów zagłady. Sam budynek robi wielkie wrażenie na zwiedzających - aż czasami gęsią skórkę się dostaje.
5+

Gość 11.09.2013 20:39 Odpowiedz Zgłoś

Pewno ten budynek to rzeznia UBecka ile tam ludzi zakatowali a ilu zlamali po torturach i moze dusze takich zlamanych szukaja ratunku
2+

Gość 11.09.2013 20:50 Odpowiedz Zgłoś

dokladnie, i sa ludzie ktorzy moga im w tym pomoc
Gość Ty, znawca.... Tzw. duchy to przede wszystkim zmarle Istoty, ktore nie odeszly do światła, albo ich zmarłe swiadomosci, oderwane w sytuacjach traumatycznych, uwiezione... Teraz przychodza zeby wrocic tam gdzie powinny byc...
4+

Gość 11.09.2013 20:59 Odpowiedz Zgłoś

W Bobolicach jest tylko atrapa zamku wybudowana od spodu całkiem niedawno. Wymyślony jest i zamek i duchy...
6+

Gość 11.09.2013 20:59 Odpowiedz Zgłoś

Artykuł - przez idiotów, dla idiotów !!!!!
3+

Gość 11.09.2013 21:04 Odpowiedz Zgłoś

te uczony...oczywiście wiesz lepiej....to innych możesz obrażać, chociaż nie wiesz o ile są od ciebie mądrzejsi,
Gość Artykuł - przez idiotów, dla idiotów !!!!!
2+

Gość 11.09.2013 21:17 Odpowiedz Zgłoś

duchy istnieja nic w ty dziwnego nie jest.
10+

Gość 11.09.2013 21:39 Odpowiedz Zgłoś

ciekawe czy w mikołaja reż wierzą?
1-
Strona 1 z 9 1 2 3
Niewinny prezent od rodziców sprowadził na nią śmiertelne niebezpieczeństwo 7 Niewinny prezent od rodziców sprowadził na nią śmiertelne niebezpieczeństwo 4 godziny temu
Bierzesz prysznic z rana? Duży błąd! Już lepiej się nie kąp 6 Bierzesz prysznic z rana? Duży błąd! Już lepiej się nie kąp 9 godzin temu
Sponsorowane
Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Ta para chyba nie miała pojęcia, że jest fotografowana. Ale czego innego mogli się spodziewać w tak publicznym...
Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Właśnie wyszły spod prysznica, ale nie zdążyły się jeszcze ubrać. Zdążyły za to zrobić sobie kuszące zdjęcia.
Impreza była huczna. A teraz jest wielki wstyd (+18) Impreza była huczna. A teraz jest wielki wstyd (+18) Chwila zapomnienia, czasami o jeden łyk alkoholu za dużo i... został wielki kac. Tego alkoholowego da się przeżyć,...