W polskiej szkole zdjęto krzyże. Kościół grozi

21.10.2010 09:20 DZIECKO, KOŚCIÓŁ, KRZYŻ, RELIGIA, SALVATOR, SZKOŁA, UCZEŃ
W polskiej szkole zdjęto krzyże. Kościół grozi

Fot. sxc.hu

Jego zdaniem to "bardzo niebezpieczna decyzja".

Krakowska kuria grozi prywatnej szkole "Salwator" wycofaniem prawa nauki religii po tym, jak ściągnięto tam krzyże.

W TEJ SZKOLE KRZYŻE MUSZĄ ZNIKNĄĆ>>

Dla księży ten gest to oznaka braku tolerancji dla wierzących. Będą konsekwencje?

Szkoła musi spełnić warunki Kościoła, żeby mogła się w niej odbywać nauka religii. Nie ma mowy o szantażu, ale musimy zastanowić się nad katechezą w tej szkole - komentuje ks. Tadeusz Panuś, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży krakowskiej kurii.

To możliwe, bo Salwator jest prywatną szkoła, a ta musi uzgadniać z Kościołem nauczanie religii. Może więc ją wycofać z placówki.

Tymczasem zdecydowana większość rodziców popiera decyzję.

Jestem katolikiem, ale uważam, że miejsca publiczne powinny być wolne od symboli religijnych. To dobre rozwiązanie - mówi Grzegorz Kłos, ojciec ucznia szkoły.

Z POLSKICH SZKÓŁ ZNIKNĄ KRZYŻE?>>

Placówka, w której uczy się 170 dzieci jest jednak zdecydowana pozostać przy własnej decyzji. Remontuje salkę katechetyczną, gdzie oprócz krzyża znajdą się symbole innych religii wyznawanych przez uczniów.

Następny tekst:

Odchudzające hamburgery w Polsce Odchudzające hamburgery w Polsce

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

Dobrze!!!! Teraz religię ze szkół wyp...lić. Przecież wiadomo po co są religie - żeby inne lekcje na nich przepisać. I tak nikt normalny nie traktuje poważnie tego przedmiotu. Kolejny krok to likwidacja Konkordatu, który z kieszeni wszystkich zabiera 2mld zł rocznie. No i najważniejsze. Jeśli księża dostają ziemię czy budynki to warunkiem odebrania będzie spłacenie podatku i kosztów utrzymania nieruchomości przez cały czas kiedy były w rękach Państwa. Jak nie mogą to przetarg na ziemię!!!
Gość no nie moge artykul o o rakietach kosmicznych a tu sie kloca o boga - to sa wlasnie polacy szkoda wiecej pisac........
1+

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

Ogólnie cała komisja majątkowa jest niezgodna z konstytucją i nielegalna. Przecież nie było ciągłości Państwa Polskiego, więc jak może RP oddać ziemie zabrane przez PRL, która była innym państwem? Oddawanie dóbr kościołowi jest zatem NIELEGALNE !!!
Gość Zostawie to bez komentarza. Od 3 lat pracuje w duzej firmie i co najwyzej mozna tu liczyc ale na obnizke i ciecia pensji. Cholerna propaganda przed cholernymi wyborami. Jak nie zobacze wiecej kaski na koncie nie uwierze!!
1+

olin 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

jak zaczniemy szargać krzyżem to cały kraj będzie jeden wielki znicz\ być niewierzącym to jedno a być nitolerancyjnym to drugie
Gość Jak zawsze dostajemy kopa...raz od amerykanów, raz od ruskich, a na koncu od unii. Czemu Polska musi byc zawsze podporzadkowana innym? Czemu ten zapyziały rząd boi sie powiedziec NIE - dla dobra obywateli? Odpowiedz--- bo nic z tego nie maja, a tak to moze uda się cos zachachmęcić pod siebie. Dziki kraj!
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

Ba! Tylko ISLAM Cię wyzwoli... Bądźmy pionkami!
Gość głupcy zawsze nami rządzą, kiedy to sie skonczy?!!!!!!!!!!!!!!!
1-

oki 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

nareszcie znalazł się odważny Dyrektor i Rodzice! Tak TRZYMAĆ! A kościół niech nie zabiera głosu w sprawie tolerancji .Nie ma do tego moralnego prawa jako najbardziej nietolerancyjna instytucja w tym kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość bez pracy bez Polski niedługo nie bedziemy wiedzieli kim jestesmy...
1+

Apostat 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

Cala ta śmieszna religia katolicka to wielkie oszustwo.W Boga należy wierzyć i jemu oddawać cześć a nie figurkom ,obrazom,etcetera etcetera.Czemu kościół nie naucza swojej historii o SOBORACh na ktorych pisano wiarę na nowo, o inkwizycji o zabijaniu pogan w imie Pana .Powiem jedno nauczanie historii kościola było by jego końcem..
Gość54 No cóż,Nasza ekipa rządowa jak zwykle chowa się w krzakach i udaje,że jest zaskoczona kolejną decyzją która zapadła niezależnie od nich.Pytane:po co komu taki rząd?
0

armin 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

wiecie gdzie drut aluminiowy wynależli oczywiscie ze u lajkoników dwoch krakusow stara piątke sobie wyrywało
Gość coraz gozej w tej naszej polsce jesli mozna powiedziec że jeszcze naszej.... Wiekszosz produktów które kupujemu to import dlaczego u nas nic nowego nie powstaje, ludzie mieliby prace, tansze by było w sklepoach po co sprowadzac w polsce jest duzy potencjał. czemu rząd nic nie robi żeby polska sie rozwijała?
0

Gościu 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

i mam nadzieję, że na "publicznym" cmentarzu też wam krzyża nie postawia - nie zasługujecie na niego... niech wam wbija kołek, tak jak kołkami jesteście...
Gośćj Ja tam walę panny w tyłek.
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

bardzo dobrze. Inne szkoły niech wezmą przykład.
Gość Wstyd mi jest za ten nasz rząd, banda nieuków i głupców. Jaki to rząd co nie dba o interesy swojego narodu? To powinno byc jedynym celem rządu! Bezrobocie, brak rozwoju, upadki firm i przedsiębiorstw. Zamiast lepiej jest coraz gorzej, Co robicie na wyjazdach w delegacjach zagranicznych? Tam powinny być gospodarcze sprawy załatwiane dla polski!!! Polaków nie stać utrzymywać bandę darmozjadów rządowych co za ciężkie pieniądze hulają po świcie i trwonią ludzką prace!!!
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

W całej Polsce winno tak być, już czas skończyć z tym zacofaniem.
Gość Nie wiem kto głosował na Bronka i Tuska przecież to widac co za jedni! Juz Kononowicz wiedział co jest dobre a co złe chociaż nie w pełni sprawny umysłowo. Nie wiem co tyn nasz rząd ma w głowach, moze ktoś zna odpowiedz na tą zagadke? Chetnie sie dowiem.
0

bartesso 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

zdejmij ten krzyż, ten jeden krzyż :))) pozdro!
Gość Ja uwielbiam shemales i transwestytów.
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

Jeśli KRZYŻ -to tylko "przedmiot" - to nie rozumiem dlaczego przeszkadza? Wszak dokoła pełno innych przedmiotów! Najwidoczniej trudno znieść ,że ten"przedmiot " COŚ dla INNYCH znaczy - a to juz inny problem......
Gość czy ten rudy pajac nie może powiedziec UE że mamy gdzieś ich derektywy jak to robią mniejsze panstwa od nas?np.Łotwa albo Estonia?a potem nie może im zagrozic wyjściem z Euro kouchozu?zaraz by zaczęli się liczyc z nami a nie mają nas przez takich pomiotów jak Tusk za frajerów od których można kase wyciągac ogłaszając jakieś ich śmieszne derektywy
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

no i super popieram te decyzje!
Gość o w ameryce powodzie cza podniesc ceny oto wasze dyrektywy matoly
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

i maja racje,w koncu szkola to instytucja publiczna ! zadnych oznak jakiejkolwiek wiary.
Gość Kupiłem niemiecki po 3,60zł jak nasz był po 6,80zł :)
0

Gość 22.10.2012 13:47 Odpowiedz Zgłoś

No i bardzo dobrze. Niech każdy wierzy w co chce, gdzie chce i jak chce. Szkoła ma uczyć, a nie wciskać dzieciom jakieś religijne bzdury i metody wielbienia kościoła.
Robert z Niemiec Ale się boją, ze Polacy uciekną z tego syfiatego kraju ha ha
0
Strona 3 z 19 1 2 3 4 5
Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 3 Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 19 godzin temu
Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 4 Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 30.10.2014 21:35
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...